Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha nem akar...

Mit csináljak, ha nem akar tanulni?

Figyelt kérdés
örökbefogadtam egy border colliet, és egy hétig pesten volt velem,amíg nem tudtam haza hozni. Ott mindenre figyelt, könnyen tanult. Most ,hogy hazahoztam , mindennel el van foglalva,csak azzal nem ,hogy rám figyeljen. Állandóan a macskát lesi, vagy szaladgál...pedig már 4 napja itthon van, megszokhatta volna már :S

2013. okt. 22. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan környezet kell neki, ahol nem zavarja meg semmi.
2013. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?


Alapvető, hogy új dolgot mindig ingerszegény környezetben tanítunk a kutyának, ahol nem zavarja semmi. Ha már egy feladat jól megy ebben a környezetben, akkor lehet kivinni. A legegyszerűbb a házban elkezdeni, aztán kivinni a kertbe, aztán a kapu előtt, a parkban, az erdőben...


Ha nektek az ingerszegény környezetnek a kertnek kellene lennie... nos, akkor várjatok még. Mikor én a kutyákkal elmegyek a szüleimhez, akkor 4 napig még minden új, folyton lesik a madarakat és rohangásznak összevissza. Szerintem minimum egy hét kell neki.

2013. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még 2 hete sincs nálad. Abból a két hétből is kijutott egy teljes környezet változás.Mégis, mit vársz el a , amikor még nincs biztos pont az életében. A hangodat, a mozdulataidat sem ismeri még teljesen. Ne akard még "tanítani". Csak a napi elvárt, alap viselkedés szabályait követeld meg tőle még egy ideig.
2013. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyire vagy türelmes,bele se kezdj a tanításba,az ugyanis elszánt,kitartó és türelmes embereknél fog eredményt hozni,nem négy nap,hanem hónapok után.
2013. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Új környezet. Még szoknia kell! Másrészt tanítás előtt fáraszd le egy kicsit.

Valamint tanulás előtt ne adj neki enni. Kajával jól motiválható. Viszont ha előtte evett akkor, valószínűleg kevésbé fog dolgozni a kajáért (jutalomfalatért). Először azt próbáld elérni lassan, hogy csak pár percre figyeljen rád. Majd ahogy megszokja az új környezetet, és nyugodtabb lesz, akkor növelheted a tanítási időt.

2013. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! egyébként 3 éves múlt
2013. okt. 23. 15:07
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Adj még időt neki, hogy megszokja a környezetét és Titeket.

Sétáltasd sokat, játssz vele!

Tanítást pedig időzítsd vacsora előtti időre közvetlenül...ha éhes, akkor pörögni fog :)

2013. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!