Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy németjuhász...

Mennyibe kerül egy németjuhász etetése havonta?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
attól függ mivel eteted
2013. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kb. 10 ezer forint, de akkor meg olcsot mondtam.

Nekem 3 db nemetjuhaszom van, sok hust kapnak, kb. 200 eurot megesznek igy harman együtt...

2013. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 3 kutyát etetek 6000-8000 ezer forintból havonta. Hús, húsos csont, zöldségek.
2013. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Két érdemi hozzászólás és elég nagy különbség... Azért azt a 200eurót kicsit sokallom, kutyánként akkor olyan 20e forint, hm...
2013. okt. 23. 19:49
 5/8 sippara ***** válasza:
46%
Azért van ekkora különbség, mert - gondolom -, a második válaszoló táppal etet, míg a harmadik BARF módszerrel. Utóbbival nekem 45 kilónyi kutya havi tízezerből jön ki kiegészítőkkel együtt, ez kilónként 222 forint egy hónapban. Egy átlagos nj kan mondjuk 35 kg, tehát egy havi BARF etetése 7770 forint.
2013. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mivel, mert ha bemegyek a boltba a megveszem a legolcsóbb tápot 3000 ért 10 kilósat, akkor lehet ennyiért is etetni.

Viszont egy rendesebb táp ennél azt hiszem 3x drágább.

Persze abban nem 3%os hústartalom van.


A 20e már jobban hangzik, abból lehet rendesebb tápot venni, + zöldség, csirke aprólékok, vitaminok.


Egyébként aki euróban számol az felételezem külföldön él, és nem tudom ott mennyivel drágábbak az ilyen dolgok, de lehet hogy helyi viszonylatban még ő is keveset költ erre.

2013. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Külföldön zömmel OLCSÓBB! a kutyatáp,valahol olvastam neten,hogy Európában nálunk (Magyarországon) a legdrágább a minőségi kutyatáp,mégis megvesszük,pedig elég csórók vagyunk a nyugathoz képest.Na mind1.


Én a 30 kilós kutyámat havi 10-15 ezerből etetem.8 ezer a táp + 3-4-5 ezer meg az egyéb (hús,csont,zöldség).


Ez emelkedni fog,mivel zöldkagylót nem adtam neki kb. fél éve (anyagi okokból) de most újra kapni fog,az havi kb +3-4 ezer. Szóval havi majdnem 20 ezer lesz a kutyakaja + ízület/porc védő,ami amúgy a német juhásznak is ajánlott.

2013. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dr. Sükösd László ***** válasza:
A gazdi döntése, hogy mivel eteti a kutyáját, javasolt minél jobb minőségű élelmiszerrel, tápokkal. A várható költség a gagyi és igényesebb etetés szélsőértékeivel számolva: kb. 100-300 Ft/ nap.
2013. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!