Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "Béna" kutyafajta az...

Miért "Béna" kutyafajta az újfundlandi sokak szerint?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon is vannak akik azt mondják hogy nagy lusta,házőrzésre alkalmatlan kutya...DE MIÉRT?

Nekünk már a második ilyen kutyánk van,és semmi bajunk sincs vele.Az előző egy angyal kutya volt,11 évig élt,szófogadó,aranyos kutyus volt.A mostani 2 éves(szuka),ő egy kicsit még "bolondos" természetű de én ezért imádom:))Ha a kapu előtt elmegy valaki akkor egyből szalad,megijednek tőle pedig egy ma született bárány,csak a hangja nagy meg ő maga:)) Kinek mi a véleménye erről a kutyafajról?Csak úgy érdekel :DD



2013. okt. 23. 18:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem zavar.Láttam már más ilyen kutyákat is,amik lusták,csak az enyém nem az,de ez engem nem zavar,sőt örülök neki:)
2013. okt. 24. 15:49
 12/12 anonim ***** válasza:

Na minden csak nem béna, 10 éves korom óta tartok újfoundlalndi-t, most a másodiknál járok és valószinűleg nem is fogok váltani, max bordeauxi dog lesz a másik.

keveset ugat, egyedül csak vihar előtt pofázik a mostani, előző sajnos egyszer megharapott, (eltört a lába és a kocsiból vettük ki akkor harapott a kezembe :S ) mostani csak csipkelődni próbált mikor hozzám került, orrára is csaptam, mert szemtelen volt, azóta nem csinálja de tud csipkelődni. előző kuty egyszer volt akit el is kapott, mert bemászott a kerítésen, menekült is ki...

am a hosszú orrú "verzió" a fajtiszta, nem a kis orrú.

mivel moloszerek szekciójába tartozik, hasonlónak kell, hogy legyen az állkapcsa, orra mint a német juhásznak.

2015. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!