Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a viselkedés mit jelent?

Ez a viselkedés mit jelent?

Figyelt kérdés
Van egy kölyökkutyám, 4 hónapos. Nem jöhet fel az ágyra, tudja is, nem is teszi. Viszont amikor a pasimmal úgy együtt vagyok akkor felugrik és le akar feküdni. Leküldöm és le is megy azonnal. Az elején még minden alkalommal bepróbálkozott, most már csak néha néha. Miért csinálja? Tudja jól, hogy nem jöhet fel az ágyra és máskor sosem próbálkozik csak olyankor...
2013. okt. 24. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg akar védeni. :)

Ha továbbra is tiltod, le fog szokni róla, ne aggódj, vagy arra az időre csukd ki a szobából a kutyát, engem biztosan zavarna a jelenléte.

2013. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is arra, hogy esetleg meg akar védeni, de mégsem, mert akkor odajönne hozzánk vagy ugatna vagy valamit csinálna, de ő olyankor elkezd sunnyogni és a tőlünk legtávolabbi sarokba szépen sunyítva lefekszik, ránk sem néz ,olyan mintha azt hinné, hogy na most lehet mert úgysem veszik észre.(Mikor lefekszem aludni akkor sem próbálkozik,pedig akkor is gondolhatná, hogy nem veszem észre) Mikor leküldöm akkor szintén sunyítva lapítva lemegy és aztán lefekszik a helyére aludni. ?? Ezért nem értem. Azért nem zárom ki, mert úgy akarom nevelni, hogy magától ne tegyen dolgokat és ne azért mert fizikailag megakadályozom benne. Különben nem zavar, ha a szobában van, csak akkor ha feljön, de előtte utána a helyén fekszik és nem az ágy mellett bámul minket mert akkor az már zavarna engem is.
2013. okt. 24. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a többi veselkedését leírtad, nem hiszem hogy nagyobb probléma lenne ez, vagy hogy komolyan kéne venni.

Nem tudom, miért csinálja, de szerintem csak valami rögzült rossz szokás. Nem biztos, hogy bármit jelent.

Tiltsd következetesen, és elhagyja majd.

Azért más szituációkban is figyeld, nem viselkedik e veled birtoklóan, esetleg ilyesmi lehet a háttérben.

2013. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 baranyai bruno ***** válasza:
Talán nem tanulta meg
2013. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!