Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha egy par azomsze...

Mit tegyek, ha egy par azomszed nem szeret a kutyam miatt?

Figyelt kérdés

Kb. Ket honapja megjelent errefele egy keverek, de tenyleg gyonyoruszep kutyus. Pofatlan volt sok kertbe beszokott, nem tudtak levakarni magukrol az emberek, sokat bantottak, de szegeny csak gazdit keresett. Vegul nagyon megsajnaltam elvittem allatorvoshoz megvizsgalta, megkapta az oltasokat en szepen rendbetettem kicsit megnyirtam stb:) ugy voltam vele, hogy keresek neki gazdit, de annyira a szivemhez nott, hogy vegul itt maradt. Az elso egy hetbe szokott rengeteget, de hat a kinti elethez volt szokva..kikapott erte, a keritest is megerositettuk igy mar nem megy sehova. Az ivartalanitras is tervbe van. Na igen, de van egy par szomszed aki egyszeruen nem bir megbaratkozni vele es utaljak es miota itt van ram is ellenszenvesen neznek, pedig elotte jo volt a kapcsolatom a szomszedokkal. Van, hogy kint setalok a kutyaval es gunyosan odaszolnak, hogy ne ide szarasd a kutyad, pedig MINDIG osszeszedem es akkor is szolnak ha epp nem kakil a kutya. Vagy ha a behivast gyakoroljuk kint (aami meg nem megy tokeletesen, de sokat fejlodott) akkor ha neha meg utana kell mennem akkor latnotok kene, hogy hogy neznek ram. Meg neha mondjak is, hogy na ennyit az okos kutyadrol.. Ezenkivul akik nem ismernek sokan ramosolyognak, megdicserik tehat nem egy ilyen csapzott korcs kutya. Meg vannak azert kedvesebb szomszedok is, de megis rosszul esik, hogy egy-ketto konkretan utal. Probalok kedves lenni meg minden, de semmibe veszik. Es ezek a szomszedok 30ev koruliek meg oregasszonyok. Tehat nem a tinik.. Mit tegyek, hogy ne utaljanak ennyire?

A masik meg, hogy azt is lenezik, hogy minden nap setaltatom mikor ott van neki a kert. Mert ezeknek a kutyajuk meg nem latott mast a kerten kivul...

17L


2013. okt. 24. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
ezek HÜLYÉK. ne foglalkozz velük, ennyi a megoldás. mindig is lesznek végtelenül buta, és beszűkült látókörű emberek.
2013. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mert begyepesedett buta felfogásuk van, ne foglalkozz velük
2013. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak barki barmit mondd annyira nehez minden nap elengedni a fulem mellett
2013. okt. 24. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt kell tenned. Nálunk sem sétáltat a faluban senki kutyát. Így ha én megyek és valakivel összefutok akkor egyszerre beszól valamit. Mondjuk én meg visszaszólok :D sajnos ilyen a természetem. Talán jobb lenne ha csak elengedném a fülem mellett.
2013. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Nyilván más bajuk is van. Lehet hogy sokat ugat a kutyád és zavarja őket. Innen nem fogjuk megtudni. Egy dolog világosan látszik: egyikőtök sem hajlandó alkalmazkodni a másikhoz, így marjátok egymást. Gratulálok!
2013. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, sokszor enis visszaszoltam, de megtanultam csendbe maradni, mert megis en vagyok a fiatalabb.

Az a bajuk, hogy sokat koborolt itt a kutya mikor meg nem volt gazdija es akkoe megutaltak es azota is igy van. Nem tudom, hogy kene hozzajuk alkalmazkodnom

2013. okt. 24. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Buta emberekhez nem kell alkalmazkodnod, egyszerűen ne süllyedj le a szintjükre. Becsülendő, hogy megmentettél egy kutyát, aki meg beszól, vágj csak vissza. Az idősebbek néha többet képzelnek magukról, mert ők a "rangidősek". Én már nem a kor szerint döntöm el, hogy valakit tiszteljek-e...

Úgyszint' 17 éves lány vagyok. :)

2013. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És most képzeld el én mit kaptam/kapok. Nekem 45 kilós kutyám van panelben.


Egyszerűen vagy szard le őket, és ne foglalkozz velük, vagy vágj vissza. Senkinek semmi köze a kutyádhoz, vagy ahhoz, hogy hol és mikor sétáltatod. Összeszeded ami össze kell, gondolom nem ugat egész nap, akkor meg kussoljanak. Ezt nyugodtan mondd meg nekik is.

2013. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni,nyilván az zavarja őket,hogy eszükbe juttatod,lehetnének jobb gazdáik saját kutyájuknak is.
2013. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem.Az ilyenek elképzelni sem tudják,hogy egy kutya tanítható.Olvass utána,és tanítsd.Alap dolgokra,trükkökre.Hidd el tátva marad a szájuk,ha meglátják.
2013. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!