Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék a kutyámmal Barfolni...

Szeretnék a kutyámmal Barfolni újból. Az elozo nem sikerult, lefogyott tole. Menyi hús kellene neki?

Figyelt kérdés
staffiról van szó, 25 kg, kozepes aktív. A jó múltkor csak 400gramot adtam neki kb....lefogyott ezért váltottam acanára. Visszaszedett be is jott neki az a táp, de szeretnék visszatérni, csak nem tudom, akkor mennyit adjak neki??? Ha 2,5% ot számolok az 625gr, én úgy a 2,6% gondoltam az lenne 650 g egy nap de ez mint teljes....mit tennétek az én helyemben? Mennyit adnátok neki? (2,7 éves) Vagy maradjak az acanánál, ha az bejott neki???
2013. okt. 24. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Facebookon van BARF-os fórum! Ha érdekel, írj privit!
2013. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A pit keverékem 20 kiló, 600 gramm kaját eszik alsó hangon átlagos mozgatással, plusz most még extra szénhidrátot is kap (rizs, pizza széle, mikor mi akad :D), hogy egy kis zsírréteg is legyen rajta télre. Szerintem indíts nyugodtan 650-700 körül, az jónak hangzik, de persze függ a kutya anyagcseréjétől, meg attól, hogy mennyit mozog, kap-e mellé két marék jutifalatot, ilyesmik...
2013. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én Eukanubával és Brit Care-rel is hiába küzdöttem, csontsovány maradt a kutyám, akárhova emeltem az adagokat, de a BARF végre bevált. Ő egy extrán aktív kan vizsla. Napi 700 g az adagja, most van jó formában (23-24 kg körül van), a bordái azért még így is kirajzolódnak halványan, de nála ez a normális.

Ha 25 kg-s a kutyád, akkor a 400 g azért nem csoda, hogy kevés volt, nála a két százalék ugye 500 g. Én is azt javaslom, 2,5% körül számolj nyugodtan, ha hízna, max visszaveszel kicsit.

2013. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is kevéssel indítottam amúgy, aztán úgy sikerült belőni az adagot, hogy minden héten lemértem a kutyákat, és úgy érzésre növeltem vagy csökkentettem. Egy hónap alatt lettek meg a nagyjából megfelelő számok, azt most már csak "finomhangolom" az aktuális kondíciójukhoz.
2013. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem boxerem van, 30 kg helyett 25 kg volt. Nálla a BARF nem vált be, túl sok volt számára a zöld, ezért mi PREY-re váltottunk. Indulási adagja napi 100 dkg volt. Miután láttam milyen ütembe fejlődik, kicsit vissza vettem az adagot, de még mindíg 80 dkg-ot kap naponta. Így lassan egyenletesen fejlődik hízik. Az alap adag 2% csak egy iräny mutató ettől simán el lehet térni úgy ahogy a kutyának ideális.
2013. okt. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem biztos nem hizik, ha a táptol nem hizik, akkor a hustol duplan nem fog :) Akkor kezdeném azzal a 600grammal, és kb hány hét, még meglátom a változást????? Ha nem jó, akkor megyek 700 re :) Remélem bejon majd neki, hát a 400 komolyan keves volt :(
2013. okt. 25. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondom, én hetente mértem őket, úgy tudtam belőni az adagot. Látványra nem volt olyan jelentős a változás, kilóra annál inkább, úgyhogy érdemes méricskélni.

Én egyébként a helyedben rögtön 700-zal indítanék :)

2013. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
700 al??? és hát úgyis fog veszíteni a súlyából, mrt általában 23 kg...az acanától meghízott 25 re :)Tehát ha indítok 700al, akkor minden héten lemérem, és ha nem esik 23 alá, akkor jó???
2013. okt. 25. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor jó, amikor te jónak látod, nem a kiló a lényeg, hanem ahogy kinéz a kutya :)
2013. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na jó, ez egy kicsit ellentmondásos lett :D Szóval az a lényeg, hogy te tudod, hogy kb. mennyinek kell lennie, hogy jó legyen, meg hogy kell kinéznie, nézni is meg mérni is kell egyszerre. Ha kiderül, hogy 22 kilósan is jól néz ki, akkor nyilván az is jó, de ha 25 lesz és csupa izom, az is jó. A mérés azért kell, hogy ne nézd brutálisan félre, szóval ha pl. egy hét alatt két kilót változik a kutya súlya, az biztosan nem jó :D
2013. okt. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!