Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtaválasztás! Ötletek?

Fajtaválasztás! Ötletek?

Figyelt kérdés
Nem sokára elköltözünk kertesházba. 2 lakás lesz egyikben az idős szüleim fognak lakni, anyukám mozgás sérült, apukám is nehezen mozog már. A másikban mi a párommal és a 2,5 éves fiunkkal. Jelenleg 3 beagleünk van (1 anyuéknak 2 nekünk) és tervezünk még egyet. DE. Szeretnék venni egy nagytestű kutyát is, mert anyu fél otthon egyedül napközben meg egyébként is jó lenne. Szóval olyan fajta kéne, amelyik azért meg is védi a családot, főleg anyut, de gyerekkompatibilis és más kutyákkal is jól kijön. Kiállításra is szeretném vinni és ott nem lenne időm nagy kozmetikát csinálni neki, tehát könnyen rendbe tartható szőre van. Igazából nekem nagyon boxer jár az agyamban, csak hát nagyon beteges fajta, nem szeretném fiatalon eltemetni. Még a briard és a dog is megfordult a fejemben. Meg még egy csomó fajta amiről lebeszéltem magam. De ötleteket várnék.

2013. okt. 25. 00:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Én német juhászt vennék. Család és gyerek centrikus, nagytestű, könnyen tanítható, és szerintem házőrzőnek is jó. De én elfogult vagyok, mert nekem az van. :)
2013. okt. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszi. Az az igazság, Német juhászt nem szeretnék. Dpvel és idegrendszeri problémákkal nagyon terhelt fajta, abból egy tényleg minden szempontból jó kutyát kifogni nagyon nehéz. De köszönöm a választ.
2013. okt. 25. 00:53
 3/32 anonim ***** válasza:
Akkor nekem szerencsém volt. :) Még a komondor jutott az eszembe, nekünk volt régen, szintén jó házőrző, de a többi kutyánkkal is jól kijött, ami nálad komoly szempont.
2013. okt. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Akkora kertünk nem lesz ami egy komondronak kell, meg a lakásba is bejáró kutya lesz, meg annak iszonyat meló a szőrét rendbe tartani.
2013. okt. 25. 01:02
 5/32 anonim ***** válasza:
48%
hovawart? igaz nem rövid szőrű de azért egy birardhoz képest fele annyi a kozmi vele :) szép nagy, jól nevelhető és jó házőrző
2013. okt. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%
Amerikai bulldog, cane corso. Mindkettő családcentrikus, a corso nagyszerű területőrző, a bulldog bohóc, de azért családban a corso is. Esetleg egy bordeauxi dog, bullmastiff is befigyelhet. Egyikhez se fognak bemenni a romákok. :D szépek, játékosak, de azért sasolnak is. Védelemre a corso az első. Esetleg egy argentín dog. Ha klasszikusabb vonal kell akkor roti, vagy ha kisebb stafi.
2013. okt. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
48%

A corso valóban nem rossz megoldás, csak megfeleő tenyésztő kell.

A boxer szintén jó. Ha megfelelő helyről veszed akkor a boxerrel sincs gond. Max annyi hogy nem birja télen az udvari tartást, de ez nállatok ha jól sejtem nem akadály. Nekem boxerem van, és lesz is mert nekem Ők a teljes és tökéletes szerelem. Az hogy mennyire beteges, sajnos nem csak a boxerekre jellemző. Egyre több a beteg, rákos, és mindenfélével tehelt kutya. Ehhez az sem kell hogy fajtatiszta legyen.

2013. okt. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Dobermann szuka???
2013. okt. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Bulldogok nem igen alkalmasak a feladatra. Cane corso helyett a dogo canario mèg ami eszembe jutott, de anyunak nem tetszik. Hovawart szintèn felmerült mint ötlet. Dobi tuti nem, nem tetsik. Igazàbòl nekem a boxer a nagy szerelem. Régen volt màr egyszer, de 5 èvesen meghalt örökletes szívbetegsègben ès ezt nem szeretnèm ùjra àtélni.

Az angol mastif is eszembe jutott még.

2013. okt. 25. 07:53
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
Nah az amerikai bulldog azert eleg alkalmas a feladatra :D a maga csopp 50kilojaval.. nekem 2 is van eleg teruletvedosek. Ha gyerekhez van szoktatva akkor nagyon jol banik veluk.. bar hozza teszem az osszes elozo fajtahoz ISKOLA!!!! Nem egyszeru kutyakok.. napi seta foglalkozas nagyon el kel nekik mert egyik se lesz tul aranyos ha bekemenyedik...
2013. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!