Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan ez lett a divat?...

Komolyan ez lett a divat? Kutyák ketrecben?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy a kutyáját ketrecben tartja. Mármint nem kinti kutyát, hanem bentit. A szobán belül, egy olyan ketrecben, amiben pont elfér. Ez lett a normális? Velem van a baj, hogy engem ez mélységesen felháborít és elszomorít?

Soha nem lennék képes így kínozni egy kutyát, hiszen a kutya nem ketrecbe való. Aki ketreces állatot akar, az miért nem tart egeret vagy hörcsögöt?


2013. okt. 25. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Én speciel nem tartom ketrecben a kutyát, de vannak ismerőseim, akik igen.

A kutyának ez nem börtön, ha megfelelően be van szoktatva, számára biztonságot nyújtó, stabil pont, ahol a kutya szívesen van.

Nálunk be van kamerázva a lakás, néha ránézek a kutyára, h mit csinál, egyik oldaláról átfordul a másikra, ezt megteheti egy ketrecben is.

2013. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
eredetleg a szakemberek szokták ajánlani a kutya méretének megfelelő ketrecet, boxot, ahol nem lehet piszkálni a kutyát, és erre a kisgyereket is ránevelik. azért tanácsolják, hogy ha a kutyának szimplán elege van a gyerek nyuzásból legyen egy hely ahova el tud "menekülni"
2013. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy a kérdező a szobakennelekre gondolt. Már én is a sokadik olyan képet látom pl hirdetésekben, ahol egy kistestű kutya konkrétan rágcsálóknak gyártott kis ketrecbe van bezárva, ahonnan csak akkor tud kijönni ha a gazdi úgy gondolja.

Nem tudom, hogy ennek mi értelme. Én is elítélem az ilyet.

2013. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát én erről még nem hallottam,de el sem tudom képzelni. Miért kell elzárni a kutyát? Főleg ahol nincs gyerek? Nálunk a kutya oda megy ahova akar és mivel szociális lény és szeret velünk lenni, így ott van ahol mi. Ettől fosszuk meg? Nekem ez nem tetszik!
2013. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg rosszul hallottad vagy olyan embertől aki nem ért hozzá, és ahelyett, hogy utána néznél, inkább hagyod, hogy elkapjon a vörös köd.

Ez egy teljesen természetes és hasznos dolog ha normálisan csinálják.

2013. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem pontosan, mire gondolsz.

Mert ha boxra, az kifejezetten jó dolog, a kutyám imádja, hogy van egy kis kuckója és a kocsiban is biztonságosabb neki így utazni, illetve viszem magammal a kutyasulira is, hogy tudjon pihenni, ha egész nap kint vagyunk. Nagy ritkán rövid időre cipzározom rá (fél óra-óra), de csak jó okkal, olyankor pedig aludni szokott úgyis.

Ugyanakkor sajnos vannak olyanok, akik képtelenek megtanítani a kutyát arra, hogy ne szedjen szét semmit a lakásban (vagy csak nem fárasztják eleget) és ezért hosszú időre is a szobakennelbe zárják, mikor épp nincsenek otthon - a probléma elkerülése gyanánt. De eredetileg nem erre találták ki ezt az egészet.

2013. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

3 hónapos kölyök kutyám van, akit naponta 3x2-3 órákat a boxba zárva tartok.

Olyan szörnyen rossz a kutyának, hogy sokszor este alig tudom kicsalogatni, mikor mennék, sőt van amikor annyira nem, hogy ki kell emelnem.

Annyira rossz neki, hogy ha tárva nyitva a ketrec ajtaja, akkor is sokszor bemegy magától. Ha pedig zsákmányol valamit, mert felborogat egy kukát, azzal is azonnal spurizik be a kerecbe.

Amúgy a ketrec le van takarva, sötét van bent és nyugi, és az ebédjét is ott szokta kapni.

Hogy miért?

Egy irodában vagyunk napközben, ahol 15 ember és egy macska jön-megy ,hangoskodik egyfolytában. Az ő fiatal idegrendszerének meg szüksége van a nyugodt pihenésre.

Nem tudok rá mindig odafigyelni, és a rossz viselkedések (mint pl. a macskaalom megzabálása, majd szilikon hányás) kialakulását könnyebb megelőzni azáltal, hogy lehetősége sincs elkövetni őket, tehát nem égnek be, így elkerülhetünk egy csomó felesleges büntetést.

Könnyebb így a szobatisztaságra szoktatás, mert kiszámítható. 2-3 óra boxban szundi után tuti pisilni kell, úgyhogy rögtön futunk is le.


Plusz, mivel sokat utazunk, jövünk-megyünk, olyan életre kell készülnie, ahol bizony lesz olyan, hogy szélsőséges körülmények között is kell tudnia pihenni, már most meg kell szoknia, hogy az egy hely a pihenésre, ahol mindig háborítatlanul, nyugodtan lehet, bármikor félrevonulhat. Egy darab otthon, ami bárhol biztonságot jelent neki.


És igen, jól használva egy ketrec vagy box, nagyon jó a kutyának is, és a gazdának is, és egyáltalán nem baj, ha ez divat lesz. Az már baj, ha rosszul használják, és tényleg bezárva hagyják szenvedni a kutyát.

2013. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van szoba kennel, egész nap nyitva van az ajtaja és szinte veszekedés van, hogy ki aludjon benne, van, hogy 3 kutya bezsúfolódik a pici ketrecbe és egymáson alszanak.

Én alapvetően csak kiállításokon és szálításra használom a kennelt de nagyon szeretik a kutyák a mindennapokban is.

2013. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát én sose zárnám boxba vagy szoba kennelbe a kutyáimat. Tökéletesen tudnak pihenni a párnájukon is.Ráadásul szinte mindig összebújva alszanak amit boxban nem tudnának. Ha nem vagyok itthon akkor is miért ne mászkálhatnának, játszhatnának? Hagyok nekik mindig 2-3 játékot, hogy szórakoztassák magukat ha akarják. Ha nincs kedvük játszani akkor alszanak, majd ők eldöntik, hogy mit szeretnének. Ha kettő játszik és a harmadik aludni akar akkor alszik és nem foglalkozik azzal, hogy a többiek játszanak. Ha kettő alszik akkor a harmadik vagy csatlakozik hozzájuk vagy rágcsál egyedül. Legyen már ennyi önállósága minden kutyának, hogy eldöntse mit szeretne és ne én szabjam már meg neki, mikor van kötelező pihenés.
2013. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Nálam is szobaketrecben alszanak a kutyák, és mivel nagytestű fajták, fontos, hogy evés után legalább 2-3 órát pihenjenek. már amikor veszem elő a tálakat, mindenki rongyol be a saját helyére, és kaja után be is verik a szunyát. Én nagyon szeretem, és ők is jól érzik magukat benne. Ráadásul sokat utazunk, és ez a legjobb nekik.
2013. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!