Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni 10...

Hogyan tudom leszoktatni 10 hetes kutyusom, hogy egyen az alombol?

Figyelt kérdés
Szépen rászokott hogy a müa.tálcában lévő alomba végezze a dolgát, de napközben sokszor odafut, és eszik az apro kavicsokból.. mire szoktassam, vagy hogy szoktassam le, hogy ne egye meg.

2013. okt. 25. 16:18
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
helyesen. hogyan tudom leszoktatni 10 hetes kutyusom, hogy NE egyen az alomból
2013. okt. 25. 16:21
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szedd fel. A kutya nem macska, nem kell neki alom!
2013. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
jó,de lakásban tartom,akkor mire szoktassam, kutyapelenka se jobb azt is szétszedte..játszott vele..
2013. okt. 25. 16:53
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
ne tegyél ki neki almot, 10 hetes, 3 oltással, kertbe, idegen kutyamentes környezetbe már simán ki tudod vinni, és szépen szobatisztaságra nevelni.
2013. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor viszed le naponta sétálni? Ha nem szobatiszta akkor megvan az, hogy minden evés-ivás-alvás-játék után gyakorlatilag 2-3 óránként leviszed? Így nem érzem szükségét a pelenkának. Nyugodtan le lehet vinni sétálni 10 hetesen.
2013. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Mopszom van és imád lakásban, naponta csak 2x viszem le, ő ezt jól tűri, egyedül csak azt akarnám megoldani,hogy mit használjak lakásban hogy a dolgát elvégezhesse. Van egy szobacicám is,neki külön alma van, ezért se oltható meg hogy megszüntessem az almot..

De valószinű a kutyusomnak ez nem való..

2013. okt. 25. 17:03
 7/30 sippara ***** válasza:
100%
Nem, ez nem a TE kutyádnak, hanem úgy általában egy kutyának nem jó. Egy kölyköt ilyen korban evés-ivás-játék-alvás után, meg úgy egyébként is 2-3 óránként sétáltatni kéne, hogy szobatisztaságot tanuljon. A kutya NEM lesz boldog/kiegyensúlyozott az alomtól úgy általában, mert NEM szeret a saját helyére piszkítani semmilyen formában. Ha két sétát tudsz biztosítani, akkor nem kellett volna kölyköt venni, ennyire egyszerű.
2013. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, te egy 10 hetes kutyát naponta 2X viszel sétálni? NORMÁLIS VAGY??? Egy ilyen kutyát ha szobatiszta 5-6X ha bajok vannak a szobatisztasággal 10-12X kell levinni. Ezek szerint halvány lila gőzöd sincs a kutyatartásról, miért nem vettél még egy macskát? Istenem de sajnálom azt a kis mopszot, attól hogy tömzsi meg kicsi ugyanúgy szüksége lenne arra, hogy új ingerek érjék, felfedezze a világot, megismerkedjen sok-sok barátságos kutyapajtival, bandázzon velük, SOROLJAM? Szerinted imád lakásban lenni, hát ha nem látod rajta az igényt a sok sétára (amit amúgy nem hiszek, max. rosszul értelmezed a jeleit) akkor MOTIVÁLD, segíts neki hogy megszeresse a mozgást.

Nem baj amúgy, még bőven ki tudod javítani bár sok meló lesz benne. Először is felejtsd el az almot/pelenkát/akármit, az a macskádnak való, nem a kutyának. Minden nap vidd le alvás-játék-evés-ivás után olyan 2-3 óránként ahogy már előttem is írták, és minden lenti pisinél szépen dicsérd meg. Ha bepisil/kakil akkor szó nélkül összetörlöd, így szobatiszta lesz nem pedig egy kutya-macska-hibrid korcs szerencsétlen állat.

Ha semmi köze nem lesz már az alomhoz akkor nem hiszem, hogy érdekelni fogja. Ha mégis, akkor akármikor látod hogy odaszalad és a szájában egy szem, egyszerűen tiltod. Fel fogja fogni, hogy nem szabad.

2013. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
47%
Ez a 2 séta amúgy mennyi ideig szokott tartani? Mert ha mondjuk másfél-2 óra ugye 2X, tehát lent van naponta 4-5 órát akkor elmegy, bár akkor is inkább egy felnőtt kutyánál, ehhez ő még kicsi, ezt olyan 1-2 éves kora után tudod bejátszani.
2013. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
15 perc körüliek a séták, de jól érzi a lakásba magát,nagyot szaladgál és sokat játszik..azért is választottam mopszot mert róla azt olvastam,nem igényli a sok sétát.. egyetlen leirásba se olvastam, hogy 6x le kellene vinnem..de hála jól el van, most még ugy néz ki müködni fog a napi 2 séta..
2013. okt. 25. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!