Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre vinnének tőlem...

Külföldre vinnének tőlem tenyésztésre kiskutyát, mit csináljak a törzskönyvvel? Ne adjam még oda a kicsit? Vagy tudok csatlakozni külföldi kennelklubhoz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy most sokan külföldön törzskönyveztetnek. De ha a vevőd elhiszi, hogy később majd meg fogja kapni a származási lapot, akkor odaadhatod a kiskutyát előbb is.
2013. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már kijött az új rendelet a Magyar Közlönyben, mostantól a fajtakluboknál kell kérvényezni a törzskönyveket. A fajtaklubok pedig megbízzák a MEOE-t a származási lapok nyomtatásával.
2013. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a rendelet is több sebből vérzik.

Mennyi idős a kiskutya? Anikó azt írta, még messze nem tiszta az FCI törzskönyv nálunk, jogod van külföldi klubba bejelentkezni.Ha neked megéri az ezzel járó hercehurca, pénzkiadás, tedd meg.

2013. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a jogi szöveg magas, meg se próbálom értelmezni. Az nagyobb baj, hogy még nincs meg a fajtaklubbunk állami elismertsége, de ez meg a mi bajunk.
2013. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mond el, hogy a törzskönyvezési procedúra elhúzódik és ha szeretnék akkor szerződést is írhatsz róla vagy megvárhatjátok amíg megjön a tk.

Mi magyarok nagyon el vagyunk kényeztetve ám a tk-zással az angoloknál több hónap mire megkapják az amcsiknál szintén hónapokig tart a procedúra. Nekem van olyan import kutyám akihez 1,5 éves korára kaptam törzskönyvet.... de pl egy ismerősöm angol import kutyájának még mindig csak regisztációs lapja van pedig lassan 2 éves

2013. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 20:30

Még adtak kb 3 hónapot a teljes működéshez. Szóval semmi nincs még rendben a törzskönyvezéssel.

2013. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nálunk gyors, ez a bosszantó hogy már el vagyok kényeztetve :) 2 hetes még csak a kicsi, csak már előre készülök :)
2013. okt. 25. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
15 nap múlva lesz a pályázati kiírás... talán 2 hét az elbírálás és elvileg utána a megvan a kinológiai gyűjtő szervezet, akkor elvben lesz tk
2013. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van klubja a kutyád fajtájának? Ha tenyésztesz, csak tagja vagy a fajtád klubjának. Kérdezzél tőlük. Talán pontosabb infókat tudnak adni.
2013. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!