Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff Pitbull tartók így...

Amstaff Pitbull tartók így szabályosan engedem el a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves amstaffom elég önfejű és nem mindig jön vissza volt,hogy ha rámorogta ő vissza és egymásnak is ugrottak.Ezért mindig pórázon sétáltatom.Olyat lehet,hogy szájkosárral elengedem?Úgy senkit sem tud még véletlenül sem megharapni és nem szólhatnak semmit hisz ott a szájkosár rajta.
2013. okt. 25. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, de ha nézeteltérés adódik, és egymásnak esik a kutyád egy másikkal, nem kérdés, melyik nyer majd. Inkább meg kéne nevelni, és aztán elengedni, mert neki is baja eshet, és másokban is kárt tehet.
2013. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne szólhatnának? Attól még a kutyád oda fog menni és a normálisan sétálót buzerálni fogja.
2013. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor engedd el csak, ha már képes vagy irányítani és tudod, hogy nem fog egy morgás után verekedni.
2013. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha egy szájkosaras pitbull megtámadná az én szájkosár nélküli kutyámat, akkor én nem haragudnék érte. Ha ilyen a kutyád, akkor inkább legyen rajta a szájkosár! Ez persze nem zárja ki azt, hogy közben megneveld, csak addig is megelőzi a sérüléseket. Persze a másik kutya ettől még megharaphatja a tiedet, ha nem érsz oda időben, hogy szétválaszd őket.
2013. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Átmeneti megoldásnak nem rossz, de ha nem tudod behívni, akkor kosárral se engedd el, mert ő is járhat rosszul balhé esetén!

Másrészt nem csak a harapás, sőt, elsősorban nem a harapás miatt szólnak az emberek a kutyásoknak! Egyszerűen zavarja őket, ha egy kutya hívatlanul, váratlanul odamegy, rájuk ugrik, megnyalja őket, beleszimatol a szatyrukban, a pórázos kutyájukat inzultálja, stb-stb.

Inkább menjetek suliba és szocializációra!

2013. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi.Nem fém szájkosárral gondoltam mert azzal tudom nagyon tudna ütni a másik kutyára.

Sajnos igen elég barátkozós mindenkihez nagy farokcsóválva odamegy még a kutyákhoz is.Ő soha nem kezdeményez semmit nyilván ha neki menne egy kutya akkor lehet ő is visszaadná még szerencsére ilyen komoly nem volt.


Nem igazán jön vissza ha szólok neki nem érdekli szaglászik tovább meg futkározik.


Ha a suliban sikeres lesz akkor elvileg utána soha nem lesz ilyen gond?Vagy azért bármikor újra makaccsá önfejűvé válhat?

2013. okt. 25. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó suliba mész, és megérted, miért nem megy vissza hozzád a kutya, és megtanulod kezelni, és alkalmazod is a tanultakat, akkor nem lesz ilyen gondod. Nem szabad a kutyára bízni a döntést, ennyi a titok.
2013. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül mert szeretném elengedni úgy,hogy bármikor behívható legyen legyen az egy épp tüzelő szuka láttán.
2013. okt. 25. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz mondjuk egy ivartalanítás sem ártana. Anélkül sem kivitelezhetetlen, de sokat segítene.
2013. okt. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutyámhoz közelítene egy szajkosaras kutya, rögtön azt gondolnám, azért van rajta, mert agresszív és támad. Biztos elkerülném messziről, mert még így szájkosárral is lazán elverné a kutyám (4 hós border collie). Szóval az ötlet jó, csak számíts arra, hogy lesznek emberek, akiknek így reagálnak a látványra. Pláne azok, akik alapból félnek az ilyen fajta kutyáktól (ez nem én vagyok, csak ilyen is van)
2013. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!