Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiket nem engednek szabadon?

Akiket nem engednek szabadon?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne a véleményetek, mit gondoltok arról, ha egy kutyát úgy tartanak, hogy soha nem lehet szabadon, nem csatangolhat a parkban, vagy máshol. Nem találkozhat más kutyákkal úgymond "kontroll nélkül". Ezek a kutyák hátrányban vannak, a többiekhez képest? Vagy kevesebbet tanulnak? Bocsi, nem tudom ennél jobban megfogalmazni.

Ha valakinek van konkrét véleménye a dologról, azt szívesen fogadnám, érdekelne.



2013. okt. 25. 21:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan kutyák esetében, akiket kölyök kora óta az aktuális gazdi nevel. A felnőtt, idősebb korban befogadott kutyáknál nyilván más a helyzet, bár arra is kíváncsi lennék.
2013. okt. 25. 21:12
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jó,mert sem rendesen mozogni,sem szocializálódni nem tud ,plusz a kutyának igénye van más kutyák társaságára is.Ha nem behívható,még mindig van kutyafuttató vagy kutyasuli,vagy egy tíz méteres póráz,amire rálépsz,mielőtt lelėpne.
2013. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám pont ilyen, mert nem behívható és plusszban az autókat is kergeti.

Bár csak 4 hónapos, szóval rajta vagyok, hogy megneveljem, de nekem is nagy parám, hogy mivan ha sosem tanulja meg és amiatt sosem fogom tudni póráz nélkül hagyni.

Már most is látszik rajta, hogy kevés neki ez így.

Vidéken lakom tehát itt még kutyafuttató sincsen, hogy legalább ott összeeresszem pár kutyával... Csak most kezdtem el szervezkedni egy nénivel aki néha meghív pár gazdit és így a 4-5 kutyus össze van eresztve a kertjében.

De hát azért az mégsem egészen olyan...

Suliba legkorábban csak tavasszal tudom elvinni.

2013. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég szomorú élet, de persze az is élet. Nyilván erősen sántít, de nekem az a hasonlat jutott eszembe, hogy egy ember is le tudja élni az életét úgy, hogy a faluban lakik, választ a faluból egy hozzáillőt, és néha-néha bemegy a városba is, de ennyi. A világ többi részét maximum a tévéből látja.
2013. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felér egy állatkínzással ... Ha amellé, hogy sosem sétálhat egyet önfeledten még hozzájön az, hogy lakásban tartják, akkor meg pláne.
2013. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy ilyen kutyát. Valami bichon féle. A pacáknak volt már korábban is egy ilyne kutyája, de odaszalad hozzá egy próáz nélküli (az is ,ehet, h kóbor) kuty, és elroppantotta a gerincét. Azóta az új kutya napi 3szor hagyhatja el a lakást 15 percre, szigorúan próázon, és minden kutyát legalább 50 méter távolságból elkerülve. Hát "csoidálatos" kutya lett belőle. Vicsorog, morog mindenre...Hiába papoltam a gazdinak, még én lettem a hülye...


Most a fia beszerzett egy amstaffot. Mondom hurrá, újabb idegbeteg kutya, csak ez még veszélyesebb is. Hát, mikor az apja nincs a közelben, akkor vígan csatolja le a pórázt és engedi az enyémmel játszani, meg tanítgatja. Szóval nincs minden veszve :D

2013. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy béna a gazdája mert ilyen egyszerű dologra nem tudta megnevelni, vagy tudatlan (ha valamiért azt hiszi, hogy ez nem jó ötlet). A kutyát meg sajnálom, mert erre szüksége van, és igen hátrányban van, kevesebbet tanul, unalmasabba az élete. De remélhetőleg ezt úgy érted, hogy a gazdával "csatangol" és nem kicsapják az utcára felügyelet nélkül...
2013. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11:32 szerintem lehetnél egy kis tisztelettel az iránt, hogy egy másik kutya meggyilkolta az övét. Gondolom te még nem élted át, hogy milyen az. Úgy beszélsz róla, mint más az időjárásról és még ki is röhögöd. Tudod ez egy súlyos trauma, és talán nem őt kéne nevetségessé tenni, hanem azt akié a gyilkos (igen, az ilyenre nincs jobb szó) kutya volt.
2013. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha látnád, h mit művel, akkor értenéd. Elmondtam, h a kutyám iskolázott, jól szocializált, segítek megoldani a gondot. Erre elzavart, h menjek onnan a gyilkos dögömmel. És szerinte MINDEN kutya meg akarja ölni az övét.


A család többi tagjára is ráragasztotta. A lányának yorkie van, az konkrétan nem sétál, hanem pelusra jár és babakiságíban él a lakásban.


Egyedül a fiának maradt még használható agysejtje.

2013. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy fogalmad sincs egy ilyen élményről vagy úgy általában a traumákról. Talán nem úgy kéne odamenni hozzá, hogy ő a hibás, és te majd jól megmondod a tutit. Teljesen szokványos reakció, hogy ha valakivel ilyen történik akkor félelmeket alakít ki és ilyenkor nem kéne még egyet beléjük rúgni hogy kiröhögöd. Neki legalább oka van rá, hogy miért fél, az pedig, hogy valamelyik ismerőse h*lye, nem az ő hibája.
2013. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!