Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyát szeretnék...

Amstaff kutyát szeretnék venni. Hogy lehet leellenőrizni, hogy biztos az e az apa akit mondanak?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,hogy nem is az az apa akit mondanak.Tk-s kutyát szeretnék.És az egészségügyi szűréseknél kell figyelni valamire?
2013. okt. 26. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát a törzskönyvbe elméletileg a szülők (nagyszülők, stb.) kerülnek bele.

Én is hallottam már mindenfélét.

Pl. hogy egy jól hangzó törzskönyvvel eladnak egy selejtes kutyát.

Azóta folyamatosan parázok és azon gondolkodom, hogy én nem-e lettem így átverve a rotimmal.

2013. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hamisított a törzskönyve,benne vannak a felmenők,meg a kutyád adatai,egyedi azonosítója/chip/.A kennelt kell jól körbeérdeklődnöd,elmenni személyesen megnézni őket és állatvédő szervezeteknél,ahol mentik ezt a fajtát érdeklődni a kennelről,meg arról,mire kell figyelni.Fontos,hogy a szerződés tartalmazzon eü.garanciát az öröklődő betegségekre.De ilyen feltételekkel biztos,hogy nem lesz olcsó a kutya,erre is számīts,viszont hosszú távon megéri.
2013. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Oké, hogy előfordulhat ilyen, de azért nem ez a jellemző...

Az ember általában olyantól vesz kutyát, aki szimpatikus neki és megbízik benne. Legalábbis én.

Genetikai vizsgálattal lehet meggyőződni a szülőkről. Az más kerdés, hogy egy ilyen kérés után lehet nem kapsz kutyát. Lelkiismeretes tenyésztő nem ad olyannak kutyát, aki nem bízik benne és megkérdőjelezi a korrektségét.

2013. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy hallottam tenyésztők nem csinálnak ilyet de talán mégis.

És a szűréseknél mind kettő szülőnek kell lenni vagy elég csak az egyiknek?

Igen tudom,hogy nem lesz olcsó.Ami kutyánk van szaporítótól van és és tudom milyen így nem baj,hogy menyi lesz az ára persze ne több száz ezer legyen:)

Hiába van benne,hogy a tk szerint ki az apa anya az egy dolog.Attól még a szomszéd nem tk-s kutya lehet besegített:(((

2013. okt. 26. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem valószínű azért, hogy szomszédka besegített. :-)

Én díjazom, ha mindkét szülő le van szűrve, de ha valamelyik szülő egy betegségre genetikai mentes, akkor elég, ha csak neki van szűrése, hisz ilyenkor a legrosszabb esetben is max. hordozó születhet.

2013. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van 1-2 suny tenyésztő, ez tény. De amit fentebb már ajánlottak, az tuti. Keresd meg az amstaffrescue-t és kérdezd meg tőlük, hogy ők melyik kennelt ajánlanák.
2013. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. okt. 26. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!