Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni hogy egy...

Honnan lehet tudni hogy egy tenyésztő jó tenyésztő e? Hogy tényleg nem szaporító és tényleg nem a pénzért csinálja? Anélkül hogy elmennék hozzájuk és csak az oldalukat nézem? Mire kell figyelni a tenyésztő választásnál?

Figyelt kérdés

konkrétan csau csaura gondolok, de ez bármelyik fajtánál szükséges.


itt van pár tenyésztő, melyik lenne a legjobb szerintetek? [link]



2013. okt. 26. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkéred a tenyyésszemlét, a törzskönyveket, az igazolásokat :D
2013. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Pont az egyik csaus kennelnél van is egy ilyen összehasonlítás: [link]


Ha csak a honlap alapján akarunk szűrni:

- megfogalmazza honlapján a tenyésztési alapelveit, a célját, a tenyésztési filozófiáját (ezek nélkül nem lehet tenyészteni)

- a kennel eredményeiről, a kutyáiról és utódaikról jól átlátható adatokat közöl

- hasznos információk találhatóak a honlapján, ajánlások a kiskutya egészségéről, gondozásáról, etetéséről, terhelhetőségéről, ajánlott elfoglaltságokról - saját megfogalmazásban

- megtalálható honlapján a fajta standard

- nem csak kiállítási eredményeit, hanem az egészségügyi szűrések eredményeit és a kutyák egyéb téren elért eredményeit (munka, vizsga, sport) is közzé teszi

- ha pedig még a fajtájának a fajtamentését is támogatja azzal, hogy mondjuk ad egy linket hozzájuk jól látható helyen, akkor tuti, hogy tenyésztővel van dolgod


Manapság nagy divat a kiskutyákról már a méhben készült felvételeket is közölni. Szintén vannak, akik webkamerával valós idejű felvételeket tesznek közzé a honlapjukon. Ezek nem alapfelvételek, de szerintem jó pont. :D


Persze, jó kennelek lehetnek igényes honlap nélkül, de a mai világban szerintem mindenkinek alapnak kéne lennie, hogy minőségi munkáját minőségi honlapon mutassa be - ehhez nem kell fizetni informatikust, és nem is kell sokat érteni a honlapokhoz.

2013. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
na pl a linkelt kennel pont jó :) csak éppen ők nem adnak el kutyát évek óta Magyarországa :)
2013. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen azt a kennelt én is néztem, na pont ők azok akiken látszik hogy megbízhatóak és jó tenyésztők, ezt a kutyáik szépsége is mutatja:) sajnálom hogy nem adnak el Magyarországra:(
2013. okt. 26. 18:03
 5/8 A kérdező kommentje:

2. tök jók amiket írtál, csak az a baj hogy ezeket csak ezen az egy honlapon találtam:D Az összes többi oldal amit néztem semmit nem ír, csak pár kép van a kutyáikról és az elérhetőségeik. Na ilyenkor nem tudom eldönteni hogy ez most jó e.

A másik, van egy olyan tenyésztő akinek az oldalán kint van hogy 2 kutyáját fedeztetésre adja. erről mit gondoljak...? ilyet még nem láttam

2013. okt. 26. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nem tenyésztő, egyébként sem tudhatod mi van az őseivel
2013. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak honlap alapján ezek is jónak tűnnek:

[link]

[link]

2013. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 2. mondjuk kevésbé informatív.
2013. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!