Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyt csak úgy érdemes...

Huskyt csak úgy érdemes tartani ha kutyaiskolába is visszük?

Figyelt kérdés
Lenne egy egy éves kutya, akit elhoznánk, viszont más kutyákkal nem szocializálódott rendesen. Viszont kutyaiskola nincs a környéken..de én mindenképp huskyt szeretnék.

2013. okt. 26. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
A husky nem feltétlen iskolázandó fajta. Vele az a baj, hogy nagyon le kell kötni, mert ha egy percre is unatkozik, elmegy hazulról. A másik ami tesz rá egy lapáttal hogy a többi kutyával sincs kibékülve, szóval még játszani se lehet őket összeengedni. Mindenképpen javasolt a suli, és az hogy egy kölyökkel kezdj, akit magadhoz nevelsz.
2013. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első. Te neked talán volt valaha is huskyd? Mert az írásodból ítélve kizártnak tartom, vagy ha volt is vajmi keveset értettél a neveléséhez.

Az tény, hogy le kell kötni, de akkora hülyeség, hogy ha egy percre nem figyelsz oda rá akkor szökik.

Nekem is huskym van, mi is járunk suliba, de nem ez a legmeghatározóbb. Én azért szeretek legfőképp a suliba járni, mert eszméletlen jó a társaság. A kutyámmal agilityzünk, tervben van engedelmes vizsga, és agility verseny is. Engedelmesebb, mint a legtöbb kutya akit ismerek, pedig ismerek egy párat. Közel félszáz trükköt megtanítottam neki, és még sorolhatnám a jó tulajdonságait.

Az is hülyeség, hogy a többi kutyával nincs kibékülve.

Imádja a kutyák társaságát, ez a fajta igazi falka állat!

Az enyém is imádja őket, és még soha nem volt olyanra példa, hogy bármelyik kutyával akár összetűzésbe keveredett volna. A legagresszívabb kutyákkal elmerem engedni, mert ő a "vad" kutyákból is kihozza a játékos kiskutyát.

És a rossz hírével ellentétben én simán elmerem engedni bárhol a pórázról, és simán sétáltatom bárhol póráz nélkül, mert tudom, hogy soha nem szaladna el mellőlem.


Kérdező, ha ezt a kutyát választod, akkor annyira készülj fel, hogy makacs fajták, és nem feltétlen akarja mindig ugyan azt, amit te, de ezt simán háríthatod egy finom jutalomfalattal.Napi 2-3 óra aktív foglalkozás kell neki, de még ha nem is minden nap tudod ezt teljesíteni sincs tragédia, mert én sem vagyok robot, én is dolgozok, és van olyan, hogy napokig nem jut fél óránál több a kutyáimra, érdekes módon még mindig megvannak, és a kertem is egyben van.

De azért minden másnap érdemes lenne minimum a 2-3 óra foglalkozás, főleg az elején, amikor hozzátok kerül.

Én nekem is ő az első kutyám, és kifejezetten jók vagyunk együtt( minden egótól mentesen mondom ezt)

A szocializációt ilyen korban is ellehet kezdeni, bár kétségkívül nehezebb lesz, mint kölyökként, de nem lehetetlen. Vidd sokat sétálni, találkozzon kutyákkal.

Amúgy, ha nincs is suli a közelben, és gyakorlati tudást nehezebben tudsz szerezni, akkor olvass sok könyvet, vagy itt a neten is vannak érdekes dolgok, és az elméleti tudásod próbáld meg átvinni a gyakorlatba. Nem lehetetlen, csak kitartás, és türelem kérdése.

2013. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:

Első, akkor szerinted hogy húznak szánt? Ráccsal szeparálják őket esetleg a többi kutyától menet közben? :)



Nem lehet így, három mondat alapján azt mondani, hogy vállalj/ne vállalj huskyt suli nélkül. Anno én megtettem, akkor ő nyolc hónapos volt, nulla szocival (tehát embertől-állattól-mozgó falevéltől egyaránt rettegett), most lassan két éves, kutyákkal hibátlan, macskákkal hibátlan, emberektől még tart, de az is inkább csak hiszti - mi nem voltunk suliban, viszont attól a pillanattól, hogy elhoztuk, vért izzadtam vele, három kiképzővel konzultáltam, mentem vele napi 3-4 órát (akkor is, ha nem akarta). Ha nagyon elszánt vagy, és hajlandó vagy házhoz hívni kiképzőt, akkor azt mondom, vállald be suli nélkül - bár maga a suliba utazás is nagyon jó alkalom lenne a szocira, így a ti esetetekben még talán jobb is lenne távolabbi suliba járni, heti kétszer 1-2 óra utazás nem a világ vége.

2013. okt. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha csak 1-2 óra lenne..viszont nem tudok vezetni, nincs kocsim, így vonatozni kéne, és feljárni Pestre. Az legalább 3 óra hogy háztól keletii pályaudvarig eljussak és vissza.

Menhelyről hoznám, de e kritérium miatt nem engedik el. érdekes.

2013. okt. 26. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Láttam már huskyt, volt is egy ideig ideiglenesen nálam. Szegény sokat unatkozott pedig általában kint tettem vettem vele. A végére már szakmányban szökött el, állandóan az utcán járt az esze. Azt meg hogy nincs kibékülve kutyákkal azt arra írtam, hogy ez a kutya amelyiket a kérdező akar elhozni, az a leírás szerint nincs teljesen szocializálva. Szóval gondolom nem problémamentes a kutyákkal. Gondolom a szánhúzó huskyk mindennap foglalkoztatva vannak, nem unatkoznak. Nálam ez volt a baja hogy túlságosan vágyott kifelé. Aztán ivartalanítva lett, és megoldódott a szökése, bár nagyon ment mindig sétálni.
2013. okt. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkor olyan szocializációs problémái vannak, amik miatt szükséges a kutya iskola. Nem azért engedik el így, mert ő egy husky.

Ha ez a feltétel, biztos fontos. Ezt a menhelyen szerintem biztosan jól látják.

2013. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!