Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp dilemma?

Kutyatáp dilemma?

Figyelt kérdés
1 éves keverék, szuka kutyusom van. Kölyök korában Dog Chow és Pro Plan Junior tápot kapott. Most fogy el az utolsó zsák Junior Dog Chow táp és rendelnem kellene neki újat. Tudom a Dog Chow sem a legjobb, de még mindig jobb mint a Pedigree és társai. Fogalmam sincs, hogy milyen tápot vegyek neki, mivel most nem állok túl jól anyagilag viszont nem szeretném szeméttel etetni. Tudtok ajánlani nekem egy olcsóbb, de megfizethető tápot?
2013. okt. 27. 09:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a végét elírtam. Tehát egy megfizethető de elfogadható minőségű tápot:)
2013. okt. 27. 09:56
 2/6 A kérdező kommentje:
Még valami, az igaz, hogy hosszútávon nem jó a kutyáknak a csirkés táp? Ez minden márka csirkés tápjára igaz, még a legjobbakra is? Eddig 80% lazacos vagy bárányos tápot kapott, most a legutolsó volt csak csirkés.
2013. okt. 27. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi Brit táppal etetjük a skót juhász kutyánkat. 15 kg-os zsák, majdnem három hónapig elég, kizárólag ezt eszi. 7.500 forint körül mozog, nem drága a minőségéhez képest.
2013. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Komolyan nem rossz indulatból, de mi bajotok van a pedigree-vel?!

Mikor gyerek voltam mindenki azt, meg a chappyt sztárolta. Most meg már az is szemét?

A darling még olcsóbb és rengeteg kutya menhelyre az érkezik kiló számra, mint adomány. A kutyusoknak még sincs semmi bajuk.


Még ha a tescos tápot mondanátok, akkor alá is írnám, hogy persze, ne azt. Nagy a hamu tartalma és ki tudja milyen kísérleti állatokat darálnak bele. De van akinek ez nem számít. Ismerek olyat sokat.


Nekem 3 kutyám van. Pedigreet kapnak(15kg, 1 és fél hónapra), meg konzervet(orlando), heti egyszer főzök is nekik. Az állat orvosunk is mondta, hogy nagyon egészséges, aktív, vidám kutyusok.


Cesar Miller (nem hiszemhogy jól írtam a nevét) is írja a könyvében, hogy nem szabad a legolcsóbb tápot venni, mert sok bennük a rákkeltő anyag. De nem is kell a legdrágábbal etetni a kutyát. Közép árkategóriásat érdemes választani.

Azt is írja a könyvében, hogy a hajléktalanok kutyáit látta még eddig a leg kiegyensúlyozottabnak.


Egyébként a csirkéstől sok kutya allergiás, vagy allergiás lesz egy idő után.

2013. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nincs a pedigree táppal. Szíve joga mindenkinek azzal etetni a kutyáját amivel akarja. Bár én a 4% hústartalmú kaja (pedigree) helyett inkább szánok egy picit többet a kutyámra. Én pl. nem eszem meg a párizsit....
2013. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem a brit tápot és végül azt rendeltem meg, mivel 40% hús tartalma van és csak 7000vmennyi volt a 15 kiló. Igaz, hogy nagyrészt csirke, de keverék kutyusom van és nem érzékeny a csirkére. Következőre majd rendelek neki bárányosat, addigra már ha minden jól megy lesz rá keret is.
2013. okt. 28. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!