Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyszüleim szaporítótól...

Nagyszüleim szaporítótól vesznek kutyát (Golden Retriever), hogyan beszéljem le őket? Már mindent megpróbáltam, Budaörsi Teszkó parkolóban veszik át kedden, addig mindenképpen ki kell találnom valamit, SOS!

Figyelt kérdés

Sajnos a nagyszüleim elég maradi emberek, meg faluról jöttek ahol kb. annyi volt, hogy a fölös almot a falhoz csapkodták... Anyai ágról van szó, már mindent megpróbáltunk a családdal (főleg én), hogy lebeszéljük őket.

1. Tenyésztőtől kell kutyát venni!

-Válasz: Nincs rá pénz. Amúgy is, minek neki törzskönyv, nem akarjuk kiállításra vinni, nem lesz ilyen "puccos" kutya.

2. De nem a "pucc" miatt kell, hanem hogy ellenőrizve legyenek a szülők, szűrések legyenek, ne legyen beteg a kiskutya, az anyakutya megfelelően legyen ellátva, stb...

-Majd látszik rajta ha beteg, ha később lesz az, akkor meg úgysem derül ki tk.-val se.

3. Ezzel tönkreteszik a fajtát, goldiból amúgy is rengeteg van fajtamentőknél/menhelyen is.

-Kit érdekel a fajta? Azzal foglalkozzanak a tenyésztők, nekik csak az az egy kutya kell. Minek többszáz ezret kiadni, mikor van olcsón is?

4. Várjunk a kutyával míg lesz rá elég pénz.

-Most azonnal kell a kutya, mert meghalt az előző.

5. Menjünk menhelyre nézzük meg őket, hátha megtetszik valamelyik!

Kimentünk a menhelyre, háromba is elvittem őket, válasz nagyanyámtól (ő sokkal gázosabb amúgy...): ezek rondák, korcsok, ápolatlanok, ki tudja milyen idegbetegek, milyen sorsuk volt, de főleg RONDÁK, és nem cuki kölykök, innen tuti nem kell kutya.

6. Menhelyen a hobbiból szaporított kutyák szerencsétlen kölykei vannak főleg... Olyan, amit venni készültök.

-Kit érdekel? A miénket majd nem dobjuk ki.

Kedden lesz a találkozó a Teszkó parkolóban, 20 ezer a kutya, persze tk. nincs, állítólag egy oltás+féregtelenítés van, chip nincs, szülőkről semmi, még egy kép se... HOGYAN AKADÁLYOZZAM MEG EZT? Esküszöm már azon vagyok, hogy odamegyek titokban és mielőtt megtörténne az adás-vétel rájuk rontok és beolvasok annak a rohadt szaporítónak aki kocsiból árulja a kutyáit... Nagyon tanácstalan vagyok, milyen érvet hozzak még fel??? Semmivel sem lehet rájuk hatni, engem halálra cseszegettek mikor ivartalaníttattam a kan farkaskutyámat, mert akkor most milyen jó kölyköt adhatnék nekik ingyen egy alomból, merthogy az nekik "járna"...


2013. okt. 27. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább vedd rá őket, hogy utána (miután megvették) vigyék el ivartalanításra amint lehet és kész.
2013. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fogják. Szuka kutya, akinek "egyszer szülnie kell". Ne tudjátok meg mit kaptam, mikor közöltem hogy ez hülyeség. Válasz: De az orvos is azt mondta!!! Mondom, akkor az orvos hülye. Erre totál kiakadtak, hogy mégis mit gondolok én játszok állatorvososdit, annak 3 diplomája van (amúgy nem értem honnan, mert világi barom) és ez már évezredek óta bevett szokás (mármint, hogy a szukának ellenie KELL), és nem véletlen lett kitalálva. Szerintük én nagyon úri lánynak képzelem magam, és megyek a divatbaromságok után. Ezen a chipet, minőségi tápot házikoszt helyett, ivartalanítást, törzskönyvet, kiállításokat, agilityt, stb. értik... Sírhatnékom van tőlük néha, mert kedvesen próbálok nekik segíteni, ők meg közlik hogy sznob vagyok, meg persze "Pesten" könnyű... Akarnak mellé egy kant 1 év múlva, mert eddig 3 kutyájuk volt, és 1 éven belül pusztultak el, 15-16-16 évesek voltak.
2013. okt. 27. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de azt ilyet sehogyan sem lehet meggyőzni. Pláne az öregeket akiknek már rögzült szokásaik vannak és amúgy is mindig az ellenkezőjét csinálják, mint amit a fiatalok tanácsolnak.
2013. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos öreg fát már nem lehet átültetni :( vannak emberek akiken a legjobb szándékkal sem lehet segíteni.

amit még esetleg tehetsz, hogy az interneten lévő cikkeket megmutatod nekik, esetleg elmentek egy másik, normális állatdokihoz aki felvilágosítja őket


nem tudom, de a fajtamentést nem próbáltad? [link] itt mondjuk fel tudod érvnek hozni ha mondjuk egy 1 éves vagy idősebb kutyát befogadnának innen, azt már nem kéne tanítani mert "készen" kapják, nem szedi szét a kertet, nem öli le a baromfikat, nem nyüszít 24 órában magányában (mint a kölykök).


Hozzátenném, én állatot nem adnék a nagyszüleid karmai közé, de sajna csak ennyit tudsz tenni.

2013. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jézusom. Hát őszinte részvétem.


Szerintem vagy ne foglalkozz velük, "vedd le róluk a kezed", vagy tényleg menj oda, és zavard el a szaporítókat.

2013. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem fogod meggyőzni őket.Vannak ilyen kemény szívű ,kemény fejű emberek.Szerencsére te már az új nemzedék vagy,aki nem viszi magával ezt az örôkséget.
2013. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként szaporítók/tenyésztők ide vagy oda, meg tk meg ilyenek, én sem lennék hajlandó annyira sok pénzt kicsengetni, mint amennyit képesek tenyésztők kérni egy rottweiler vagy egyéb kiskutyáért.

Nem a nagyszülőkkel van a baj, hanem azzal hogy a kutyatartás is csak egy biznisz, ahol bizony az alomnak be kell hozni az állattartás költségeit, vagy lehetőleg túllépni.

Már a 20e is az a határ, hogy az a nagyon plafonja annak amit vételárként esetleg kifizet az ember egy kutyáért...

2013. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*mármint kifizet egy olyan ember, akinek nem kiállításra vagy mutogatni kell a kutya, hanem tényleg inkább házőrzésre.
2013. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, volt valami?
2013. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!