Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszokná-e egy kutya, hogy...

Megszokná-e egy kutya, hogy különböző időpontokban van a sétaidő?

Figyelt kérdés
Nincsen kutyám, nagyon szeretnék, társasházban lakunk, kert sincs. Mindez még nem lenne probléma, mert mindennap tudnék egy-két órányi időt szakítani a sétáltatásra, kutyafuttató is van a közelben, de sokszor már kora délután ráérek, sokszor viszont csak este érek haza. Megtehetem azt, hogy bizonyos napokon korábban megyünk el sétálni, vagy a kutyának fontos a biztos, fix sétaidő?

2013. okt. 27. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem lehet megszokni! Illetve max úgy hogy a kutya megtanulja hogy akkor van amikor te viszed, és kész! De ez így a kutyának nem jó!!!
2013. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha minden nap tudsz biztosítani 3 sétát, amelyből legalább egy séta "megmozgató", játékos, tanulós, kutyákkal bandázós, legalább 1,5 óra, akkor nem számít, ha nem azonos időpontokban tudod levinni. A kutyának nincs olyan időérzéke, hogy most minden nap 17.00-kor kell sétálni. Neki inkább az lesz a jel, hogy hazaérkezés UTÁN van séta.


Szűk fél évet éltem panelban egy idős kutyával. A napi 3 séta MINDIG meg volt. Reggel minimum fél óra volt, hogy kiürüljön a hólyagja. Aztán vagy délután, vagy este volt a NAGY séta. Ha délután nem értem rá, akkor is levittem 10 percre, cserébe késő este mentünk el egy jó órára.

Ha viszont már délután voltunk nagy sétán, este lefekvés előtt akkor is volt 15 perc eü-i séta :)

A kutya teljesen beállt rá, hogy össze-vissza sétálunk...de MINDIG volt lehetősége a 3 sétára!

Volt olyan is, hogy másnap aludni akartam sokáig...ezért akár 4. "sétára" is levittem 23 óra után, igaz csak 5-10 percre...ekkor másnap 11-ig simán aludtunk

2013. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig változó időben megyünk. Attól függ melyikünk van itthon, és hogy mikor vagyunk itthon. Amikor egész nap itthon vagyunk akkor sem ugyanakkor vannak a séták. Nem nyöszög, hisztizik hogy menni kellene. Nincs neki megszokva hogy adott időben minden ugyanakkor megyünk, még sincs semmi baja.
2013. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának abszolút nem fontos, hogy van-e rendszer abban, hogy mikor viszed le. A lényeg, hogy rendszeresen ne kelljen 8-9 óránál tovább tartogatnia, és hogy legyen napi legalább egy elengedős, játszós buli.
2013. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt, kifejlett kutyánál már nem lehetne gond. Viszont a kölyök, fiatal kutyának , ha nem is pontosan órára, de szüksége van a sűrűbben lemenésre még.
2013. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk nincs belőle gond. van hogy este dolgozom, van hogy reggel, vagy nap közben. Hazaérek, kimegyünk egy másfél órás sétára. Utána alszom, ha felébredtem ismét megyünk, akkor kb 3 órás elengedős játszós programra. Kb mindíg máskor, össze vissza. Változó időpontban, de rendszeresen járunk ki. Szerintem rendben van, nem is tudnám máshogy megoldani.
2013. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!