Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik törzskönyv nélkül adnak el kutyát, de a kis kutyák szülei törzskönyvezettek?

Figyelt kérdés
(nem állnak rokoni kapcsolatban mert ugye azt a tkn látni) és csak azért nem tkztatnak mert akkor nem lesz a kis kutyákon semmi haszon. ? én is egy ilyentől vettem nem bántam meg mert jó idegrendszerű szép kutya lett. de most már nem vennék ilyen helyről. hogy miért azt nem tudom meg mondani , esetleg ti?
2013. okt. 27. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Arrgghhh...de nincs kedvem leírni kétszázadszorra.

Az a véleményem róluk, hogy nyelje el őket a föld.

2013. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

és te azt honnan tudod hogy nincsenek rokoni kapcsolatban? mert az egyik pesten, a másik meg debrecenben született? hát ez nem valami nagy garancia....


A TK maga meg a bizonyíték arra hogy a kiskutya 100% fajtatiszta, nincs benne semmilyen más fajta vére. Nyilván a hiányában semmi bizonyíték arra hogy a vevő tényleg azt kapja amit szeretne, van hogy mázli van és igen, van hogy nincs és csúnyán megüti a bokáját.


A kérdésre válaszolva: az a véleményem, hogy gusztustalan, putris szaporítók.

2013. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tk ban benne van még dédanyának is a neve szal ebből is látom hogy nem lehet rokoni szál. ja a kutyákat ugy adják hogy olva chipel féreghajtva és ahonnét én vettem a kutyát brit premiumal etette a kis kutyákat adott is egy 2 kilot. szal korrekt fazonnak tűnt.
2013. okt. 27. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Az a véleményem, hogy a kiskutya árában nem a törzskönyvet kell megfizetni, hanem a minőséget. Ha ez a fazon annyira sem becsülte a kölyköket, annyira telibe szarta a fajtát és azt, hogy fajtatisztának legyenek elkönyvelve a kölykök, hogy sajnálta azt az 5500 forintot egy törzskönyvért, akkor ez aztán tényleg minőségi "tenyésztő" lehet, minőségi kutyákkal. Ráadásul törzskönyv nélkül egy kutya semmilyen tenyészértéket nem képvisel, ugyanis hivatalosan keveréknek számít, hiszen semmivel nem lehet bizonyítani, hogy valóban annak a szülőpárnak a kölyke. Az sem kizárt, hogy valami gáz van a szülőkkel és a szaporító nem akarta, hogy bizonyítható legyen később, hogy tőle vetted a kutyát, netalántán nem is azok a szülők akiket mutatott, semmi ne igazolja.

A másik meg, hogy aki almot hoz le abból a célból, hogy minél nagyobb haszon legyen rajta, az egy szaporító méghozzá a legundorítóbb fajtából.

2013. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de érted. a kutyám rendben kifejlődőt nagyon szép lett , sok tks kutya nem ilyen szép mint az enyém ( most nem azért mert az én kutyám tényleg így van ) most ha egy ember azt állítja róla hogy nem fajtatiszta vagy hogy fajta jellegű keverék szerintem sokan kiröhögik :D ha valaki olcsóbban szeretne fajtatiszta kutyát és nem tk sat 100ezrekért akkor inét vehet mert menhelyeken ilyen szép fajtatiszta kutyák ritkán akadnak. de amúgy én sem vennék többet ugy hogy nincs tkja. ja még azt hozzá tenném hogy kiállítás győztes szülőről van szó.
2013. okt. 27. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ha már kiállitásra elrángatja a kutyáját, akkor mi a bánatos f....ért nem képes 5 ezer forintért törzsöknyvet csináltatni!!!!!!!!!
2013. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez az ezt nem értem , reméltem ti adtok rá valami magyarázatot :D azt hitem hogy drágább a tk...
2013. okt. 27. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan jó kutyák a szülők, akkor nem értem, miért nem lehet kiváltani a kölykökre a papírt. Talán mégis valami gubanc van a szülőpárral, pl. súlyosan epilepsziával terhelt a vonal? Vagy kizáró hibával rendelkezik az egyik (pl. foghiány, harapáshiba, félheréjűség stb.)? Amúgy meg nem garancia a beltenyészet elkerülésére az, hogy két egyező nevet nem találtál a papíron, hiszen szinte mindegyik kutyának vannak testvérei, némelyik nem is ugyanabban a tenyészetben születik, vagy másik alomból. Csak a vonalak mélyebb megismerésével zárható ki a beltenyészet lehetősége. Lehet, hogy a szülők nem is azok, akik a papíron szerepelnek.
2013. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!