Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya póráz nélkül rám...

Ha egy kutya póráz nélkül rám támad az utcán, az enyém pedig engem védve megöli, akkor nekem van felelősségem az elpusztult állatért? (ELMÉLETI A KÉRDÉS! )

Figyelt kérdés
Viszont már gyakorlatilag is majdnem történt ilyen. Az enyém nagytestű, pórázon szoktunk a futtatóig elmenni, mire egy amstaff rontott ránk, illetve főleg rám. Nem értem miért nem a kutyám érdekelte, de egyenesen nekem akart ugrani de fejbe rúgtam (tudom, nem túl etikus de arcon harapott volna ha közel engedem), mire odaért a gazdája és a nyakörvénél elrángatta. A kutyám SOHA, SEMMILYEN KUTYÁVAL SEM agresszív, de azonnal meg akart védeni, így még nehezebb volt hogy ő ne tegyen kárt az amstaffban, az meg bennem. Ha tegyük fel a kutyám megölte volna őt, akkor milyen felelősségem lett volna? (És igen, meg tudná ölni szerintem.)
2013. okt. 27. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Másrészről a póráz nélküli kutya gazdája (ha van) is felelős, veszélyeztetés miatt.

De a hatóságok ezt külön kezelik, attól, hogy ő is felelős, téged is felelősségre vonnak!


(Ha esetleg önvédelemre gondoltál, ez nagyon nem az a kategória, nincs az az ügyvéd, aki ezt kidumálná önvédelemnek)

2013. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A logika szerint nem, de ez nem jelenti azt hogy jogilag sem.
2013. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen, van. Nem, a németjuhászodnak, rottweilerednek esélye sincs egy stafforddal szemben.


Szerintem kamuzol.


A staff nem megy emberre. Ha rádmegy, azt rúghatod, ahogy akarod, van egy-két perced a nyomorult életedből hátra, mielőtt kihúzza a belsőségeidet. Szerintem te valami rottweileres menőcsávó lehetsz, aki direkte hergeli a staffordot. Aztán majd csodát látsz, amikor kibelezi a rottweileredet.

2013. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, ezt szögezzük le. Pont azt akartam elkerülni, hogy valaki kamukérdésnek gondolja, meg azt higgye menőzök, ezért nem írtam milyen fajtájú kutyám van. Soha nem akartam "kipróbálni" egy kutya ellen sem melyik az erősebb, de mivel jóval nagyobb én úgy gondoltam meg tudta volna ölni, de persze közel sem biztos, nem állítottam. Azt írtam, SZERINTEM. Azért mert Amstaff, még nem hiszem hogy ezek a világ legerősebb, legkeményebb kutyái. Belerúgni meg azért tudtam, mert önvédelmet tanultam, ennyi. Biztos szerencsém is volt, és ha rosszkor/rosszul reagálok már nem vagyok életben. Amúgy fogalmam sincs miért rám támadt, milyen céllal, azt sem tudom miért volt elengedve, pórázon láttam eddig, de messziről ugat és pörög mindig ha más kutyát lát. Annak lehet hozzá köze, hogy a gazdája gyakran pórázzal ütögeti? Mintha hergelné, vagy nem tudom... Eddig azt hittem játék, bár furcsállottam mindig.

Azért itt kérdeztelek titeket, mert félek, hogy megint lesz ilyen "baleset". Arról ne is beszéljünk, ha olyanra támad akit se a kutyája nem tud megvédeni, se önmagát...

2013. okt. 27. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:

A jog tárgyként kezeli a kutyákat, így igen, rongálásért felelősségre vonhattak volna, és pár tízezer forintos pénzbírságot róhattak volna ki rád.

Persze, ha más szabályt nem sértettél és a tied pórázon volt...mert ha nem, még azért is megbüntethettek volna külön.

Ugyanez igaz, ha súlyosan megsérül a másik kutya --> ergó rongáltad (vagyis a kutyád) őt, az állatorvosi költségek téged terhelnek. Olyan ez, mintha valakinek megrongálod mondjuk az autóját, a helyreállítási költség téged terhel.


Szóval rongálás vétsége állt volna fenn.

2013. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nem, a németjuhászodnak, rottweilerednek esélye sincs egy stafforddal szemben."


Te hol élsz?

Az hogy vannak beteg emberek akik 1-1 "harci" kutyát erre képeznek már apró koruktól fogva és egymást gyilkolásszák, az nem azt jelenti, hogy halhatatlanok, és még egy medvét vagy oroszlánt is megölnének!


Ha most bernáthegyid lenne akkor az lenne az isten, ha palotapincsid, akkor biztos azt nem tudná egyetlen másik kutya sem legyőzni. Bla-bla-bla-bla.

Úgyhogy itt legyen is vége az esti mesének!


Kérdező! Ilyenen én is gondolkodtam már.

Nem konkrétan úgy hogy az én kutyám megölné a másikat, elég ha csak nagyon helyben hagyná, ugyanolyan okból amit írtál.

Szerintem attól is függ, hogy az esetnél voltak-e tanuk.

2013. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy én nem értem a törvényeket. Most mit kéne csinálnia? Állni és hagyni, hogy kinyírják? Hol ebben a logika?
2013. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4 es jót nevettem rajtad :D német juhászkutya még talán nem tudná elintézni a staffit bár ez sem kizárt felvenné vele a harcot és tuti a staffid infuzon kötne ki és fizethetnéd a százezreket. de rottweiler :D inkább nem ecsetelném mi lenne a staffidbol ha egy roti kapná el :D de egy épeszű embernek nem merül fel hogy engedje a kutyájának hogy össze bunyózzon egy másikkal. pont ma akart neki menni a mopszomnak egy csau csau úgy felrugtam azt a kutyát hogy hogy sántítva ment el. nem volt helyes de ezt az egy megoldást láttam. amúgy meg az ember a legerősebb az állatok között
2013. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még ő fizetne bírságot?Ha autó üti el a póráz nélkül rohangáló kutyát,akkor az autó tulaja fizet?Ugye hogy nem,marha jó.Ha antiszociális a kutyája ne engedje szabadon.A sztaff tulaj felelőssége!!!
2013. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!