Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szétnyalta a varratokat,...

Ha szétnyalta a varratokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ivartalanították a szukámat.kapott gallért,és rajta is van.

de ha elmegyek dolgozni,a családom önkényesen leveszi róla.mert hogy szegény kutya szenved tőle...reggel voltam dokinál vele,azt mondta azért olyan ronda,mert szétnyalja,állandóan vizes...

kapott rá antibiotikumot,és mondta hogy kezeljem betadinennal.

3-4 nap alatt lemegy róla a gyulladás,varratszedésre?most már szigorúan rajta van a gallér...legalábbis remélem.


2013. okt. 28. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutya szervezetétől függ, mennyi idő alatt jön rendbe. Adjál rá pólót, vagy valamit, ami takarja a varratot. Talán nem szedi le.
2013. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A családnak kell elmagyarázni, hogy miért ne vegyék le róla a cuccot, a többit meg majd a kutya szervezete megoldja. Az baromság, hogy szenved tőle. Te se szenvednél, max. akadályozna kicsit.
2013. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nekem a macskámat ivartalanították ( tudom h nem ugyanaz de mind1) és ő is nyalta,aggódtunk hogy ki fog nyílni a varrat és elmentünk a dokihoz.ő azt mondta h csak tisztogatja és semmi baja nem lesz a varratnak.
2013. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

megmutattam délelőtt a dokinak.a reakció:

-remélem nem nekem kell kiszedni!

azt mondta hogy be van gyulladva(kívűlről annyi látszik hogy nedvedzik,de nem piros.meg hogy a varratnál kicsit ki van nyílva a bőr.)

mondta hogy ezután non-stop rajta kell legyen a gallér és kenegessem betadinennal.

azt is említette hogy nagyon meg fog vele szenvedni a kutya kiszedésnél,mivel gyulladt,fájni fog...

az lesz a hátul ütője hogy miután a varrat el lett távolítva,még egy hét után is sebes lesz,illetve rondán fog gyógyulni.

én nem tudtam hogy leveszik a gallért,a doki után kértem őket számon,akkor vallották be nagy nehezen...most fel lettek világosítva,bízom benne hogy ezek után maguktól nem nyúlnak hozzá.próbáltam pólót ráhúzni,de azon keresztül is nyalogatta,és tiszta nyál volt az egész terület ugyanúgy...

betadinennal mennyiszer lehet kenni egy nap?ha sokat teszek rá,attól is visszaázhat?

illetve erre érvényes,hogy minél többször teszek rá,annál hamarabb használ?

most megijesztett a doki,nem akarom hogy nagyon megszenvedje a varratszedést :(

csütörtökön viszem vissza,muszáj hogy addig valamit apadjon.

2013. okt. 28. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gyulladt, várnak a varratszedéssel egy pár napot.

Betadinnal naponta többször kenheted. nem kell áztatni benne. ha gyorsítani akarod a gyógyulást, vegyél kék kenőcsöt.

2013. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!