Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ás a malim folyamatosan?

Miért ás a malim folyamatosan?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos mali fajta kutyám, és az utóbbi időben rászokott arra, hogy felássa az egész kertet és közben magas hangon ugat. Akár napi 3-4 órában is csinalja ha nem szólunk rá. Napi kétszer viszem sétálni, 1-1 órára. Szerintetek miért csinálhatja ezt és hogyan tudnám leszoktatni. A szomszédok idegesek mert nagyon hangosan ugat, illetve ők is kikapnak a kitermelt földből...

2013. okt. 28. 12:11
1 2 3
 1/27 sippara ***** válasza:
77%
Azért ás, mert vettél egy kőkemény munkakutyát úgy, hogy csesztél utánanézni az igényeinek. Egy nyolc hónapos, kamasz malinak napi kétszer egy óra sétafikálás konkrétan arra sem elég, hogy a seggét kitörölje vele.
2013. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet érez valamit a földben, vagy éppen unatkozik.


Napi 2 óra foglalkozás kevés neki, ha az a foglalkozás meg csak séta, akkor pláne!

2013. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Az utcán találtam a kutyám, korábban nem is ismertem ezt a fajtát.

A séta alatt foglalkozok vele, 45 percet van póráz nélkül. Héti 2x szoktam vele futni az erdőben. Több időt nem tudok rá szánni, sajnos. Hétköznap még így is alig fér bele..

2013. okt. 28. 12:17
 4/27 sippara ***** válasza:
74%
Akkor másik gazdát kell neki keresni, mert ilyen körülmények között borítékolhatóan megőrül hónapokon belül.
2013. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Egy fiatal malinak a kétszer 1 óra séta (gondolom pórázon viszed) SEMMI!!! Plusz tréningek, labdázások, szellemi feladatok kellenek neki!

Ismerősöm malija egy éves múlt. Amikor 4-5 órát vannak suliban tréningen: engedelmes, agility, nyom, őv, trükkök, plusz sétálnak oda és vissza 2-2 km-ert, meg labdáznak, játszanak, hazaérve újra pörög.

MALIT VETTÉL...

2013. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A korából adódóan most nem lehet, hogy aktívabb mint 1 év múlva lesz?
2013. okt. 28. 12:22
 7/27 anonim ***** válasza:
Munkakutya, dolgozni kell vele. Vidd suliba, engedelmes, ŐV vagy agility vagy valami sport, otthon meg engedd be a házba, és nyugi lesz.
2013. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Valamit akkor is ki kell találnom, ezért kérem a segítségeteket. Mondom még egyszer nem én választottam, találtam az utcán szóval kérlek többször ne írjátok le hogy nem ilyen fajtát kellett volna vennem.
2013. okt. 28. 12:23
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Picit talán lelassít később, de nem annyira, hogy fellélegezhess, és elég legyen neki a szimpla sétálgatás. Sosem lesz egy golden, mindig igényelni fogja a napi aktív kimerítő foglalkozást.


Azt meg te választottad, hogy egy ilyen típusú kutyának nem gazdát keresel, hanem megtartod, tehát vagy kielégíted megfelelően az igényeit, vagy mégis keresel neki másik gazdát, mást nem tudsz tenni, mert a kutyának igényei vannak, akkor is, ha fejre állsz.

2013. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
11%
Nekünk keverék kutyusunk van, menhelyről fogadtuk be, és ilyen tacskószerűség volt, és bármennyit foglalkoztunk vele, ásott. Az egyik ismerősünktől hallottuk azt a módszert, hogy borsot kell önteni az ásott gödreibe. Meg is tettük, többet a közelében sem láttuk, azóta egyáltalán nem ásott. Peidg már 3 éve borsoztuk be a földet....
2013. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!