Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál epilepszia mi a teendő?

Kutyánál epilepszia mi a teendő?

Figyelt kérdés

Legelső alkalommal mikor előfordult ez volt idén júliusban elvittük a saját állatorvosunkhoz.Azt mondta nem szívesen ír fel gyógyszert mert lehet egyszer és utoljára fordult neki elő.

Sajnos most újra előfordult neki(7 éves akita).


A kérdésem az lenne hogy milyen vizsgálatokra kell őt elvinnem?Ehhez speciális szakorvos kell?Ha igen Budapesten elsősorban VII vagy VI kerületben hol van ilyen szakorvos?Tudnátok ajánlani?


Mi válthatta ki nála ezt?Lámpafény stb?


2013. okt. 29. 04:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A túlszaporítás. Ne támogassátok a törzskönyv nélküli kutya szaporítókat.
2013. okt. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nálunk is volt, egy kis tacskóféleséggel. Egyszercsak reggelre rá jött, aztán egész nap alig tért magához, másnapra elpusztult. :/


Az orvos azt mondta, vagy megmarad, vagy nem. A kistestű kutyáknál elterjedtebb, gondolom főleg a keverékeknél.


Hogy Pesten hova fordulj, abban nem tudok segíteni, nem ott lakom, nem ismerem.

2013. okt. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont a múltkor voltam az állatorvosnál, az előttem lévő gazdinak a kutyusa volt epilepsziás. Két nap alatt iszonyú sok rohama volt, előtte meg semmi. Alaposan kikérdezte a gazdát a doki, (kb fél óráig csak kérdezett) aztán gyógyszeres kezelést írt fel neki. Ő is azt mondta, hogy vagy beválik vagy sem. Van amelyik kutyánál hat, van amelyiknél nem. Sajnáltam szegényeket.
2013. okt. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs most sok időm leírni a részleteket, de nagyon ajánlom Dr. Váradi Noémit, ő kezelte az én kutyámat is, és maximálisan megbízom benne. A Vizslamentés epilepsziásaival is ő foglalkozik, nagyon alapos, jó orvos, és pechére sokkal jobban szereti a kutyákat, mint a pénzt.

+36304394991 a száma. Arra készülj, hogy nagyon sokat beszél, szóval olyankor hívd fel, mikor ráérsz :)


Van egy csomó olyan infó, amit pár kérdés alapján lehet, hogy én is el tudnék mondani, mert nagyon utánaolvastam mindennek, de az a legegyszerűbb, ha egyeztetsz Noémivel.

A hagyományos protokoll ilyenkor egyébként az, hogy vérkép, szív- és hasi ultrahang, CT vagy MR, és esetleg eeg. De persze csak akkor kell ennyi minden, ha nem bukik ki valami szervi ok már az első vizsgálatoknál.

De ne aggódj, Noémi nem fogja veled az ablakon kidobáltatni a pénzt, hanem segít megtalálni a legjobb megoldást.

Érdemes mihamarabb beállítani a gyógyszereit, mert minden roham további rohamokat generál, és pusztítja az idegsejteket.

És ha olyan orvos kezei közé kerülnél, amelyik Sedalint, vagy bármelyik más ilyen SE kezdetű nyugtatót írja fel, azonnal fordulj sarkon, mert azok nem erre valók és többet ártanak, mint használnak (a roham az agyban ugyanúgy lemegy, csak épp nem mutat a kutya tüneteket).


A mi válthatta ki kérdésre igazából nem valószínű, hogy van válasz (ha valódi, primer epilepsziáról beszélünk, akkor se szervi ok, se kiváltó inger nincs mögötte). De tegnap nagyon erős melegfront volt, ma megint az van, holnap meg egy nagyon erős hidegfront jön, tehát összevissza változik a légnyomás, ez például lehet okozója.

2013. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, amúgy csináltam egy FB csoportot annó (sajnos az én kutyámnál agydaganat okozta az epilepsziát, úgyhogy ő már azóta elment), mert nagyon zavart, hogy nincs hol tapasztalatot cserélni. Nem sok infó van, de szerintem más gazdiknak is jó lenne, ha ez összeállna, szóval ha van kedved, gyere:

[link]

2013. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül:

[link]


Itt vannak orvosok:

[link]


Ahhoz, hogy bizonyos lehess abban, hogy a kutyád valóban epilepsziás, s így a megfelelő gyógykezelést kapja, EEG, MRI vizsgálatot kell végezni a kutyán. Ez nem olcsó mulatság, de tudni kell, hogy e nélkül nem lehet diagnosztizálni a betegséget, ugyanis a rohamok hátterében nem csak epilepszia állhat, hanem pl tumor, tályog, anyagcserezavar is.

2013. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 29. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!