Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányok (tisztelet a . ) ti...

Lányok (tisztelet a . ) ti nektek miért tetszenek olyan kutyák mint a csivava? Mi a jó benne? Miért babusgassátok és emelgetitek őket?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 06:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Gyerekpótlék.
2013. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Spektrumon láttam egy műsorban (talán állati rekordok), hogy ezek a kutyát tényleg úgy lettek "kifejlesztve" hogy nagy szemük van meg pici orruk meg mittomén és ezáltal az embereknek ezért tetszenek mert tudat alatt egy csecsemőhöz hasonlítjuk őket. Mondjuk személy szerint nem lehetek állatbarát, mert nem tartom őket aranyosnak meg cukinak :D
2013. okt. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok tipikus kutyás, inkább macskás. Azért is a macskák, mert kisebb, ölben elfér, ha úgy akarom bejöhet bejöhet velem az ágyba filmezni. Ugyanez egy kisebb kutyánál, míg egy bernáthegyit nem fogok az ölembe ültetni és boldogan nézni tv-t. Csak egy példa volt, lehet hogy gyerekpótlék.
2013. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Na ez engem is érdekelne :D Én is lány vagyok. Nekem egy vizsla keverékem és egy rottweilerem van :D Megőrülök a zsebkutyásoktól, pláne azoktól, akik nem kutyaként bánnak velük. Hülyét kapok mikor meglátnak valamelyik kutyámmal és azonnal felkapkodják a kutyáikat... akik persze a kezükben őrjöngenek és nem értik, hogy miért....
2013. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok egy törpe tacsim van. Nem értem, hogy miét nem lehet elfogadni, hogy a kiskutya is kutya... Kis kora óta rotikkal és pitekkel is játszhat, nem csinálok ebből soha gondot, nem alszik ágyban és kutya iskolába járunk. Mondhatni kutyaként kezelem.

Egyszerűen az él életvitelemmel jobban összeegyeztethető egy kiskutya, kisebb helyen elfér, kevesebbet eszik. Két szobás lakásban lakunk ráadásul a 2-on. Szerintem minden kutyának árt a lépcsőzés (kicsinek-nagynak is), nem mindegy, hogy 20-25 kilót cipelek le, vagy 5-öt. A kiskutyám is ugyan azt a funkciót látja el, mint másnál a nagykutya. Tanulunk, sportolunk, kirándulunk egyszerűen nekem ő a társam. Ezért is emlegetem néha fel, mert nagyon kötődöm hozzá, jó elmesélni a barátaimnak, hogy milyen ügyes volt, vagy én mit rontottam el.

Nekem a csivi is nagyon tetszett mindig, és a legapróbb kutyák is, mert tényleg nagyon aranyosak, de a dogokat is ugyan úgy szeretem. Annyira szomorúvá tesz, hogy ennyire meg kell különböztetni a kutyákat. Nem értem, hogy miért szolgáltak rá a kiskutyák erre a rossz hírnévre, vannak alkalmatlan nagykutyások is. Inkább a gazdit kéne nézni, nem a kutya méretét.

2013. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagyok, huskym, keverékem és ideiglenes rotim van, de a jól nevelt kiskutyákat nagyon bírom. Következő ideiglenesnek tuti egy kisebb kutyám lesz: keveset eszik, könnyen szállítható (pl. bedugom táskába, és nem kell neki jegy:D), jópofa. Nekem nem számít a méret, egyedül az, hogy inkább a vehemensebb, aktívabb kutyákat szeretem.
2013. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy, hogy kicsi vagy nagy egy kutya. De nem tudom megérteni, miért vesznek sokan szándékosan betegre tenyésztett kutyafajtákat. Arra gondolok, amik egy napot sem bírnának ki a természetben. Ez nem normális. Vagy annyira picik, hogy szinte észre sem veszi őket az ember, vagy szinte nincs is semmi szőrük, de legalábbis képesek már 15 fokban kihűlni. Vagy egyfolytában remegnek mint egy idegbajos, vagy egy botot sem tudnak felvenni a földről, és levegőt is csak nehezen kapnak, mert az állkapcsuk egy szintben van az orrukkal stb. Értem én, hogy aranyos a zsebkutya, meg a minidisznó, a miniló és mindenből a törpe, meg ami szokatlan, de azt kellene nézni elsősorban, hogy ezeknek az állatoknak mi a jó. Nem pedig nekünk.
2013. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két staffordom van.Ennek ellenére bolondulok a hosszúszőrű csiviért, de nem a törpe, hanem a normál méret tetszik.

Szeretek minden kutyát, ha az nevelve van, és kutyaként, nem pedig csecsemőként van kezelve.Attól a kis korcstól, ami a gazdája kezében vicsorogva ordít az én kutyáimra, kiver a víz, és legszívesebben eltaposnám a gazdájával együtt.

Én nem babusgatok kutyát, és ha törpém lenne, sem kapnám fel.Szocializálni a kis kutyákat is kell, hiába cukik meg tüncimüncik.Ők is kutyák, akérmilyen aprók.

2013. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Ezen már én is gondolkoztam.

Nagyon kis termetű,nagyon törékeny kutyus...

Egyszer láttam egy bátor csivit lenn, akit elengedtek, vizslákkal kergetőzött, de úgy igazán nem tudott játszani egyik másik kutyával sem. Furcsán nézett ki, de őt legalább nem kapkodták fel, és nem akarta fitotgatni az "erejét" mint a legtöbb nagyon aprócska kutyus a környéken.

Van egy nő aki csivavát tart, és valami hasonlóan kistestű dögöt, de már tudom, hogy ha közel érünk ugatnak majd, és feszítenek, meg rohannak felénk hogy védjék a gazdájukat... persze póráz nélkül vannak legalább. Gazdi rájuk szól hogy "neeeem" de tojnak rá.


Amúgy nem tudom miért tetszenek sok lánynak, vagy sok embernek. Biztosan jó kutyák lehetnek, de többség azért veszi őket szerintem, mert kicsi, akkor nincs vele gond, mert észre sem lehet venni, nem eszik sokat, mittudomén. Szerintem ők az a fajta akit a legkevésbbé kezelnek kutyaként, illetve akiket a legnehezebb kutyaként kezelni.

2013. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Csivavát sokan félreértik, nagyon bátor, vagány kutya, ha nem nevelik félre.

Nekünk a családban van egy spicc mix, minden kutyához oda lehet engedni, viszont nagyon édes, ahogy bekucorodik az ölembe és pont elfér:) Az én 20 kilós kutyám már sajnos nem fér be:( De őt is szoktam emelgetni:D

Valamennyire a kis kutyát tartókat is meg lehet érteni, hiszen ott egy durvább odakapás vagy harapás és már el van törve a nyaka... Egy nagyobb kutyát könnyebb megvédeni, mert megvédi magát is.

2013. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!