Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányok (tisztelet a . ) ti...

Lányok (tisztelet a . ) ti nektek miért tetszenek olyan kutyák mint a csivava? Mi a jó benne? Miért babusgassátok és emelgetitek őket?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 06:29
1 2
 11/15 anonim válasza:
Mert most az a divat . Én nem szeretemőket . Milyen lehet szegényeknek egytáskában ülni. Csak azért mert ez a divat.
2013. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Vannak ésszerű megfontolások, és van a divat.

Ésszerű megfontolások egy olyan kistermetű kutya mellett, mint amilyen a csivava:

- kicsi, könnyű

---buszon, vonaton, bárhol könnyen szállítható. Ez olyasvalakinek, aki tömegközlekedéssel jár, nagy előny

--- kis lakásban is elfér, jó az ölünkbe venni, a lépcsőházban is fel tudjuk venni, hogy ne kelljen lépcsőznie, s ha olyan van, az orvoshoz is el lehet vinni kézben

--- kicsit kakil

- cuki - ha valakinek ez tetszik, akkor miért ne? Másnak meg a ráncosak tetszenek.

- öltöztethető: néha engem is elfog a vágy, hogy felöltöztessem a kutyáimat, de ellenállok neki, mert őket totál fölösleges. De ha csivim lenne, lenne mindenféle ruhája (nem... tüllszoknyája nem lenne... meg farmernacija se. Csak praktikus holmik xD).


Mindehhez hozzátenném, hogy a kutya méltóságát és kutyaságát nem ezeknek a lenézésével kell védeni. Ha mindezek mellett az a kiskutya jól nevelt, szocializált, minden nap futkoshat a szabadban, és nem csak egy táskában éli az életét, akkor annak a kutyának jó élete van, méltósággal, kutyaként.


Itt jön be a divat a képbe.

2013. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%

Lány vagyok, és egy 50 kilós argentin dogom van. Én vagyok 60 kiló. Teljesen jól nevelt, nincs vele semmi gond. Az elődje egy ambull volt. Meg is néznek rendesen az emberek. De ami igazán rosszul esik, és ütni tudnék ilyenkor, amikor találkozom egy olyannal, aki fél a nagy kutyáktól, és bemeséli magának, hogy nem tudom visszafogni, mert ő nagy, harci kutya, és még lány is vagyok. Hát anyád p...csáját akkor. Sosem szerettem a "kicsi" kutyákat.


De egyébként az sokkal viccesebb, amikor a raptorri..banc nem ér rá, és a szteroidoktól felfújt menőcsávó viszi le sétálni a csivavát, yorkit, meg westit.

2013. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon cukik,bájosak,mint egy plüss izé.Az emelhetésnek meg sokszor az az oka,hogy az ilyen kutyák eleve törékenyebb csontozattal rendelkeznek és egy nagyobb kutya mancsolásától már sérülhetnek.A csivinek amúgy is kicsit nagyobb,dülledtebb a szeme,kevésbé védett,könnyen belekap egy másik kutya.A másik oka pedig az,hogy sokszor elfelejtik az ilyen gazdik,hogy kutyával van dolguk és nem veszik figyelembe a valós igényeiket.Az ilyen gazdiknak a kutya csak egy tárgy,amin kiélhetik magukat.
2013. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 kutyám van, 2 közepes testű keverék és egy 10 éves kan csivava. Egyáltalán nem harcias, minden kutyával problémamentesen kijön, 8 éve ideiglenes befogadóként folyamatosan cserélődnek mellette a kutyák, egészen kb. a vizslaméretig, kan is, szuka is, probléma nélkül.


A kérdéseidre a válasz:

1.) tetszik mert pici, vicces, jófej, aranyos, mint MINDEN kutya.

2.) Az a jó benne, hogy könnyen hordozható-mozgatható lépcsőn fel-le, állatorvoshoz cipelni bkv-val, könnyen kezelhető, irányítható, könnyen kerülgethető a lakásban, keveset eszik, elég rá az S-es spot-on, olcsóbb az ivartalanítása és minden műtét, gyógyszerköltsége a 10-ede egy 50 kg-s kutyáénak.

3.) Azért babusgatom, amiért a másik két nagytestű kutyámat is, mert szeretem, mérettől függetlenül. Emelgetni nem emelgetem, csak a lépcsőn, illetve néha, ha sétánál a két másik kutyám leáll játszani a többi kutyával és eltiporják a kisöreget, akkor kimentem közülük, de pusztán azért, mert képzeld el, hogy egy 1.9 kg-os kiskutyát, ha erőből felöklel játék közben egy 40 kg-s kutya...

2013. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!