Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom mit csináljak a...

Nem tudom mit csináljak a kutyámmal. Nem arról van szó, hogy agresszív, de például a lépcsőházban egyszerűen nem bírok vele. Mit csináljak? (lent részletesebben kifejtem)

Figyelt kérdés
Amikor megyek le, vagy jövök haza a kutyámmal a sétából, és találkozunk egy másik kutyával, aki mondjuk éppen száll ki a liftből, a kutyám teljesen megvadul, morog és erőteljesen ugat, pedig nem az az ugatós típus. El vagyok keseredve, nem tudom mit tehetnék azért, hogy a lépcsőházban ne forduljon ez elő..Nem tudnátok segíteni? Máshol egyébként nem jellemző, hogy ennyire bevadul, néha ugat másokat, de ez szerintem természetes. Ilyen erős agressziót csak a lépcsőházban, esetleg a ház előtt közvetlen csinál.

2013. okt. 29. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

de igen, ez agresszió . a megoldása, pedig az,hogy a megfelelő pillanatban LETILTOD . ez megtanulható a kutyaiskolákban .

sok oka lehet az ilyen viselkedésnek, de a te hozzáállásodon is sok múlik. hogyan viselkedsz vele a lépcsőházban ,a liftben, mennyire irányítod pórázon, váratlan helyzetekben,stb.

mennyire motiválható, mennyire pörög, mennyire fáradt, stb,stb,stb.

a jutifalat, a pórázrántás, a szöges-nyakörv ,a síma textil nyakörv, a simi, a beszéd a kutyához, egyszóval a büntetés és jutalmazás akkor működik, ha az ingert a megfelelő pillanatban kapja a kutya. ezek kombinációja hozza meg az eredményt a rossz viselkedés LETILTÁSÁHOZ. a NEM szó csak akkor működik ,ha a kutya megérti annak értelmét. és csak akkor érti meg ,ha te azt megfelelően csinálod!! :)

2013. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

később pedig jöhet a nevelés . amikor is leneveled arról,hogy így reagáljon a liftből kilépő kutyákra!

hol?? pl: kutyaiskola !

2013. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne természetes, hogy néha ugat másokat? Az én kutyáim miért nem ugatnak másokat?
2013. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sippara ***** válasza:
Falkavezérséggel hogy álltok (bár a kérdésed alapján kb sehogy :S)? Mit reagálsz ilyenkor?
2013. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

próbálok falkavezér lenni, de ez is ebbe tartozik akkor bele igaz? ilyenkor rászólok hogy nem, nem szabad, ilyeneket mondok neki és (ezt olvastam hogy ilyen jó) itthon nem szólok hozzá,nem simogatom meg egy darabig, hogyha ilyen durván viselkedik..lehet hogy csak ezen kéne változtatnom, hogy még inkább próbáljak meg falkavezér lenni, és akkor a lépcsőházban sem fordulnának elő ilyen gondok?

jó, lehet hogy nem természetes, nem tudom, az én kutyám séta közben csak úgy ugatni,vakkantgatni nem szokott, hanem van 1-2 kutya a lakótelepen akivel kiskora óta nem jön ki jól és csak őket ugatja, de mivel ritkán találkozunk velük jó esetben, ezért az ugatás is ritka

2013. okt. 29. 10:41
 6/13 sippara ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez a viselkedés tulajdonképpen területvédés. Amivel nem lenne gond, de normális esetben a kutyának nincs területe, amit bevédhetne, hiszen a terület a falkavezéré. Így látatlanban kutyasulit, vagy inkább pár alkalommal házhoz járó kiképzőt ajánlanék, mert ő ott helyben pontosan látja, mi a probléma.
2013. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már járunk kutyasuliba, vagyis még csak most lesz a második alkalom, hogy megyünk, de akkor esetleg ott is rákérdezek:) köszi a válaszokat!
2013. okt. 29. 11:06
 8/13 anonim ***** válasza:
"próbálok falkavezér lenni" - amíg ez így van, addig cseszheted. Nem próbálni kell, hanem csinálni, mert a kutya pontosan érzi, hogy te elvársz tőle egy adott viselkedést, vagy csak nagyon szeretnéd, hogy úgy történjen. Ha azt látja, hogy te nem vagy elég magabiztos, ő viszont igen, akkor ő nyert, kész. Nagyon fontosak a falkavezérséggel kapcsolatos szabályok, de tartalomnak is kell lennie mögöttük. Szóval kapd össze magad és a kutyádat, mert a lagymatag próbálkozásból sosem lesz eredmény.
2013. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

értem, teljesen igazad/igazatok van..

és hogy én lehessek a falkavezér, miket csináljak még? eddig olyanokat csináltam csak, hogy az ajtón,liftben én vagyok az első ő csak utánam jön be, ha hozza a játékát akkor nem játszok vele, hanem csak akkor ha én szeretnék, amikor hazajövök és nagyon örül akkor nem foglalkozok vele, először bejövök a házba, lepakolok stb. és csak utána üdvözlöm. Még miket csinálhatnék?

2013. okt. 29. 11:41
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy elég jó összefoglaló. Azt is olvasd át, amit csinálsz már, hátha van még mit javítani rajta :)

2013. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!