Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok jó kutyás receptet,...

Tudtok jó kutyás receptet, vagy ilyen weboldalt?

Figyelt kérdés
Egyszerű, nassnak való kutyáknak való receptet keresek. Nem kekszet, valami muffinszerűségre vagy húsgombócra gondoltam. Csak azért kellene recept, hogy tudjam az arányokat. Kerestem a neten, de nagyon keveset találtam.
2013. okt. 29. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Kinai weboldalakon vannak jo kutya receptek, ha nincs ismerosod aki tud kinaiul, segitek leforditani. En is kivancsi vagyok az erdemenyre.
2013. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sippara ***** válasza:
Veszel bármilyen neked tetsző receptet, minimalizálod a fűszereket, kiveszed a kutyára veszélyes "alkatrészeket" (hagyma, szőlő, csoki, stb), és kész is vagy :)
2013. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Húsgombóc: fogsz X mennyiségű darált húst, főtt rizzsel összekeverve (vigyázat: tetszőleges arányban!) gombócokat formálsz belőlük, és forró vízben megfőzöd. nem sózod, nem fűszerezed. Ha kész, odaadod az ebnek.
2013. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hm.... Na igen, de ahhoz képest, hogy mennyit olvasok arról, hogy milyen nehéz a kutyának házilag összeállítani a táplálékát, hogy a megfelelő arányban tartalmazza a megfelelő anyagokat, ahhoz képest kevés a recept. Azért köszi, kíváncsi vagyok, hogy valaki nálunk hozzáértőbb idetalál-e, hogy válaszoljon ;)
2013. okt. 29. 12:01
 5/14 anonim ***** válasza:
jajj, nem kell túlbonyolítani. Ha zöldséget is eszik, akkor adj neki azt is. Egyrészt minden kutya más, másrészt magadnak patikamérlegen méred ki, hogy miből mennyit eszel? Ez inkább csak kuruzslás/áltudomány, az a fontos, hogy viszonylag kiegyensúlyozott legyen az eb tápláléka (pont, ahogy a tied is, csak nyilván neki mondjuk több húsra van szüksége), ne kapjon erős fűszereket, túl sok zsírt stb.
2013. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
...és főleg, ha nassnak tervezed adni, akkor mit számít a tökéletes összetétel? Én nassnak adok mindenfélét az ebnek: húst, gyümölcsöt, zöldséget, de nem keverem őket mindig tökéletes arányban. :)
2013. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sippara ***** válasza:
Na akkor ácsi, nasiról beszélünk, vagy konkrét mindennapi táplálékról? Nagyon nem mindegy :)
2013. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nass. Csak mivel ezekben a gyári jutalomkajákban egyre kevésbé bízom, gondoltam, magam csinálok ilyet. És ha már én csinálom, akkor egészséges, jó hozzávalókból csinálnám, amivel értékes tápanyagokat is adok neki. És mivel ezt a konkrét mostani adagot ajándéknak szánom, azért csinálnék olyat, ami eltartható, szállítható, nem ragad, stb. De ha kitalálok valami jót, többet is csinálnék belőle itthonra. De akkor marad az az 1-2 recept, amit találtam, úgy tűnik. Azért köszi.
2013. okt. 29. 12:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát bocsánat, hogy a nem definiált igényeidnek nem tudtunk megfelelni. Ha legközelebb a kérdésben leírnád, akkor sokat segítenél. Az általam fentebb leírt hús+rizs egyébként remek kombináció, azzal mi a problémád?
2013. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sippara ***** válasza:
Na így, hogy már tudjuk, mit is akarsz, sütőben szárított májat tudnék mondjuk ajánlani, az jutinak is jó, nasinak is jó, és sokáig eláll.
2013. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!