Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamaszkor. Nálatok meddig...

Kamaszkor. Nálatok meddig tartott és hogyan zajlott?

Figyelt kérdés
Csak egy kis közvéleménykutatás, érdekel, hogy másnál is ilyen periodikus volt-e, mint a pitemnél, hogy 1-2 hétig teljesen idióta volt, aztán jött egy kis pihi, aztán újrakezdte, 1-2 hetes váltásokban ment ez így, aztán ezek a kamaszodós hetek egyre ritkultak, és most már úgy néz ki, meg is szűntek (1,5 éves korára). Ez a jellemző, hogy ilyen hullámzó a kutya, vagy nem mindegyiken így jön ki a kamaszkor?

2013. okt. 29. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk fél évesen kezdődött,és egészen másfél éves koráig tartott,mint nálad. Rettenes volt,minden határt amit eddig betartott azt feszegette. Nálunk nem volt pihi max nem éjjel-nappal csinálta,de lázadt ezerrel az biztos:)

Örülök hogy elmúlt az az időszak,plusz ivartalanítás is sokat segített:)

2013. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám olyan 8 hósan kezdte és eltartott 2-3 hónapig. Alig vártam, hogy vége legyen :) Semmit nem úgy csinált, ahogy kértem, egyfolytában égtem a suliban, mert egyre csak visszafelé fejlődött.

Most 1,5 éves múlt és tökéletes társam :)

2013. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám már kamasznak született. ;) Mindig is hebrencs, hisztis és színészkedős volt.

Kb 7-8 hónaposan kezdődtek nála a kamaszság. Pont, miután befejeztünk egy alapfokot.

Iszonyatosan elkanászodott a lelkem. És még mindig nem jutottam vele sehova. :( De ez nem csak a kamaszkor oka, sajnos időközben a veséimmel voltak gondok, nem tudtam vele úgy foglalkozni, ahogy kellett volna.

Most ott tartunk, hogy bármennyire is ellene vagyok a dolognak, de fojtónyakörvet kell vennem.


Amúgy megállás nélkül hisztizik, pofázik. Akkor a legszebb, amikor alszik. :) Néha-néha vannak jó napok is.

Amúgy 14 hónapos a drágaság.

2013. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Én nem tudok, róla, hogy lett volna bármelyik kutyámnál is ilyen. Ha egyszer valamit megtanult, akkor azt tudja és nem fog hirtelen megkergülni csak mert"kamasz". Az meg egy percig sem volt kérdés soha, hogy ki a főnök. Nem is értem, amikor mások mesélik. Persze van olyan, hogy néha nem olyan jó ahogy szeretném, de ez szerintem természetes, és bárkivel bármikor megeshet.
2013. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nálam alapból nem volt soha nagyon határfeszegetős korszak. csintalan, játékos volt mindig, és most is az, de maximum olyan egyéves korában kezdett unalom miatt rágcsálni néha, legyen az gyümölcsfa vagy papucs, de hamar kinőtte. most négyévesen nagyon nyugodt, megbizható jószág
2013. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most vagyok a sűrűjében a 10 hónapos kan staffimmal. :D Eszméletlen, amiket meg mer tenni: hiába hívom, elindul felém, félúton megáll, és csak néz a távolba, hátrasimult fülekkel, néha-néha rám sandít, aztán amikor már hatodszorra szólok, a hetedikre ordítok, akkor nagy nehezen odavonszolja a fenekét. :D Van, amikor egy pöccre rohan hozzám, mint egy kutyabőrbe bújt versenyló, két percre rá meg olyan, mint aki hirtelen halláskárosodást szenvedett.Nehéz vele persze, de tudom, hogy nem lesz mindig ilyen (remélem inkább).A 3 éves szukám sosem volt ennyire lázadó, vele sokkal könnyebben boldogultam, pedig első kutya.

De a kan már más tészta.Keményebb fejű, makacsabb, kitartóbban lázad, jobban feszegeti a határokat.Tudja ám, hogy teljesíteni kell a parancsot, de ő inkább gondol egyet, és totál az ellenkezőjét csinálja. :D

2013. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!