Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hét hónapos amstaff...

Most hét hónapos amstaff kutyám ivartalanítás előtt áll. ugy látom ez ügyileg nagy a megosztottság a kutyás társadalomba. Vélemények?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek vele. Ha nincsenek tenyésztői ambícióid, akkor csináltasd meg.

Ha szuka kutyusod van, akkor nem kell attól tartani, hogy mikor szökik be a kerítésen egy kan. Ha meg kanod van, akkor nem kell tartanod attól, hogy megszökik néhány tüzelő szuka után.

Kiküszöbölhető egy csomó betegség. Nem kevés kiadás lenne a születendő kiskutyák ellátása sem.

Mi amolyan félvidéken lakunk. A szomszédnak van vmi pincsimix kiskutyája, minden évben lefial nekik. Most az egyik kölykök (kan) meg akarja tartani. Ivatalanításról nem akar hallani, pedig tudja, hogy jó lenne, az állatorvos meg akár 3 éves részletre is vállalná, de nem.

2013. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak támogatni tudom a fent említett okok miatt.
2013. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
én megvárnám a teljes ivarérettséget, és utána, olyan másfl, 2 éves kora körül.
2013. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom. Az én bánatom, hogy az állatorvosunk 1 éves kort ajánlott (kan a kutyus)én meg előbb szeretném, de emiatt nem akarok másik dokihoz menni, mert amúgy jó doki. De megoldom, csak arra akarok rámutatni, hogy az állatorvosok között is vannak véleménykülönbségek:)
2013. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy gondolom, hogy kellenek azok a hormonok ahhoz, hogy a kutya rendesen kifejlődjön. Nem érdekel az Amerikából áthozott baromság, miszerint ivarérés előtt ivartalanítsunk. Én biztosan nem ivartalaníttatnék előtte egy kutyát sem.
2013. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.


Magával az ivartalanítással nincs bajom, csak azzal, hogy mikor.

2013. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
A szuka kutyáknál megszokták várni az első tüzelést, de ezt inkább csak biztonságból, nehogy tüzelés előtt legyen műtve, mert az veszélyes. Az első után meg biztosan kiszámolható egy jó időpont. A kanoknál a csont és izomfejlődés miatt érdemes várni kb 1 éves korig. Akkor még kölyök annyira, hogy a kanos viselkedésformák (dominálás, agresszió, csajok után futkosás) ne alakulhasson még ki. Kifejlett kutyáknál ugyanis az ivartalanítás sokszor nem változtat már a viselkedésen.
2013. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Nekem egy kan kutyám van. Nem szökik el, nincs semmi gond vele, így én nem ivartalaníttatom, mert felesleges lenne megcsonkítani ezzel. És már elég idős, 10 éves.
2013. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
mindegy,ahogy neked szimpatikusabb.Már az is valami,hogy egyáltalán fontosnak tartod az ivartalanítást.Szerintem ez a lényeg.
2013. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem fogjuk minek.Kiszökni nem tud akkor miért.
2013. okt. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!