Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan reagálnátok?

Ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt történt velem.

Bevezetőnek annyi, hogy nagyon szeretem a kutyákat, de a miniktől tartok. Ha egy 2 kilós kutya jön velem szemben póráz nélkül, akkor átmegyek a túloldalra. Ha egy "normál" kutya, akkor nem.

Este, sötétben megyek az utcán (Bp. belváros), és egy kicsi mini csivava a fa mögül vicsorogva közelít felém. Elkiáltom magam, hogy kié ez a kutya, válasz nem érkezik. A kis dög már 30 cm-re áll előttem hisztizve. Nagy nehezen megszólal valaki a parkolóból, hogy a mienk. Nem hívta vissza, nem szólt rá. Rákiabálok a dögre (tudom, talán nem jó taktika, de ösztönös volt), erre elrohan. Utána mondom a gazdának, talán pórázra kéne rakni. A válasz gúnyosan, miért, talán kárt tud tenni bennem?


Nagyon felcseszte az agyam a tröténet, egyrészt valóban megijedtem, hevesen dobogott a szívem, másrészt ez szerintem nagyfokú parasztság.



2013. okt. 29. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

Valószínűleg sehogy se reagáltam volna. Lehet észre sem veszem.


Nagyfokú parasztság, ez tény, de nem értem mit ijedezel egy 3 kg-s kutyától.

2013. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne félj tőlük, hamarabb rúgod őket el a francba mint hogy neked támadjon.
2013. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 sippara ***** válasza:
92%
A "miért, talán kárt tud tenni benned" kérdésre reflexből rávágtam volna, hogy nem, de én tudok bele akkorát rúgni, hogy ne kelljen behívnia, mégis "odamenjen", úgyhogy van két másodperce verbálisan eltávolítani tőlem a kutyát.
2013. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Valóban kellemetlen lehetett Neked, és valóban a kutya gazdái bunkók voltak, de azt te is beláthatod, hogy a félelmed nem indokolt. Az ilyen indokolatlan félelmek csak a te életed keserítik meg, én a helyedben megpróbálnék felül emelkedni rajta, mondjuk egy terápiás kutya segítségével.
2013. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Velem is hasonló történt kb 1 hete, csak én akkor a kölyökkutyámmal voltam. Én simán továbbsétáltam. Kb 2 métert jött velünk ugyanúgy vinnyogva (mert szerintem az nem ugatás amit ezek produkálnak), aztán odébb állt.

Bár szerintem ez a kutya egy kertből szökött ki, mert nem ment nagyon messzire attól a háztól ahol összefutottunk vele, aztán oda is ment vissza, ennek ellenére én is kimondottan irtózom az olyan kutyáktól akik gazdi nélkül rohangálnak az utcán. És mostanában a póráz hiánya is kezd zavarni. Egy kis községben lakom, ahol szerencsére az ország viszonylataihoz képest nagyon sokan odafigyelnek a kutyáig igényeire (naponta séta, külön foglalkozások stb) és viszonylag jól is vannak nevelve, de ennek ellenére egyre több olyan kutyával találkozom aki abszolút nem behívható emellé semmi félelem érzete nincsen és mégis póráz nélkül rohangál. Tegnap is összefutottam egy keverékkel aki miatt egy egyébként szinte forgalom mentes kis utcában konkrétan dugó alakult ki, mert a kutya azzal szórakozott, hogy ahány autó volt, mindegyik előtt szépen lassan átcammogott. De így ide-oda cikázva... A gazdi reakciója meg annyi volt rá, hogy "naaa, ne csináld mááár, gyere csak ideee, ne máááár, ejnye, ne csináld, naaaa"... De meg nem mozdult volna, hogy odamenjen a kutyához és megfogja vagy valami. Állt szépen egy helyben...

Legszívesebben ordítottam volna vele, de az autósok arcáról is ezt olvastam le...

Bocsi a hosszú off-ért, de valahol elkeserít a dolog. Én sem vagyok kutyaszakértő, első kutyám van, 4 hónapos, és alig várom, hogy suliba mehessünk és tanuljak is valamit, de hogy egyesek ilyen szinten toljanak a dologra és a másik emberre... Én eleve nem engedem a kutyám olyan ember közelébe aki nem kéri.

2013. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

@3: ez tetszett :)


@4: igazad van, de had lehessen már végig menni az utcán úgy, hogy ne mini dögök rontsanak az emberre a fa mögül sötétben, váratlanul.

2013. okt. 29. 15:21
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne mondjátok már, hogy alaptalan a félelme. Nyilván egy jól irányzott rúgással helyre lehet tenni egy 3 kg-s kutyát, de azért ez mégsem szép dolog. A csivava (pláne ezek az agyon szaporított ideg gyenge korcsok) nagyon agresszív fajta. Mexikóban valamikor őrző kutyaként alkalmazták, mert kis termete ellenére nagyon harcias. Ha harap nem egyszer harap, hanem sokszor és nem igazán enged el.
2013. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 sippara ***** válasza:
87%
Meg úgy egyáltalán semmilyen kutya semmi mögül semmilyen körülmények között ne rontson senkire. Nem értem, hogy néhány "kiskutyás" miért érzi magát (és a kutyáját) feljogosítva bármire, csak azért, mert egy nagyobb macska egyben nyelné le Fifikét reggelire. Attól még félhet tőle valaki, vagy simán csak nem akarja, hogy a közelébe menjen. Ha mi "nagykutyások" felfogjuk ezt a rotijainkkal, dogóinkkal, labijainkkal, bárminkkel, akkor mindenki másnak is fel kéne fognia.
2013. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Azzal én is egyet értek, hogy ilyesminek nem lenne szabad előfordulnia, de hülyék mindig is lesznek sajnos. Nem tudom, mennyire jellemző ez tipikusan a kistermetű kutyásokra. Én ismerek olyan nagytestű kutyást egy csomót, aki nem tudja behívni a kutyáját és megy is mindenkihez... és láttam már jól nevelt csivit, akit a gazdája nagy tömegben vitt póráz nélkül, és rá se nézett senkire, csak szépen ment a gazda mellett. Mondjuk én több nagytestű kutyával találkozom, mint kicsivel, és utóbbiakat legalább nem merik a gazdik kiengedni önsétáltatni.


A kérdésre reagálva egyébként én így szoktam reagálni: ha nem akarom, hogy egy kutya megközelítsen minket, de a drága gazdi ezt nem hajlandó megakadályozni, ráüvöltök a dögre, aki ettől összefossa magát, gazdi elkezd anyázni, én meg vissza, végül én is, a másik gazdi is emelkedett vérnyomással és abban a szent meggyőződésben távozunk a helyszínről, hogy a másik egy hülye paraszt. xD

2013. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is kis vakarcs, de neki meg mániája hogy imádja az embereket és azt hiszi mindenki imádja őt is :D De erről nem ő tehet,kiskorától egészen a mai nap,minden percben megállítottak minket hogy hadd simizzék meg dögönyözték,kényeztették idegen emberek,és ehhez hozzászokott ha jön egy ember biztos meg akarja simogatni és elkezd örülni neki. Még mostanában is megállítanak hogy gyömöszölhessék,mert elég különleges kinézete van:)

Na most múltkor sajnáltam egy srácot,kutyám 5-6 kiló,meglátja és mivel egyik legjobb barátja a párom öccse azt hitte a kutyám ő az így elkezd rohanni felé a réten,gyerek meg rohan el előle és felmászott a fára :D Tudom gonosz vagyok de ez annyira poénos szitu volt hogy egy 25 év körüli gyerek ennyire megijedjen hogy fára másszon előle.

Kutyám persze visszahívható rögtön visszajött utána hozzám,gyerektől elnézést kértem.


Amúgy a te szitud is érdekes. Vagy mondjuk 170 centi ott van előtted egy 10 centi marmagasságú állat aki mérges rád,és inkább kiabálgatsz kié ez a kutya minthogy tovább mennél?

Én hogy reagáltam volna? Ránézek,röhögök egy jót magamba majd tovább megyek.

Ehelyett te megállsz és elkezdesz pánikolni tőle.

Sokan sajnos póráz fogalmát akinek nem behívható a kutyája akkor se ismeri. Főleg öreg hölgyeknél.

Legközelebb kérdező ne nézz rá,ne vegyél róla tudomást,főleg ne kezdj el őrjöngeni mint egy őrült.

2013. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!