Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami fontos különbség a...

Van valami fontos különbség a kutya kaja konzerv és a macskakaja konzerv között? Az én kutyáim nagyon szeretik a macskáknak való konzervet.

Figyelt kérdés
Valami rémlik, hogy olvastam, hogy valamiért nem ajánlatos a macskakonzerv a kutyáknak. Tud valaki erről valamit?

2013. okt. 29. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy emlékszem, hogy azért nem jó kutyának macskakonzervet adni mert a macskakonzervben valamiből sokkal több anyag van amiből a kutyának nem kell annyi mint a macskának (talán fehérje).
2013. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fehérje. De a konzerv tápot egyébként sem jó fő táplálékként adni, mert alig van tápértéke.

Ha néha beleeszik a kutya a macska kajájába, attól nem lesz semmi baja. :-)

2013. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
75%
Fehérje a lóf****. Taurin, emberek, TAURIN.
2013. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ok Sippara, igazad van, de azt azért nem lehet tagadni, hogy a macskaeledel fehérjetartalma magasabb, mint a kutyakajáé.
2013. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sippara ***** válasza:
Valóban igaz, de ha csak ennyi lenne vele a gond, attól még nyugodtan lehetne adni folyamatosan mondjuk rizzsel kiegészítve. A taurin azért problémás, mert a kutya szervezete nagyjából elegendőt termel, a túladagolása viszont hosszú távon szőrhullást, bőrproblémákat, extrém esetben vesegondokat okozhat.
2013. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A macskakonzerv túl sok vizet tartalmaz. Kevés tápanyagot, még ha macskaméretű is a kutyusod. Ebnek száraz táp kell és max. jutalomként konzerv!
2014. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!