Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Készen állok egy kutya örökbef...

Készen állok egy kutya örökbefogadására?

Figyelt kérdés
Örökbe szeretnénk fogadni egy kutyát. Panelban lakunk, napi háromszor vinném le sétálni, szinte egész délután vele lenne foglalkozva, de délelőtt egyedül kéne lennie, hét órától fél kettőig. Már egy éve folyamatosan csak a kutyás könyveket olvasom, az interneten nézelődtem sokat, hogy hogyan lehetne minél jobb otthon biztosítani neki. Most jött el az a pillanat, hogy úgy érzem, felkészültem rá. Most lesz először saját kutyám, s nagyon szívesen fogadom a tapasztalaitokat. Szerintetek készen állok rá, hogy örökbe fogadjak egyet?
2013. okt. 29. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni, érezni.
2013. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi előkészület után biztosan:)
2013. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Napi 3 séta,szerintem kevés.Kölyöknél tutira kevés,felnőttnél is 4-et szoktak ajánlani.


Amúgy neked kell érezned,hogy menni fog-e.

2013. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem készen állsz rá :-)

Azonban azt javaslom, hogy egy felnőttet fogadj örökbe, aki valószínűleg automatán szobatiszta, mert napi 3-4 sétával, meg több óra távolléttel egy kölyköt nem lehet felnevelni.

Viszont egy 2 év körüli, közepes aktivitású kutyus remek társad lehet.

2013. okt. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fel lehet. Okosabbak ők, mint hinnéd. Legalábbis az enyém nagyon szeret a kedvemre tenni úgymond. Normális, jó természetű kiskutya.


Az jó, ha késznek érzed magad, aztán majd látod, hogy nem vagy kész :D de ez ne bátortalanítson el, tapasztalatból tanulunk, nem a könyvekből. Szerintem kölyköt fogadj örökbe, szerintem pótolhatatlan ez az önfeledt, boldog kor. És ha jól bánsz vele, úgy kitart ez egészen nyugdíjas koráig. :)

2013. okt. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2013. okt. 30. 06:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha még nincs kiválasztva,lehetnél ideiglenes befogadó,vagy járhatnál ki menhelyre,kicsit önkénteskedni.Az segítene eldönteni,valóban készen állsz e.
2013. okt. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!;)
2013. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A 3 sèta szerintem is kevés. Régen mi is panelban laktunk és akkor 4-5 séta megvolt naponta. Főleg este felé vittük le őket többször hogy az éjszákat ne hisztizzék végig hogy pisilniük kell. :D Persze ez a kutya egyénisègètől és fajtájától függ hogy mennyi séta kell neki. De alapvetően szerintem készen állsz rá! :)
2013. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, én ettől a sétától viszont parázok egy kicsit. Elég rossz környéken lakunk, és a sötétben csöppet félek, de erre majd kiagyalok valamit.
2013. okt. 30. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!