Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha fél a kutyám?

Mit csináljak ha fél a kutyám?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutya, már 5 éves lesz, és elkezdett félni a vihartól. Olyankor össze-vissza rohangál, mindentől megilyed. Kertben szokott lenni, de bejöhet ha itthon vagyok. Kint szokott aludni, és amikor már csak villámlik vagy esik az eső kaparja az ajtót, hogy be akar jönni. A redőnyt is kaparja, teljesen pánikba esik. Be szoktam engedni ilyenkor. Eddig nem félt tőle. :| Lenne valami ötletetek hogy mit csináljak hogy ne féljen többet?
2013. okt. 30. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk is így van. 4-5 éves korában elkezdett félni a fűnyírótól majd a vihartól, a fűnyírót megszokta a vihartól a mai napig fél (ma már 12 éves)

De szintem az, hogy nincs rendszer szegény kutyusnak, attól rosszabbodik csak a helyzet, mert egyszer beengeditek, egyszer meg nem - ha esetleg nem vagytok otthon és akkor éri a vihar.

Arra nagyon vigyázzatok nehogy megszökjön, mert nekünk ilyenkor átmássza a kerítést és elszökik. Kistestű kutya úgyhogy nem nehéz neki. Már nem egyszer kerestük a városban, szakadó esőben mert meglógott.

Sajnos nem tudtunk mit csinálni vele meg kellett kötni, így kénytelen volt az óljában maradnia, és mikor vége lett a viharnak elengedtük természetesen :)


Itt ez a cikk picit beleolvastam remélem segíteni fog :)

[link]

2013. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :) elolvastam, remélem jobban lesz ha bevetem ezeket a trükköket :)
2013. okt. 31. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!