Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a "jobb"? Rottweiler...

Melyik a "jobb"? Rottweiler v. Magyar vizsla?

Figyelt kérdés
(Kérem csak olyan emberek írjanak akiknek van tapasztalatuk ezekről az állatokról!A válaszokat köszönöm.)

2013. okt. 30. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Mire? Két teljesen különböző fajta. Épp van mindkettőből egy nekem :)


A vizsla egy örök gyerek, imád futni, úszni, a gazdihoz bújni. Mindenes vadászkutya.


A rotti meg kiváló őrző-védő kutya, nagyon sok szellemi foglalkozást igényel, a nevelése nem annyira egyszerű, mint egy vizsláé.


De könyvet lehetne írni a tapasztataimból szerintem :)

2013. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


De ha leírod, hogy mégis mire kellene a kutya, mennyit tudnál vele foglalkozni, stb., akkor azért könnyebb lenne eldönteni, hogy számodra melyik lenne az ideális.

2013. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
80%
Ha ezt a kettőt rakod egymás mellé, akkor egyik sem. Első körben olvasgass még a fajtákról, mert ez így most kb. olyan volt, mintha azt kérdezted volna, melyik a jobb, a banán, vagy az ejtőernyő.
2013. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

1es vagyok.


Sippara! Azért elképzelhető, hogy valakinek két szinte teljesen különböző kinézetű és jellemű kutya tetsszen! Én vagyok rá az elő példa.

2013. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
60%
Persze, tetszhet az embernek sokféle kutya, de a roti és a vizsla teljesen más világ, más habitusú, más hozzáállású, más életvitelű gazdát kívánnak. Nekem is tetszenek külsőre, sőt, még habitusra is a vizslák a hebrencs játékosságukkal, mégsem tartanék soha, mert tisztában vagyok vele, hogy életvitelszerűen nem tudnék velük együtt élni, míg egy rotival igen.
2013. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Értem Sippara. De ettől még egyáltalán nem lehetetlen két ilyen különböző fajtát együtt tartani. Mindkettővel foglalkozni kell, sok dologban nem egyformán, viszont vannak közös pontok is. Szóval nem lehetetlen.

2013. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Egyébként az tény, hogy egy kicsit kettős embernek/személyiségnek kell hozzájuk lenni. A vizslát kevésbé, egy rottit pedig keményebb kézzel kell fogni. De meg lehet szokni. Nálunk szokott olyan lenni, hogy kb. egyforma rosszaságot csinálnak, de másképp kell rájuk szólni :)

2013. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyformán jók. A vizslákat imádom, hebrencsek, bolondak, imádnivalóak. A rotikat ugyanúgy szeretem, mert keményebben kell őket fogni, de hihetetlen ragaszkodó kutyák. Most rotim van ideiglenesben, előtte egy vizsla keverékem volt, legközelebb újra vizslát szeretnék a vizslamentőktől. Mindkettőt ugyanúgy szerettem, szeretem. Saját keverék kutyámban is van valami vizslavér, de hogy tetőzzem a dolgokat, még egy huskym is van:D


-kispalikee-

2013. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

attól függ, hogy milyenek a körülményeid. ha örökmozgó vagy -mint a vizsla-, és van rá időd, energiád, kitartásod, és tényleg szívesen foglalkozol vele (vizslánál nincs olyan, hogy ma nincs kedved sétálni vagy fáradt vagy), akkor mindenképp vizsla! Nagyon kedves, családcentrikus kutyák, általában a többi kutyával is kijönnek (de ez mondjuk egyénfüggő is), bármikor kaphatóak a sétára vagy mozgós programokra, és hihetetlen jó fejek :D örök "kölykök".

Rottweiler inkább házörző,és komolyabb kutya. Másképp kell nevelni, és elég domináns természetű.

2013. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
rottweilert semmi pénzért nem tartanék a legtöbb agresszív idegbeteg de ha telekre őrzővédőnek lesz annak megteszi. A magyar vizslák szerethetőek, imádni való, hiperaktív,örökmozgó,empatikus,imádja a gyerekeket, egyáltalán nem agresszív, kevés esetben van ebből baj. nekem is van bár még kölyök de nagyon kis kedves
2014. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!