Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted jó lenne, ha minden...

Szerinted jó lenne, ha minden kutyát, aki nincs tenyésztésben, ivartalanítani kellene? Tegyük fel, hogy sikerülne ezt betartatni is.

Figyelt kérdés
Akkor egyáltalán nem lennének keverék kutyák. Szerintem sokkal színtelenebb lenne nélkülük a világ. Nekem hiányoznának... Persze tudom, megszűnne a gazdátlan kutyák kérdése is... Ennyit megérne. De gondolom, nem csak nekem hiányoznának a keverékek. :)
2009. nov. 14. 16:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó lenne,de nekem is hiányoznának a keverékek de megérné,de amugyis lenne valaki olyan aki ugyan ugy sz*arna a törvényre.
2009. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon jó lenne. Természetesen aki tud vgyázni a kutyájára és vállalj a felelősséget az esetleges betegségekre annak nem muszáj csak azt ugye nehezebb elleőrizni. Nekem ugyan nem a keverékeim a kedvencek, de ha azok lennének akkor sem lennék olyan önző, hogy hiányoznának. Szerintem azért mert neked hiányoznak, még sokkal fontosabb, hogy ne legyen ennyi kóborkutya, ne legyen tele a menhely, és nehogymár azért kelljen egy kutyának pl évekik szenvedni valahol hogy majd ha bekerül a menhelyre akkor te kivihesd mert annyira szereted őket. És nem halnának meg a keverék kutyűk, csak nem lennének tele a menhelyek, attól még felnőtt állatok lennének a gazdiknál. Azt pedig úgysem lehet elérni hogy egy darab kidobott keverék se legyen, de nem mindegy hogy nem fér már több a menhelyra vagy csak egy-két kutya van ott.

Tudod a felelősségbe a felelősség tudatában történő lemondás is beletarozik. Pl hiába szeretem a kutyákat, de tudom hogy nincs pénzem rendesen etetni csak kenyérhéjjal akkor lemondok róla hogy legyen, mert úgy jobb a kutyának.

2009. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
Valakinek lehet, hogy többet jelent egy keverék kutyus mint egy fajtatiszta! Mindenkinek más az ízlése valakinek eggyáltalán nem jönnek be a fajtatiszták, ezért inkább keveréket tartanak!Nem mindenkire igaz, de ismerek pár ilyen embert!=) Az ő számukra ez nem lenne jó megoldás!
2009. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Igen és akkor mit csinálnátok??? Tenyésztenétek a keverékeket vagy pedig hagynátok, hogy különböző helyeken szenvedjenek, hogy majd ha menhelyre mennek akkor ti magatokhoz vehessétek... Atyám..
2009. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Te mekkora egy bunkó vagy... Atyám...

Az egész csak egy eszmefuttatás, nem azt mondtam, hogy ellenzem az ivartalnítást... Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Meg nem lehet minden ennyire fekete- fehér.

2009. nov. 14. 16:55
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is hiányoznának a keverék kutyák, én sokkal inkább szeretem őket, mint a fajtatisztákat. Persze minden kutya aranyos, de nekem csak keverék kutyusaim lesznek.

Nekem semmit sem jelent sem a törzskönyv, sem a szűrések.

Csak legyen egy egyszerű, normális keverék kutyám és ennyi. A személyiségért szeretem a kutyámat, nem a fajtatisztaságáért. Szüleimnek van fajtatisztájuk és egy csomó problémájuk van vele, sokkal könnyebben megbetegszik. Szóval nincsenek jó tapasztalataim velük kapcsolatban.

2009. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem fekete-fehér akkor mondd meg honnan szedsz te

gy keveréket hogy ne legyen senkinek sem rossz (még az ükonukájának sem ha véletlenül rossz gazdához kerül- mert ugye a keverékek igen veszélyeztetettek ilyen szempontból..). Az jó kutyatartásért igenis áldozni kell, nem csak bőgni hogy jaj de rossz annak a sok gazdátlan kutyának...

2009. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gondolj bele:Minden nem tenyésztése szánt kutya ivartalanítva lenne,1 éves korára.

Így cirka 10 éven belül jelentősen lecsökkenne a kóbor kutyák száma, nem kellenének a menhelyek, az erre szánt pénz mondjuk mehetne a szegény gyerekek támogatására!

Szerintem igenis járható út lenne. Még úgy is, hogy ingyenesen elvégeznék az ivartalanítást.

Persze így is lennének, akik valahogyan kibújnának alóla, de érdemes lenne legalább elgondolkodni rajta, esetleg bele is kezdeni egy ilyen akcióba.

2009. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
És mit csináljak ha én továbbra is a kutyákat akarnám támogatni és nem a szegény gyerekeket(na most öljetek meg de mindenkit más érdekel... :) )?
2009. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Húúúú.........

Nem írtam, hogy TELJESEN megszűnne a kóbor kutya probléma, de jelentősen, szerintem olyan 80%-ban.

a többi 20%-ot nyugodtan pátyolgassad.

Bár már ott tartanánk.

Amúgy, az egészségügyre is ráférne a pénz, meg sok-sok más, fontos dologra, ha már az EMBERGYEREK nem az egyeseknek!

2009. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!