Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomnak (3 éves) tanította...

Kutyusomnak (3 éves) tanítottam 1 trükköt, de lassan csinálja. Hogyan lehetne felgyorsítani?

Figyelt kérdés

A trükknek a "puff" nevet adtam.

Lényeg, amikor a kutyusom füléhez teszem pisztoly formában a kezem, és azt mondom "PUFF" akkor a kutyám elfekszik, mintha lelőttem volna...

Najó ez kicsit durva... :D szóval már tudja ezt a trükköt, csak túl lassan csinálja meg. Hogyan lehetne felgyorsítani a kutyát?


Milyen trükköket tanítsak még neki?

Tudja: pacsi,fekszik,ül,"hopp"(felugrik)csípd meg(pl. Macskát)

Fordul(lefekszik, hempereg,feláll) halott(fekve marad) hozd ide az újságot(ebben még amatőr :D:D)menj érte, maradj csöndben stb. Stb.

A "hozd vissza" (labda) trükköt nem tudom megtanítani neki... :(


2013. okt. 30. 21:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Pontosítanék... :)

November 16-án lesz 3 éves. Egyébként fajtája alpesi tacsikopó, a neve Marley.

2013. okt. 30. 21:14
 2/8 mantis religiosa ***** válasza:

A labda-visszahozás lényege, cseréld el valamire a labdát mikor nála van, pl. jutalom falat, aztán szép lassan elfelejted a jutalom falatokat, és dicsérettel, simogatással pótolod.


A mozdulat felgyorsításra nincs ötletem. Arra viszont van, hogy milyen hasznosabb dolgokat taníts meg inkább a kutyusodnak. Idegentől ne fogadjon el ételt, csak a tányérjából egyen, álljon meg az úttestnél. Ezekkel hosszabb életű lesz, és a te dolgod is könnyebb lesz a mindennapokban.

2013. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Az "idegentől ne fogadj el ételt" -- hogyan tanítsam meg neki?

2013. okt. 30. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
pitizés, karolj belém, szégyelld magad stb. Rengeteg tutorialos videó van, nézz szét. A macska ellen ne uszigasd, hidd el, rossz vége lesz. Az én volt kutyám egyszer széttépett egy macskát, mert mindig hecceltem gyerekkoromban ellene. Később ez is lett a veszte, mert bár mintakutya volt (kutyaiskolába is jártunk évekig, rengeteg trükköt tudott, járdánál megát, versenyeztem is vele) egyszer egy macska után rohant, és elcsapta a kocsi.
2013. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mantis religiosa ***** válasza:
Kicsit kegyetlen módszer, de kérj meg idegeneket, akikkel nem találkozol mindennap, és nem a barátaid! mikor sétálsz a kutyával, kínálják meg valami finomsággal, amit előtte jó alaposan bekensz erős paprikával. Rövid idő alatt rájön, amit idegentől kap, az rossz. Ha kertes házban laksz, otthon sem kell lenned, elég ha bedobják a kerítésen, hogy elérhesse.
2013. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jééézusom. :(

Nem séta közben szoktam neki mondani, hogy "csípd meg",

Hanem csak a kertünkben...

Mondjuk igen, lehet rossz ötlet, 2,5 (inkább 3) év alatt megölt:

-Min. 5 (!!!!!) sünit. (igen, beveszi a szájába, nyaralásból, reptérről jöttünk haza este 2 körül, naná h belerúgtam a sünibe)

- 2 gyíkot (remélem nem többet)

- 3 béka... (alig lehetett elvenni tőle)


Ennyi állatot kinyírt, mostanában nem szokott, inkább 0-1 éves koráig volt "hobbija"... (persze a sünik "ökök favoritok")

Ezenkívül 2x megrágta az autó vonóhorgát. (azt hiszem azt)

2013. okt. 30. 21:50
 7/8 Valletta ***** válasza:

Én etetés előtt szoktam tőle trükköket kérni, gyorsan, egymás után és mivel izgatott, gyorsabban csinálja őket. Ő is tudja ezt a trükköt, volt, hogy rohanás közben vágta le magát a földre. :)

Illetve ha azonnal adod neki a jutalomfalatot rájön, hogy ha gyorsabban csinálja, hamarabb megkapja.

2013. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kajával, játékkal pörgesd fel, és hirtelen mozdulattal-hanggal kérd tőle a trükköt. Amint megcsinálta, nagy ovációval, játékkal-kajával dicsérd meg érte :)


Kutyám este vacsi előtt, illetve játék közben MINDENT ezerrel pörögve csinál :D Ha meg simán csak kérem, szépen ráérősen :)

2013. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!