Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat még egyszer?

Előfordulhat még egyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A minap történt, hogy nővéremék (különélnek) elhozták a 4-5 hónapos stafford kutyájukat hozzánk, mely épp "tüzelés" után volt, de már nem vérzett. Igen ám elhozták hozzánk, 2 ivarérett felnőtt kan közzé (shar pei és stafford közé) és szagolgatták is, és melyekről tudni kell, hogy szeretnek egy picit durvábban is játszani. Nem tudjuk minek a hatására, de egymásnak estek nagyon csúnyán, és egyikük (a shar pei) meg is sérült. Ezelőtt, soha nem volt ilyen. Most elvitték állatorvoshoz, és külön vannak, de vajon vissza szabad hozni? Tehat a kérdésem az lenne, hogy ezek után, egymásnak fognak esni, úgy, hogy nem lesz itt a szuka?


Aki tapasztalt már hasonlót, légyszíves írja le!

Előre is köszönöm.



2013. okt. 30. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Az én kutyám is volt, hogy összeverekedett másik kutyával, és mikor újra összeengedtük őket akkor nem lett semmi baj. Szerintem nem lesz gond, de ha mégis újra támadnának, akkor inkább kérd szakértő tanácsát.
2013. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelmű volt...azért ha már 2 "harci" kutyátok van,ilyen alapokkal tisztában lehetnétek.


Bevitettek egy párzásra kész nőstényt 2 hím közé...szerinted a természetben hogyan döntik el,hogy ki párosodik?

Leülnek megbeszélni...?


Nyilván harc útján,az erősebb szaporodhat.


Amúgy 4-5 hónaposan vmi gáz van a szukával,ha máris tüzel,vagy nem annyi idős,mint aminek mondják.

Egyáltalán nem illendő dolog tüzelő kutyát egyáltalán más kutyák közé vinni,nemhogy ivaros kanokhoz.

Ivartalanítás segíthet,meg a nevelés.

Ivaros kutyák között,mindig fent fog állni ez a dolog,akárhányszor áthozzák a szukát...


Ha mázlitok van,akkor nem csinálta fel egyik sem.

2013. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez nevelés kérdése. Nekem is két erős ivaros kanom van és eszükbe se jut egymást bántani tüzelő szuka társaságában sem.
2013. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, pontosan nem tudom, hogy hány hónapos a szuka.

Csak nem értem, hogy miért estek most egymásnak, miközben már ezelőtt is el lett hozva, és nem bántották egymást. Most pedig egymásra támadtak erőteljesen...

2013. okt. 30. 22:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Félek attól, hogyha ismét együtt lennének ketten, a szuka nélkül, és netán nincs itthon senki és egymásnak esnek, akkor úgy is addig csinálják míg az egyik meg nem öli a másikat. Pedig együtt alszanak, esznek gond nélkül.
2013. okt. 30. 22:32
 6/8 sippara ***** válasza:
100%
Felvevős szukát vittetek két ivaros kan közé. Mégis mire számítottatok? A nővéredéknek illene utánanézni, mit is jelent, hogy is zajlik egy tüzelés, ha már ivaros szukát tartanak, de ez nyilván nem a te problémád. Neked viszont falkavezérségre kéne rágyúrni, de nagyon keményen - ugyanis egy stabil falkában ez nem fordulhat elő, mivel fedezési joga csak és kizárólag az alfának van, ergo egy sima nemnek elégnek kellett volna lennie. Ettől függetlenül ha nem hozzátok őket ilyen felelőtlenül veszélyes helyzetbe a jövőben és/vagy rendbe teszitek a hierarchiát, nagy valószínűséggel soha többet nem fog előfordulni ilyesmi, pláne nem úgy, ha kettesben vannak.
2013. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem két staffim van, egy ivaros, 3 éves szuka, és egy herélés előtt álló 10 hónapos kan.

Ha tüzel a szuka, az utcára is úgy megyek ki, mint aki kommandózik: lesem a kanokat, és mivel ez zöld övezet, rengeteg a szökős, kerti kan kutya.

Nem hogy a megszokott falkába, de még kutyák közé se nagyon viszem ilyenkor, csak szukákhoz engedem oda.

Ha két ivarérett kanhoz beteszel egy szukát, nem azon fognak versenyezni, hogy ki hozott nagyobb virágcsokrot és drágább bonbont...A kanokban fellángolt az ösztön, mert egy kapós szuka közéjük került, így eldöntötték, ki párosodik vele.A staff győzött.

Jó hülye döntés volt, már elnézést. :S

Egyelőre még csak óvatosan eresszétek őket össze, mert valószínű, hogy emlékezni fognak a dologra.

2013. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha eddig nem volt probléma a két kutya közt, akkor tuti, hogy a tüzelő szuka váltotta ki a dolgot! Hogy lehettetek ennyire felelőtlenek? :(

Az összeeresztés NE otthon történjen...külön-külön fárasszátok le a két kutyát ALAPOSAN, és egy nagy, közös séta során hozzátok össze őket. Jobb, ha két ember vezeti őket külön pórázon...hol egyikőtök menjen elöl, hol a másik, hogy egymás szagát érezzék...aztán próbáljatok egymás mellett sétáltatni...ha minden oké, egy parkban, mezőn engedjétek el őket FIGYELVE rájuk.

2013. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!