Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez minek a jele, mi a megoldas...

Ez minek a jele, mi a megoldas ra?

Figyelt kérdés
Eloszor is bocsi az iras miatt. Van egy 7 honapos rottim es neha seta kozben mintha valamitol megbolondulna ram ugrik morog es a kezemet harapdalja,gondolom ez neki jatek , de sajnos nekem nem, es ilyenkor nem nagyon tudom leallitani, csak ugy ha megfogom es lenyomom a foldre ha kell az allkapcsat osszeszoritom, ilyenkor szerintem meg mindig jsteknak veszi es birkozunk. de amint rajon, hogy nincs eselye kiszabadulni akkor befejezi es setal tovabb.
2013. okt. 30. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez annak a jele,hogy a kutya kutyába se vesz téged,és kamaszodik.


Falkavezérség,nevelés,de kőkeményen.Kutyaiskola...

2013. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A falkavezerseggel nincs gond, kajajaban nyulkalok a tapot kiveszem a szajabol, parancsokat vegre hajtja egyből. Azt kihagytam, hogy szuka. Mostanaban fog tuzelni szoval arra gondoltam. hogy esetleg a hormonok csinaljak ezt vele, mivel par napja kezdodott ez, eddig nem volt gond. Amugy meg milyen dolgokkal lehet erositeni a falkavezerseget?
2013. okt. 30. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

[link]


A falkavezérség egy komplex dolog,ha falkavezér lennél,eszébe sem jutna rád ugrani engedély nélkül, "csak úgy".

Nem attól vagy falkavezér,hogy turkálhatsz a táljában.Ez viszonylag sok kutyánál megvan,mégsem falkavezér ettől az ember..

2013. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez annak a jele,hogy nincs megfelelő technikád,tudásod arra,hogyan tudnád a kutya nyelvén érthetővé tenni,hogy ez a viselkedés neked nem tetszik.Vsz.elérte azt a súlyt,amikor a leszorítás buli neki,játék a gazdival,nem pedig fegyelmezési mód.Csomó szabályt kellene bevezetned és betartatnod,hogy később ne fizikailag,hanem egyetlen szóval le tudd tiltani.A cerbis oldal is ad hasznos tippeket,de a kutyád pont abban a korban van,amikor már lehet suliba vinni.
2013. okt. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

valóban nem a falkavezérség ,vagy mi a fene a gond !

a kutya teszi amit akar, és te ebben partner vagy !

megpróbálsz dominánsan viselkedni, egy domináns viselkedésű kutyával . te ,tényleg elhiszed azt amit magadról írtál?? mert a leírtak alapján ,gyakorlatilag mindenkinek egyértelmű:) a kutyád a domináns, ő a vezér, és nem te!!!!!!!!!!

tudod, egy vezérre, soha a büdös életben nem merne felugrani a kutya !! nemhogy még harapdálja a kezét:) 7 hónapos , lassan ivarérett , erősen kezdi átvenni a vezéri szerepet, amit te hagysz is neki!

esetleg kutyasuli ??? esetleg valaki, aki megmutatja ,mi is valójában az ,hogy falkavezér!!

mert koma ,te nem vagy az! próbálsz az lenni, el is hiszed magadról ,csak éppen a kutyád ezt másként látja :)

és őt nem lehet becsapni :)

2013. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Velem is már volt ilyen nekem is ez volt a kutyámmal az orvos azt mondta(mert egyszer súlyosan megharapott) hogy ivartalanítsuk nekünk bevált már nagyon szelíd!!
2013. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a többiek, az h belenyúlhatsz a szájába mikor eszik nem jelenti azt h te vagy a falkavezér. Az, hogy ad pacsit, vagy fejen áll, jutalomfalatért, azt sem jelenti azt. az én kutyámnak is belenyúlhattam a szájába, megcsinált minden gyakorlatot, csak éppen agresszív volt minden más kutyával , = k****a leszarta hogy ha rászóltam, tiltottam.

Nekem majdnem egy évembe telt tekintélyt szereznem a szemébe. Igaz sokkal kisebb testű a kutyám és kan, de domináns egy jószág :) És még most sem fogadt el teljesen falkavezérnek. de kőkemény kutya sulizás mellett eljutottunk odáig, hogy letudom hívni bármikor egy másik kutyáról, letudom tiltani szinte mindenről. A te kutyád kamaszodik, a legrosszabb időszakban van. Az hogy harapdálja a kezed, én nem engedném a helyedbe. Az hogy rám ugráljon, ezt sem. A saját kutyámnál utálom ha rámugrik, pedig ő kistestű. Az első, hogy el kell hinned, hogy képes vagy irányítani a kutyát. Erősebb vagy nála. Mivel még kölyök sok melód lesz vele, de ha most felállítod a játék szabályokat később a legboldogabb gazdi lehetsz. 1.: ha rád ugrik lőkd le, legyél nagyon nagyon mérges, és tényleg látszódjon h mérges vagy, szídd le, bőkd meg erősebben a nyakát. ha abba hagyta az ugrálást megdicsérheted jtalom falattal, klikkerrel, stb....

ugyanez a harapdálásnál. egy kutya nem haraphatja meg a gazdáját még játékból sem. csinálja tiltod, ha nem csinálja / abba hagyta dicséred. ennyi az egész, de nem 1ik napról a másikra fog megtörténni a változás

2013. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!