Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan 'neveljem' rá a hugomat...

Hogyan 'neveljem' rá a hugomat hogy ne emelgesse állandóan a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Nem érti meg hogy nem jó neki, és sokszor hordozza a lkásba.

(Havanese,8,5 hetes)



2013. okt. 31. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És a hugod mennyi idős?

Az a baj, hogy ha a szép szóból nem ért, akkor maximum megtiltani tudod neki, hogy a kutyát hurcolássza.


Próbáld neki elmagyarázni, hogy ha a kutya hasát nyomorgatja, mikor felveszi, akkor az fáj neki és beteg lesz tőle. Végső esetben karold át a hasát és húzgáld végig a lakáson így. Akkor talán átérzi milyen kellemetlen az. :-)

2013. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

11 éves..

Megtiltani nem tudom mert a család kutyája, de majd megpróbálom.

A végighuzigálást majd végső esetben alkalmazom.

Köszi!

2013. okt. 31. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok az apósommal. 50 éves felnőtt ember és még úgy sem fogja föl, hogy nem tesz jót a kutyának, hogy minden alkalommal mikor fölemeli a kutya nyüszít egyet (de csak akkor amikor ő csinálja).

Hozzáteszem nem csak a belső szerveinek rossz, hanem gerincsérvet is kaphat tőle.

Kérdezd meg tőle nyugodtan, hogy akkor is így fogja-e szeretni a kutyát, ha az lebénul.

Mert én lassan ott tartok, hogy megmondom apósomnak, hogyha miatta bénul le a kutyám akkor ő fizeti a kezelését. Vagy pedig soha többet nem engedem a közelébe.

2013. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké majd elolvastatom vele ezeket a sorokat!

Köszi!

2013. okt. 31. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt hittem kisebb a hugod, így nehéz magaddal rángatni, na meg egy 11 éves már annyira nem kicsi, hogy ne értse meg, hogy ezzel rosszat tesz a kutyának. Akkor inkább talán mutasd meg neki, hogy hogy tudja biztonságosan felvenni a kutyust, de még jobb, ha a földön játszik vele. A rongyozást (ésszel) nagyon szokták élvezni a kutyák is, meg a gyerekek is.
2013. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is megkéne hogy értse, de csak azt mondogatja hogy

engem fog a legkevésbé szeretni a kutya. A rongyozást tényleg nagyon szereti a kutya, most vettünk neki ilyen kötelet, azzal nagyon szeret játszani.

2013. okt. 31. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy el fognak sorvadni a kutya lábai ha nem járhat a saját lábán vagy deformálódni fog, mindegy csak találj ki valami elrettentő betegséget, szerintem hatni fog :)
2013. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi
2013. okt. 31. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!