Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya táp váltás után több és...

Mony kérdése:

Kutya táp váltás után több és büdösebb széklet?

Figyelt kérdés
Két hónapja vagyok egy Yorki gazdija.Az első hetekben nagyon tudatlan voltam és Pedigreevel etettem,mert azt hittem az milyen minőségi táp.Végre elfogyott és néhány hete fokozatosan átváltottam Real Nature-ra,amitől viszont sokkal több lett a széklete,meg többször is kakil és sokkal büdösebb is.Ez baj?Mitől lehet?Nem megfelelő a táp?

2013. okt. 31. 07:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél büdösebb, annál jobb. Ezek szerint már tényleg csak a salakanyagot adja ki és nem "egy az egyben" az összes tápanyagot.
2013. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nem bírja a tápot, annak elég magas a fehérje tartalma, ha jól emlékszem, nem minden kutya bírja. De az sem mindegy, hogyan váltottál? Keverted a pedigreet ezzel? HA nem, hanem a pedigree elfogyott és utána rögtön adtad neki a real nature-t, akkor a gyors váltás viselhette meg a pociját.
2013. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Real Nature egyértelműen jobb táp, mint a Pedigree, de nem mindegyik kutya reagál ugyanúgy a tápokra. Amelyik táp bevált az egyik kutyánál, az nem biztos, hogy a másiknál is jó lesz.

Én a helyedben tápot váltanék! Vagy ha nem idegenkedsz a nyers etetéstől, akkor BARF étrend!

2013. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fokozatosan váltottam a tápot,eleinte kicsit kevertem az előzőhöz,azután napról napra többet a Realból.Egyébként is tápot akarok váltani Joserára,mert a Real Nature-nak elég fura az állaga,a kutyum megeszi ugyan,de látszik rajta,hogy nem szívesen.
2013. okt. 31. 09:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a Brit Caret. Szerintem jó táp, és az ára sem vészes
2013. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De,akkor ezek szerint a táppal van a baj?Mert egyébként pedig nagyon szép látványos lett a fejlődés,attól függetlenül,hogy több a kaki.Amíg Pedigreet evett kevés kaki volt és sovány,beesett hasa volt,a Real Naturetól pedig több és büdibb széklet és szép formás pocija van.Akkor most mégis hogy van ez?
2013. okt. 31. 10:30
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Formás poci? Ha pocija van az csak annyit jelent hogy tele a has, semmi mást. Normál esetben nincs hasa egy kutyának, a bordái finoman kitapinthatóak. ?
2013. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A bordái tapinthatóak.Néhány hete még úgy nézett ki fentről nézve az ágyék és a far résznél,mint akit éheztetek,nagyon sovány volt.Most sem duci,hanem annál a résznél,kicsit formásabban,egészségesebben néz ki.
2013. okt. 31. 11:17
 9/12 anonim ***** válasza:
A jó minőségű tápoknál kevébé büdös és jobban formált a széklet,mert kevesebb benne a felesleges ballaszt ill.a rothadó,emészthetetlen táp.Egy yorkinak érdemes prémium kategóriás tápot venni,a neki megfelelő szemcse méretben.
2013. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. okt. 31. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!