Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék utána járni, hogy...

Hol tudnék utána járni, hogy kutya hordozó táskában hova vihetem be a kutyámat és hová nem? Keresgéltem neten erre vonatkozó szabályozást, de sehol semmi. Valaki erről valamit? Vélemények tapasztalatok is érdekelnek!

Figyelt kérdés
A napokban elmentem az ölebemmel az Auchanba vásárolni. A kutya zárt hordozóban volt és azt hiszem nyugodtan mondhatom, jobban szocializált mint némely ember. Egy kis idő elteltével a biztonsági őr távozásra kért.És nem értem , hogy amíg én nem tulajdonítok el semmit az áruházból, kinek mi köze van hozzá h mi van az én vállra akasztott táskámban??? A kutya nem sétált nem szimatolt.a hordozó nem erre szolgál, hogy velem tarthasson ?

2013. okt. 31. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem. A hordozó a beteg állatok szállítására szolgál. Az egészséges kutya tudja használni a lábát. Az üzlet magánterület, tehát ha a tulajdonos nem engedi meg, akkor nem mehetsz be kutyával, kivéve amikor egy jogszabály ezt előírja (pl. segítő kutya). A te gondolatmeneted szerint, ha én egy 150 kilós drabális állat vagyok és fizikailag képes vagyok rá, akkor egy hátizsákban bevihetem a német dogomat is, hiszen nem a lábait használja.


Amúgy persze hülyeség, hogy a legtöbb helyre nem engedik be a kutyákat. De a kutya az kutya. Ahová a csivava bemehet, onnan nem szabadna kitiltani a német dogot sem. Ez pont olyan, mintha azt mondanánk, hogy ebbe az étterembe csak 85 kiló és 180 cm alatti emberek léphetnek be.

2013. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Utána kell nézni az Auchan szabályzatának, az állatokhoz kapcsolódóan kint van az ajtón.


A bkv-n van olyan szabály hogy zárt arra alkalmas eszközben ingyen szállíthatod a kutyát pogyászként..

2013. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

a dolog egyszerű ! ahová be lehet vinni kutyát , oda beviheted . ahová nem oda NEM ! az ,hogy hordozóban van -e , vagy csak sétál melletted pórázon az TÖK MINDEGY ! a hordozó lényege :) ...... ( lemoderálnának,így nem írom le :)

komoly aggályokat vetne fel, ha te a kis kutyádat bevihetnéd oda ,ahová én a nagy testű kutyámat nem !

a kutyák elbírálása esetében a méret lényegtelen !

a segítő kutyák ( komoly igazolási rendszerrel ) gyakorlatilag bárhová bemehetnek, és ez nem függ sem a fajtától, sem a méretüktől.

képezd át a kutyád , segítő kutyává , igazoltasd le ,és akkor beviheted a kis hordozóban ,az Auchan -ba is :)

2013. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kutya nem való áruházba. Bármennyire szocializált, meg jólnevelt, akkoris kutya. Egy németjuhászt senki nem akar magával vinni, akkor a kicsit minek?

Az üzlet bármikor kaphat ÀNTSZ ellenőrzést, meg büntetést a kutya miatt.Egyébként nagyon szeretem a kutyákat, de nem tetszik ez a mindenhova cipeljük magunkkal hozzáállás.

Egy szépségszalonban dolgozok, mellettünk kutyakozmetika van. Sokszor jönnek úgy a vendégek, hogy leadják a kutyát a kozmetikába, addig ők hajat, körmöt csináltatnak, szoliznak, stb, és ha a kutya kész van, áthozatják. Persze minden kutya jól nevelt, okos, nem csinál bajt szerintük...mi meg takaríthatjuk a kutyapisit, mert szinte mindig van baleset. Volt, hogy táskát pisiltek le, bementek az állószoliba, és ott, megmorogták a többi vendéget, vagy végigugatták a hátralévő időt. Ùj nekik a hely, idegenek, ismeretlen zajok. Persze, ha megkérjük a gazdit, hhogy többé ne hozza a kutyát, akkor mi vagyunk a bunkók.

2013. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, van abban igazság amit írsz. Csak elkeserítő ez a helyzet, és ezt csak magyar országon tapasztalom, külföldön víz van kitéve az állatoknak :/ kutyával kiküldenek, de ha bemegy egy csapat kulturálatlan "ember" aki rongál hangoskodik és valóban zavarja a többi vásárlót, a biztonsági őr inkább hátat fordít, mert nem MER rájuk szólni. Ez a szomorú ebben.
2013. okt. 31. 10:13
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Szomorú, meg az is szomorú amit a 4-es írt. Mindkét oldalról változás kellene, mert amíg a kutyások felől rossz tapasztalatok érkeznek, addig nem várható, hogy a szolgáltatók nyitottak legyenek.
2013. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként mindenképpen a kutyásoknak kellene változtatni, de addig amíg Fifit hagyják hogy összehugyozza a betont mindenhol mert neki ott kell addig mit várunk?


És külföldön se lehet mindenhova bevinni a kutyát.. nem véletlen.

2013. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahol kaja van,oda nem mehet be állat,ezt nem az üzlet dönti el,hanem a közeg.szabályok.Még büntetést is kaphat az ilyen üzlet,áruház.Az én módszerem az,hogy mielőtt bemennék megkérdezem,vagy telefonon lecsekkolom,bevihető e az állat.Szerencsére egyre több helyre beengednek,bár ezek inkább állatokkal foglalkozó üzletek.
2013. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Volt nem is olyan régen egy hatalmas közfelháborodás, miszerint egy vak férfit nem engedtek be a kutyájával egy áruházba.Segítőkutya volt, akit mindenhová kötelesek beengedni.A biztiboy fogta, és elküldte melegebb éghajlatra a férfit, miszerint ide egy kutya sem jöhet be.

Most ezek után mit várunk?

A te esetedben viszont az őrnek volt igaza.Ma te viszel be egy kutyát, holnap pedig már négyen, azután még többen.Ez a "neki lehet, akkor nekem is"-elv.

Ennyi erővel én is beviszem ölben a két, egyenként 25 kilós amstaffomat a Teszkóba, és felháborodom, ha mernek szólni.Hiába kistestű, hiába marad nyugton, egy kutyának semmi keresnivalója egy élelmiszer üzletben.Minek egyáltalán táskába bevinni?Az neki nem szórakozás, nem séta, te cipeled, ő meg les kifelé.

A hordozó utazásnál fontos.A repülőre sem viheted fel ölben a kutyát.Az állatok a raktérben utaznak, külön szállítóboxban.Nem arra van, hogy kényed-kedved szerint mindenhová bemenj vele.

2013. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
A többiek már leírták, amit én is gondolok...a lényeg: kis méretű kutya is "csak" KUTYA :P
2013. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!