Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szomszéd...

Hogy vegyem rá a szomszéd nénit, hogy kezdje NEVELNI a yorkiját, mert lassan mindenkinek az agyára megy? Nem akarok tiszteletlen lenni vele, de ez nem mehet tovább!

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja van nála a kutya, egy nem létező "mini" yorki, szuka. Ideggyenge, láttam ahogy séta közben a flexi hangjától összepisili magát, a lépcsőházba egyfolytában bepiszkít, és be nem áll a szája. Nekem egy nagy testű 2 éves keverékem van, mikor elhoztuk azt se tudták hogy kutya van nálam, mert olyan csendes volt mindig. Ez a kis szőrmók (mert amúgy nagyon aranyos LENNE, ha nem lenne ennyire rossz) folyamatosan jártatja a száját, nagyon idegesítő ahogy mindenkire ugat aki elmegy a csukott ajtajuk előtt, idegesítő visongató hangon. A néni erre úgy reagál, hogy ölbe veszi, simogatja a fejét, és kinyitja az ajtót hogy a yorki megnézhesse mi mászkál odakint, mert akkor majd biztos abbahagyja. Hát nem hagyja, és a pozitív megerősítésektől csak egyre jobban csinálja. Az nem érdekel, hogy naponta egyszer sétál és pelenkára van szoktatva mert nem az én kutyám, persze sajnálom meg minden de ezzel semmit nem tudok kezdeni. Az viszont engem is érintő dolog, hogy az ugatásától például vasárnap 6-kor felébredek, és biztos vagyok abban hogy a kutyámnak sem jó állandóan egy másik hangját hallgatni. Mit mondhatnék egy 70 éves néninek, hogy ne legyek tiszteletlen? Muszáj lesz megnevelnie, mert nagyon idegesítő...
2013. okt. 31. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
A 70 éves néninek már semmit, sajnos az a tapasztalatom, hogy az öregek nemigen változnak, pláne nem más tanácsára. Amíg őt nem zavarja a kutya viselkedése, addig cseszheted, sőt, valószínűleg utána is.
2013. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Semmit se tehetsz. Ez már így marad.
2013. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Öreg nénik nem változnak, pláne öreg nénik kutyái.
2013. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Az öreg nénik kutyái is ugyanúgy kutyák, mint bárki máséi, és sokkal hajlamosabbak a változásra, mint az öreg nénik. Nem rajtuk múlik :)
2013. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát, akkor szerintem költözni fogunk, mert hosszútávon ez kibírhatatlan. Már volt olyan, hogy a lépcsőházban összetalálkoztunk velük, de az én kutyám sosem támadna rá, csak állt meredten és szerintem nem is értette mit csinál a kis törpe, számára ez a hisztéria értelmezhetetlen fogalom. Ő nem is szokott felkelni az ugatására, csak én. :D Mondtam, hogy talán mehetnénk együtt kutyát sétáltatni, vagy játszhatnának, de ő mindenki elől ölbe kapkodja, nehogy megharapják. Pedig jól ismeri a kutyámat, már egy éve velem van, és a legbarátságosabb kutya a környéken, annak ellenére hogy tényleg akkora mint egy ház. :D Szóval nem értem tudhatná hogy semmi kárt nem fog tenni a "kicsikéjében".

De nagyon lehangoló ha nincs megoldás, mert én ezt nem fogom bírni. Tényleg az lesz a vége hogy elköltözöm egy fél kilós dög miatt, pedig 12 éve lakom itt.

2013. okt. 31. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha valóban, bizonyíthatóan zavaró és nem csak téged zavar, hanem a többi lakót is, akkor végső esetben kezdeményezhettek birtokvédelmi eljárást. Ha azt megnyeritek, akkor viszont elég rossz lesz a néninek és a kutyának is.
2013. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos azzal,hogy folyton megerősíti a viselkedését,ahogy írod,csak rögzíteni fogja ezt a rossz szokást.A yorki amúgy is hajlamos ugatni minden zörgésre,szóval még ha fel is fogja a némi,hogy gáz az ugatás,nem fog tudni mit kezdeni vele.De össze kell fogni,mert sem az ugatás,sem az odapiszkolás nem elfogadható.Szépen mondd el,mi a probléma és ha nem változtat lehet tobább lépni.Esetleg valaki bevállalhatna egy egy sétát,ha a mama nem bírja.
2013. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Szerintem azért nem fog változni, mert idős, nincs ideje nevelni a pici kutyuskáját. Mondhatsz neki bármit, ha meg is próbálja, a nénik aranyosak, nincs szívük például nem adni a kajájukból ha kunyiznak. Szerintem ez az igazság.
2013. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még a hozzátartozót lehet cseszegetni.A helyi jegyzőhöz lehet egyébként fordulni,mert minden ônkormányzatnak van rendelete a kutya tartására vonatkozóan,ide tartozik,hogy nem zavarhat az ugatásával másokat.Bîrságot is kiszabhat,ez általában hatásos.
2013. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nevelésre szerintem nem fogod tudni rávenni, mert a néni egy kisbabáról szeretne gondoskodni, ahogy olvasom és nem pedig egy értelmes kutyát akar nevelni. Mások az elképzeléseitek egy kutyáról. Ő gügyögni akar neki, mintha az lenne a kis unoka. De biztos mást is idegesít, valahol jelenthetnétek, hogy hangos a kutya és a lépcsőházba piszkít. Ha nálunk képes volt feljelenteni a szomszédod valaki, hogy "bepisilnek a lépcsőházba" - nyilván a ház kutyái pisilnek be és nem az emberek - akkor ti is tudtok valamit tenni. Esetleg ha találkozol velük vesd fel, hogy jaj milyen aranyos kutyus, látszik, hogy nagyon szereti a néni, de kicsit túl beszédes, a nénit nem zavarja esetleg? Lehet, hogy fel nem merül benne, hogy titeket zavar vagy halljátok egyáltalán.
2013. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!