Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb az egyik kutya a...

Miért jobb az egyik kutya a másiknál amikor még hasonlítanak is egymásra?

Figyelt kérdés
Van egy X kan kutya több száz kiállítási eredménye van és van Y akinek csak van 4-5 kiválló. De mégis a X-kant válasszák. Beszélgettem az X tulajdonosával és azt mondta, hogy többért tudják eladni a kölyköket. Ez tényleg igaz? Ennyit számít egy kiállítás a kölykök árában? Mindkét kutya ugyanahhoz a személyhez tartozik. Azt is mondta, hogy Y jobb tulajdonságokkal rendelkezik viszont X-nek több az eredménye és többet is kér a fedeztetésért hatalma s összegeket. kb 300 000 Ft. Szerintem pedig Y sokkal szebb külsőleg.

2013. okt. 31. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
300.000 nem extrém sok egy fedezésért. Nekem az ilyen mindig gyanús, hogy Y szebb, Y jobb, de Y-nak mégsincsenek eredményei. Miért? Ha olyan szép és jó, akkor lehetne. X kutya 300 ezreiből telne rá, hogy Y kutya is eredményes legyen.
2013. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy azzal nem akar foglalkozni mert már X-el kezdte el és neki van több eredménye. Inkább X-et viszi, hogy még több legyen neki.
2013. okt. 31. 10:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy gyanús. Lehet, hogy van ott más is Y-al ami miatt nem erőlteti a dolgot.
2013. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azok, akik a kiállítási eredményeik alapján választanak kutyát, mint a példa is mutatja, főképp az eladhatóságra mennek. Aki pedig valóban egy adott fajta egy példányát szeretné magának, mert nem kiállításra akar járni, hanem vele élni, annak nem a sok cím a mérvadó kell, hogy legyen, hanem a szülők természete, egészsége, stb.

Egy szép kutya , ha a gazdája állandóan kiállításra viszi, akkor begyűjthet rengeteg címet. A másik ugyanolyan szép kutya , ha ritkábban jár kiállításra, attól még ugyanolyan minőségű lesz, mint az előbbi.

2013. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor mondtam neki, hogy minek az a sok kiállítás azt mondta, ha több helyre elviszi, több szuka tulajdonos lássa és őt fogják választani.
2013. okt. 31. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
De vihetné a másikat is, vagy vihetné mindkettőt. Ha Y kutyát választanák akkor is nála maradna a pénz. Mondom, hogy mellébeszél ez az ember!
2013. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban úgy van, hogy minél több helyen látják a kutyát, annál több lehet a fedezése.

A másik kutya pedig, lehet, hogy neked szebbnek tűnik, de a tulaj jobban tudja, miért nem azt favorizálja.

2013. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aha értem, nekem végülis mindegy csak furcsának tartottam az egészet. Mert szerintem a másik kutya jobban viseli a fajtastandartban leírt jegyeket.
2013. okt. 31. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:

hát, csatlakozom az előttem írókhoz.

amúgy manapság nem olyan mérvadóak az erdmények, hiszen sok a bundázás...

2013. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bundázás? ezt, hogy érted?
2013. okt. 31. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!