Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-túlsúly? Lábfájás?

Kutya-túlsúly? Lábfájás?

Figyelt kérdés

A kutyám átlag testsúlya 7-9 kg,7 kg kevés volt,9 már egy picit sok,de soha nem volt semmi baja. :D Most viszont Drágám egy picit meghízott,ugyanis 11 kg :D Valahogy le egy picit dolgozni belőle,de nem tudom,hogyan??

Régen amikor formában volt,izmos volt nagyon,sokat agilityztünk házilag :D

Viszont egy ideje az első lábát elégé húzza,így nincs szívem edzeni vele. Szerintem valami körömprobléma lesz a hunyó,de nem tudom,hogy mi?

Lehet,hogy körömprob. miatt fájjon a lába? Csak mert hihetetlent sprintel,ált. akkor nem tud ráállni,mikor alszik,és fekvés után felkel.Ezzel mit lehet kezdeni?

Elvinnénk orvoshoz,de nagyon ellenséges,nem tud hozzányúlni idegen ember. :(


2013. okt. 31. 10:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád nem ellenséges, hanem neveletlen. Az ő érdeke, hogy megvizsgálja a doki, de a Te feladatod, hogy megneveld. Olyan nincs, hogy nem hagyja magát megvizsgálni.

Sok minden okozhat lábfájást, ahogy írtad körömprobléma is lehet. Ha nem mozog eleget (és nincs levágva), akkor a köröm úgy meg tud nőni, hogy visszapöndörödik.

2013. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy neveletlen,de nem tudom megnevelni.

1 éve álltam neki,azóta ég és föld,leül,lefekszik,pacsit ad,kulturáltan sétál,de az idegeneket mindig is gyűlölte,mert sok rossz dolog érte kölyökkorába,de ebbe inkább nem mennék bele.

De hogy adjuk le az a 2 kg-ot?

2013. okt. 31. 11:00
 3/33 anonim ***** válasza:
elég szomorú, hogy nem viszitek állatorvoshoz...
2013. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm szépen ezt a fantasztikus tanácsot. Na pfff
2013. okt. 31. 11:05
 5/33 A kérdező kommentje:

Kimaradt: Nagy változatos étrendje van.


Száraz tápot nem kap,csak jutalomfalat formájába.

Napi 2x eszik.

Kap: -konzervet

-kifőtt tésztát májkrémmel,hússal

-főzött húst(csirkeszárny maradék)

-emellett tejet,amit nagyon szeret :D

2013. okt. 31. 11:06
 6/33 anonim ***** válasza:

A túlsúly miatt is sántíthat,a hosszú körmöt meg te is le tudod vágni neki.


Egyszerűen kevesebb kajűát kapjon,vagy váltsatok diétás/light tápra.Nasi tilos,semmit nem adhatsz neki,csak a tápot,csökkentett mennyiségben. 2-3 kg-tól nem olyan vészes megszabadulni.

2013. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Na a tejet máris hagyjátok abba,vízre van szüksége a kutyának.A májkrémet is offoljátok.Tápot pedig főétkezésnek kapjon,keveset vagy lightot,mint már mondták.
2013. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Bocs értem a problémád csak igy nincs megoldás. Ha nem tudja a doki megnézni mit csinálsz vele ha azonnali orvosi ellátásra van szüksége? Vegyél egy szájkosarat, és vidd dokihoz. Lehet hogy letört a körme, esetleg begyulladtak az izületei. Sok minden lehet, de mi innen nem nagyon tudunk így segíteni. A fogyáshoz kell a mozgás, és a csökkentett kaja is. De ha nem tud normálisan lábra állni akkor nem fogod tudni mozgatni.
2013. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Szövegértéshez grat! :D "hihetetlent sprintel....MIUTÁN FELKEL AZ ALVÁSBÓL AZUTÁN SÁNTÍT"

Na igen,nem eszi meg a tápot. Konzervet szereti nagyon. :D

Májkrémért egyenesen odavan,imáádja.

Ma egy éve: fertőző kullancsot diagnosztizáltak nála,mi hülyék,meg azt hittük azért pisil véreset,mert megfázott. Bedugtuk a takaróba,sa 1 nap után feltűnt,hogy orovshoz kéne vinni. Orvos közli,ha egy órával később hozzuk,vége.

Azóta nagyon beindult az étvágya,mindent megeszik,nem csoda..

2 nap alatt 8 kg-os kutyából 6 kgos lett.


Nincs sajnos körömvágóm,akkor hogy vághatnám le a körmét?

2013. okt. 31. 11:18
 10/33 anonim ***** válasza:

ez a lehető legrosszabb étvágy

azért számomra, az is durva, hogy egy napot vártatok azzal, hogy kiderüljön számotokra, nagy baj a kutyával

mi most egy súlyos betegségen vagyunk túl, amint feltűntek az első tünetek, azonnal rohantunk állatorvoshoz, ez az egész mizéria már egy hónapja tart, tegnap előtt találtunk benne egy kullancsot, szintén vissza az orvoshoz, kiszedték a kullancsot és kapott babesia elleni oltást, remélem nem lesz baj, most figyelem egész nap, hogy vannak-e tünetek

2013. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!