Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp váltás, jó döntés?

Papa777 kérdése:

Kutyatáp váltás, jó döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6-7hónapos corgi keverékem (kb 8-10kiló), eddíg BIOplan Junior tápot kapott, bevált nála, azonban a széklete sok.

Ezért úgy döntöttem, hogy Brit Premium Junior Medium-ra váltunk, már meg is rendeltem a dogshop-ról, azonban egyenlőre csak 3kg-t. Szerintetek jó döntés? Összetevői alapján szerintem jobb.

Illetve az adagot mivel mérjem ki?



2013. okt. 31. 16:45
 1/10 Valletta ***** válasza:

Az enyémnek sok volt tőle a széklete, de lehet, hogy a tiédnél beválik. Jó táp, de azért van bőven jobb is.


Hát először mérleggel mérd ki. :) Aztán majd fogod látni ránézésre is, mondjuk egy bögrében, hogy mennyi az annyi.

2013. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Táp, tehát attól se lesz kevés a széklet. A Brit egyébként jó márka, mi is azt ettük, mielőtt áttértünk BARF-ra. Na, azóta tényleg kevés a székletük :D
2013. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van különbség tápos etetésnél is a székletek között.Mi anno happy doggal etettünk,rengeteg és büdös kakink volt,már több,mint 1 éve Britet esznek,anno még Juniort,mostanra már felnőttet és nekünk tökéletesen bevált.
2013. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mony ***** válasza:
Nyugodtan próbálj más tápokat,amíg meg nem találod a megfelelőt.Én 2 hónapja vagyok gazdi,először Pedigrevel etettem,mert azt hittem az milyen jó táp,azután fel lettem világosítva,hogy a legrosszabb minőségekhez tartozik.Átváltottunk Real Nature-ra,de ettől meg rengeteg és irtózatosan büdös lett a széklet,meg nem is eszi meg szívesen a tápot,nem ízlik neki.Ezért elajándékozom és most újra váltunk,most Joserara.Majd kiderül jó lesz e.Én is most 1.5 kg rendeltem próbára.Mondjuk az én Yorkimnak az elég 1 hónapig. :)
2013. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mony ***** válasza:
Akumi milyen kutyusod van? A napokban hallottam először a BARF étrendről.Régóta eteted így?
2013. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mony ***** válasza:

Előzó folyt...

Nem volt tőle hányás és hasmenés?Gondolkodtam rajta én is,de mivel szoba kutya,nem örülnék,ha össze hányna és fosna mindent.

2013. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10 éves német juhász keverék és 1,5 éves pitbull keverék. Nem számolom pontosan, kb. két hónapja etetek így, volt egy minimális hasmenés meg egy-két hányás, de ne úgy képzeld el, hogy úszott a lakás a cuccban, mindkettőt sikerült sétákon elintézniük :) Általában nem szokott nagy gondot okozni a nyersre váltás, viszont amikor múltkor egy napig megint tápot kaptak, akkor a pit nagyon durva hányást meg legelést rendezett le másnap reggel. Többen is mondták, hogy a visszaváltást sokkal kevésbé tolerálják.
2013. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mony ***** válasza:
Akkor vagy egyik vagy másik? Mondjuk reggel táp este nyers nem ajánlott?
2013. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van aki úgy csinálja, nem gáz, ha hozzá van szoktatva a kutya szervezete. Nálunk úgy egy hónap csak nyersezés után volt egy nap csak táp, az viselte meg a kutyát, de most a maradékot feletetem a pittel, hogy ne vesszen kárba, meg hátha hízik tőle valamennyit (eleve azért váltottunk, mert sok volt a zsír neki a sport tápban is), és egyelőre bírja. Nem kap sokat, azt is fokozatosan kevertem bele a vacsiba. De ha elfogy, nem is veszek másikat, szerintem felesleges, a nyers jobb is, jobban is szeretik, meg hát elgalább nagyjából tudom, mi van benne :D
2013. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi sok tápot kipróbáltunk, de aztán a totw halas kiadás volt az, aminél alig volt kaki.
2013. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!