Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vizsga kell ahhoz hogy...

Milyen vizsga kell ahhoz hogy a kutyámat póráz nélkül vezethessem?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2013. okt. 31. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Semmilyen. Törvény szerint csak felügyelet kell, nem póráz, a rendeletek meg elvileg pórázt követelnek meg, de a törvény az erősebb.

Vizsgát meg még csak terveznek, semmi konkrétat nem lehet róla tudni.

2013. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
9%
Ha nem tudod mi van akkor legalább ne állíts butaságot :)... nem hogy a törvény erősebb.. hanem egy rendelet SOHA sem bírálhat felül egy törvényt... legyen az miniszterelnöki vagy bármilyen akkor sem... Alaptörvény (régen alkotmány) - törvény - rendelet... jogi hierarchia van köztük.. :) bocsi h leírtam csak nemszeretem ha valaki tévhitben él és ezt még másokra is átragasztja
2013. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
23%
JA és hivatkozhatsz a törvényre ha esetleg egy ilyen "rendeletre" hivatkozva akarnának bármit is
2013. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem büntetnek meg ha a kutyám póráz nélkül közlekedik velem együtt ? mert én úgy hallottam, olvastam ,hogy 50ezerre megbüntetnek ha a kutya nincs pórázon városba, vagy akárhol. köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 31. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát azt nem állítanám, hogy nem büntetnek meg, de jogosan semmiképpen sem :D Ez attól függ, hogy milyen közteresbe futsz bele, és hogy ki tudod-e dumálni magad. Az én taktikám mondjuk az, hogy nem futok beléjük, és akkor nincs gáz :D
2013. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akumi! Most jó nagy hülyeséget mondtál!!!!


SZIGORÚBB lehet a helyi rendelet, mint a tv. A tv felügyeletet ír elő, a helyi rendelet emellé még pórázt is. Nem ellentétes, csak szigorúbb, tehát tök szabályos.


És a kötelező próáz KORMÁNYRENDELETBEN van, konkrétan a Kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szólóban.

[link]


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

2013. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én múltkor valami ügyvéd cikkében olvastam úgy, hogy a törvénynél nem lehet szigorúbb a rendelet, szóval elvileg lehet póráz nélkül mászkálni. A fene se igazodik ki ezeken, igazán összeegyeztethetnék már az óráikat :D
2013. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még csak most dolgoznak a témán,jelenleg semmilyen.De legutóbb még pórázra kellett tenni,nem tudom,most hol tart,mert hetente változik.Ahol van futtató ,ott nem engedik el a kutyákat,legalãbbis a parkokban.De ez is más és más parkonként.Szerintem alkalmazkodj a helyi szokáshoz.
2013. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
21%
Úgy imádom az olyanokat akik csak okoskodnak de semmilyen iskolát sem végeztek -.- HÁNYSZOR MONDJAM EL? A TÖRVÉNYnek NEM mondhat ellent A RENDELET ... értitek? -.-
2013. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Értjük drága, de hányszor kell elmondnai, h a rendelet lehet SZIGORÚBB, mint a tv? A tv SEHOL nem mondja, h nem lehet kötelezővé tenni a pórázt.


Ezért van az, h a szájkosár nem lehet kötelező, mert ez kerek-perec benne van a kormányrendeletben, h ezeken és ezeken a kivételeken kívül NEM KÖTELEZŐ.


A kormányrendeletben benne van a kötelező póráz. Helyi rendelet meg pl előírhatná, h az a póráz, ami 2 méter hosszú, aranyszállal van szőve, és 3 gyémánt van rajta. Mert megtehetné. Ellent nem mond a tv-nek, csak szigorít rajta.

2013. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!