Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehérjetartalom? Tudnátok...

Fehérjetartalom? Tudnátok segíteni, vagy mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, minél nagyobb a fehérjetartalom, annál jobb a kutyának. namost nem akartam egyből rázúdítani, ezért 2 hónapig kapott 25%-os fehérjetartalmút, amitől a kutya ragyogott, de tényleg, bundája soha nem volt még olyan gyönyörű, kevés volt a végtermék (tömör, sötét, egységes), majd mikor elfogyott a zsák, gondoltam emelhetjük, és kapott egy zsák 32%-os fehérjetartalmút. hát ez már nem volt olyan. megnéztem, minden más vitaminból, omega3ból ugyanannyi van mindkét tápban, csak a fehérjetartalom más, a másodiknál viszont már nem "ragyogott", és sokkal több volt a végtermék is.


na ez most mit jelent? gondoltam csak azért, mert váltottunk, és majd beáll a gyomra, de nem így történt, végül megette a zsákkal, de ez még mindig egy nagy csoda..


azért tettem fel a kérdést, mert újabb zsák kaja fogyott el, és azon filózok, hogy visszatérjünk-e a 25%-os tápra, vagy maradjon-e a 32%-os. önjelölt szakértők válaszát várom :D egyébként mind a kettő Taste of the wild táp volt.


2013. okt. 31. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Magad írod, hogy melyik táptól volt megfelelő a kutya . Akkor miért nem térsz vissza rá?
2013. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak hasonlítás képen: A hús fehérje tartalma sem több 24-25 %-nál.
2013. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az utolsó bekezdésben van a kérdés, hogy várjak-e, és adjak esélyt egy újabb zsák 32%osnak, vagy maradjon a 25%.


a húsé tényleg 25% körül van?:o az durva :)

2013. okt. 31. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen,van olyan kutya,aki nem bírja a magas fehérjetartalmat,sőt vannak olyan fajták is,akiknek nem is ajánlott(óriástestűek).


Egyértelmű a válasz,váltsatok arra,amitől rendben volt minden.

2013. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kissé nagyon átlagoltam az előbb.

[link]

2013. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
Nincs minden kutyánál működő tökéletes recept, azt, és annyit adj neki, amitől - ahogy te is írtad - "ragyog". Ha ez a 25%-os volt, akkor neki valószínűleg az lesz a nyerő, nyugodtan álljatok vissza arra, nem kell erőltetni a magasabb fehérjetartalmat :)
2013. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak se jött be a nagyon magas fehérjetartalmú Acana Lamb&Apple soha. Nagy lelkesen végig etettem két zsákot én is, hogy biztos csak meg kell szoknia, mert ez milyen jó, aztán feladtam.

Összahsasonlítás képpen:

100g csirkemellben van 23 g fehérje

100g kacsamellben 20g

100g lazacban 20g

100g marhabélszínben 22g


Tehát még ha azt mondanánk, hogy a természetben csak színhúst enne (ami ugye nem igaz, mert a zsákmányállatnak vannak bőrös, zsíros, csontos részei, meg ugye a belei, amiben egy csomó szénhidtrát van, akkor sehogysem jön belőle össze 32% fehérjetartalom.

2013. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Álljatok vissza a 25%-osra, úgy látszik neki ez jött be.

Az én kutyám ugyanígy járt: kapott egy zsák Acanát, szegénykém fogyott tőle, és folyamatosan hasmenéssel rohangáltunk vele sétálni.Most Cibaut eszik, és valami gyönyörű tőle, sosem volt ilyen fényes, egészséges s szőre, sokkal kevesebbet tojik, jóízűen ropogtatja.

Néhány kutyának nem bírja a gyomra a nagy fehérjebombákat, térj vissza az eredeti tápjához. :)

2013. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!