Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok venni egy shetland-i...

Akarok venni egy shetland-i juhaszkutya-t es ha igy tervezzem meg a a hetkoznapjainkat igy jo lesz (tobbi lent)?

Figyelt kérdés

Mig amikor el is vagyok menve az iskolaba nalunk mindig van valaki itthon de nem fog unatkozni?

Amikor haza erek akkor el viszem setalni meg futattom aztan haza jovunk fesules,meg ettetem az etetest reggel akkarok adni neki de hogy oszam be?

Es week-enden egesz nap jatszunk mert akkor tudok a leg jobban foglalkozni vele.

Es milyen etel ajanlotok?


2013. nov. 1. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mennyit vinnéd ki sétálni?Lakásban tartanátok?
2013. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bino ***** válasza:
Először is: mennyi idős vagy? Milyenek otthon a körülmények?
2013. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az étellel kapcsolatban a tenyésztő el fog látni tanácsokkal.


De amúgy egy 8 hetes kiskutyát nem kéne az első napokban/hetekben egyedül hagyni, főleg hogy nem szobatiszta, és egy nap 4x kell adni neki enni.

Amúgy fokozatosan hozzá kell szoktatni az egyedülléthez, sokan dolgoznak 8-9-10 órát is kutya mellett és nincs gond, de cserébe minőségi foglalkozást kell nyújtanod. Ez tartalmazza a sétát, tanítást, nevelést, más kutyákkal való játékot. Legyen ez legalább 3 óra hosszú. Ha ezeket biztosítani tudod neki, akkor nem lesz gond.

2013. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát először is a szüleid hajlandóak kifizetni 100-150 ezret a kutyáért?


Ezek után jó minőségű tápra is van szüksége...ezek havi szinten több ezer ft,oltások,orvosi költség,parazitamentesítés...stb.


Ezek után másodlagos már,hogy hogy foglalkoztok vele,mert ha a kutyát sem tudjátok vagy akarjátok megvenni ennyi pénzért,akkor meddő dolog az egész.


30 ezerért meg ne vegyetek kutyát,mert ezerszer többel kötitek be.

2013. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Napközben alszanak :D délután a séta mellett ajánlom, hogy labdázzatok (nagyon apportosak) illetve tanítgasd trükkökre mert azt is szeretik.

Fésülésből azért nem kell ennyi :) heti 1-2 alkalom bőven elég felesleges naponta.


A sheltiek nagyon hajlamosak a csirke allergiára szóval valami szárnyas menteset keress :) én Barf-ozok a sheltiekkel már 4 éve az nagyon jó de ha tápot akarsz adni akkor pl Pro Plan halas, Brit, Josera stb teljesen jók

2013. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A sheltieket szinte egyáltalán nem szaporítják, nagyon kell ám keresgélni ahhoz, hogy valaki találjon egy 30 ezer körüli példányt ;) Tenyésztőtől 80-120 az átlag ára
2013. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszotokat 13 eves vagyok es ugy jo 2 orat ki vinnem setalni pluszban meg elengednem a szabadban es igen a lakasban tartanam marmind bent aludna es nappal hath meg ki engednem mig el vagyok menve de nem egesz napra maradna kint neha ki engednem aztan be es igy tovab.
2013. nov. 1. 12:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja es szerintetek jo interneten kutyat vasarolni marmind igyis ugyis el mennek hogy meg nezzem a korulmenyeket es hogy lassam a szuloket vagy inkabb tenyesztotol vasaroljak? De meg probalom meg ha interneten is veszem akkor pedigree-s legyen de aszem inkabb tenyesztototl biztonsagossab nem?
2013. nov. 1. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezekből úgy látom, hogy csak délután sétáltatnád. Szerintem próbáld meg reggel is. És internetről ne, főleg ne expressz.hu-n meg ilyenek. Ezek szaporítók, és lehet h kevesebbe kerülnek, de a kutyák betegek lesznek. Később sokkal többe fog az fájni.. De szeretettel írsz róla, szerintem jó helye lenne nálad :)
2013. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
expresszen, apródon, stb nem fogsz találni, hála istennek nem szaporított fajta, csak tenyésztőtől tudsz venni, de szerintem ő válaszolni fog ezekre a kérdéseidre
2013. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!