Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze, a 3...

Hogyan szoktassam össze, a 3 kutyámat a most érkezett negyedikkel? Van egy 11 hónapos labi keverékem, egy kb 1 éves tacsko keverék, egy 5 hónapos staffi keverék, a negyedik pedig fogalmam sincs milyen, közepes méretű. Mindegyik szuka!

Figyelt kérdés
ma összengedtem őket, a labi probál dominálni, de az ujoncnak nem nagyon tetszik, elvannak, de néha torzsalkodnak! A kis tacsi állandóan csipkedi az uj kutyát, este a kajánál össze is ugrott a labi, meg az uj kutya, ugyhogy most elzártam, de az lenne a cél, hogy eggyütt legyenek akkor is ha nem vagyok itthon!
2013. nov. 1. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk ha már ennyi kutyád van akkor illene minimálisan érteni is hozzájuk...
2013. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Bino ***** válasza:
72%

Szerintem először ismertesd meg mindegyikkel külön, utána fokozatosan 2-2 kutyával engedd össze és így tovább..

Nekünk is négy kutyusunk van, és mi így csináltuk.

2013. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

diesel ha értenék hozzájuk nem irkálnék ide

egyébként ebből 3 mentett kutya,sintértelepről jöttek,altatták volna őket...

2013. nov. 1. 11:35
 4/18 A kérdező kommentje:

Bino

igy tettem,általában be is szokott válni,most nem teljesen

a gyepin olyan meghuzodó, szelid kutya volt,nem gondolta senki,hogy probléma lessz a beilleszkedése

2013. nov. 1. 11:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"a labi probál dominálni" - tiltsd le.

"néha torzsalkodnak" - tiltesd le.

"A kis tacsi állandóan csipkedi az uj kutyát" - tiltsd le.


Sétáltasd őket sokat együtt, tarts kéznél egy boroskannát 3-4 kaviccsal (zörög, utálják a hangját, remekül lehet vele tiltani), és vagdosd hozzájuk, ha kötözködnek. Kajánál legyenek egymástól kellően nagy távolságra, állj be a gázosak közé a kannával, és aki felnéz a tálból, hogy a másikat strölje, az kapjon vele egyet, mindezt halálos nyugalommal, nem idegesen, mert azzal csak te is ráteszel egy lapáttal a balhés hangulatra.

Persze ez sem biztos, hogy elég, ha amúgy nem vagy irányító szerepben, és úgy érzik, hogy nekik kell mindent elrendezniük. Kutyaiskola, falakvezérség sürgősen, és befejezni a kutyagyűjtést, szintén sürgősen.

2013. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nagyon szép, és nemes dolog, hogy befogadsz ennyi kutyát, biztosan jobb nekik ott, mint a sintértelepen, és a lelkednek is biztosan felemelő. DE. és ez itt egy nagy DE. egy falkavezér nélküli falka baromira veszélyes játék. ha nem vagy igazi atombombabiztos falkavezér, akkor kutyaiskola, vagy ajándékozd el a kutyákat, mert a baj a végén nagy lehet, még ha nem is látod, és nem is tudod elképzelni.
2013. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

akumi

köszi a választ,kb igy tettem,ahogy irtad,még egy nap voltak csak eggyütt,idővel összeszoknak majd,csak érdekel,mit lehet tenni azért,hogy ne tartson sokáig az összeszokás..

a kutyagyűjtést máris befejezném,de amint irtam,ezek azért vannak nálam,mert altatási listán voltak,és lessz is talán gazdájuk is van már,néhány hét mulva mennek oda... :)

igazábol nem a labival van baj szerintem,a többiekkel nagyon hamar megszokott,az uj kutya inkább aki nem akar behódolni

ja és nagyon félős

2013. nov. 1. 12:02
 8/18 anonim ***** válasza:

Azt tudod tenni, hogy 24/7 hiteles falkavezér vagy, és akkor a kutyáid nem érzik úgy, hogy rendezkedniük kellene :) Meg persze fontos, hogy le legyenek mozgatva rendesen és rendszeresen hordd őket idegen kutyák közé, hogy szokják az érzést, hogy nem csak a ti kis falkátok létezik.

Egyébként elég gáz nálad a koreloszlás, két kamassz megy egy mindjárt kamasz, nem a legszerencsésebb időpont új kutya beszoktatására. Szóval csak keményen.

2013. nov. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha fél az új kutya, akkor el kell hajtani a többit, ne zaklassák, értsenek a szóból. Majd haverkodik, ha feloldódott. Az elzárás ezen mondjuk nem segít,s zóval mindenképpen ereszd össze a bandát és magyarázd el nekik a játékszabályokat.
2013. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

nem igazán merem kivinni őket,mert mivel nem az én kutyáim,hogy számolok el velük ha meglépnek:),meg egyenlőre a nyakörvhöz kell szoktatnom,meg porázhoz őket,de majd szép sorjában...

a labit viszem kutyasuliba,remélem holnap :)

2013. nov. 1. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!