Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem megfelelő...

Tudnátok nekem megfelelő kutya fajtát ajánlani? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Most egy kertes házban lakunk de 1-2 éven belül el fogunk költözni valószínűleg egy társasházba,aminek remélhetőleg lesz kisebb kertje,de az sem biztos hogy lesz kertünk.Szóval egy olyan kutyát szeretnék,ami jól alkalmazkodik a környezetéhet,a napi 1-2 séta elég neki,és kedves,könnyen nevelhető,szerethető kutya.Mellesleg 15 éves vagyok és főként én fogok róla gondoskodni.(shar-peire gondoltam),de mindent meghallgatok.
2013. nov. 1. 18:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Valami kisebb testű nyugis kutyára gondolj. Esetleg menhelyi kutyus? Ott ha már nem egy kölyköt mentesz meg akkor tudják,hogy az adott kutya milyen és,hogy ajánlják-e neked.

Ha viszont fajtatiszta kutyát szeretnél akkor csak tenyésztőtől vásárolj ne szaporítótól! (Yorki,chihuahua,bolonese,westit ajánlanám)

2013. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
napi min 3 séta kell.
2013. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 séta csak a plüsskutyának elég.


Vagy rendesen foglalkozz vele,vagy ne akarj kutyát.1-2 sétával nem fogod tudni lefárasztani és visszatartani se nagyon tudja annyi ideig.Akkor pedig bepiszkít,rongál,szétrág mindent és az lesz a bajod.

Egy shar pei elég nagy mozgásigényű kutya,nem abban kellene gondolkodni.


Tenyésztőtől kb. minden egészséges kutya 100ezertől indul,szaporítótól meg nem érdemes venni kutyát,főleg nem shar pei-t ami elég beteges egy fajta.

2013. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 sippara ***** válasza:
Olyan kutya, ami kibírja napi 1-2 sétával (úgy, hogy ezt két évvel a vásárlás előtt mondod, mire már csinálni kell, ez bőven feleződni szokott), csak egyetlen egy van: a plüss. A shar-pei még az átlaghoz képest is eszméletlenül messze áll az elképzeléseidtől.
2013. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

az én 7 éves szuka kutyámnak maximálisan elegendő napi 2 séta (beagle), meg egy hétvégi kiruccanás, utazás, kirándulás. de nem javaslok beaglet ettől függetlenül, csak az előző válaszolók plüssözésére akarok rámutatni.


az emberek dolgoznak, gyereketnevelnek, vásárolnak, nem mindenki van gyesen, nem mindenki nyugdíjas. nyilván 7 évvel ezelőtt még én is egy szabad diák voltam, de ma már aligha oldható meg a 3 séta. ezért meg, urambocsá, nem fogok megválni a kiskutyámtól. jól megvan napi 2 sétával, köszöni szépen.

2013. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Azért megnézném,hogy egy kölyköt hogy szoktat szobatisztaságra napi 2 sétával.


Utolsó,neked meg kb mázlid van,1000-ből 1 eset a tied,főleg egy beagle-nél.Úgyhogy szerintem nem a kirívó,nem általánosítható kutyáddal kellene példálózni,plusz a tied már 7 éves és gondolom fiatalabb korában nem 1-2x jártatok sétálni.

2013. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
nyilván nem a kölyökkorra gondoltam.. de ti azt is elvárjátok, hogy a kölyökkutyához mindenki mondjon fel a munkahelyén 2 hónapra.
2013. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 sippara ***** válasza:

"az emberek dolgoznak, gyereketnevelnek, vásárolnak, nem mindenki van gyesen, nem mindenki nyugdíjas."


Valóban. Az emberek emellett időt szánnak számítógépezésre, tv nézésre, olvasás, videojátékra, mindenre, amire időt AKARNAK szánni. A kutyatartók sajnálatos módon igazán kis százaléka tisztában van azzal, amit Antoine de Saint-Exupéry már '43-ban leírt: FELELŐS vagy azért, amit megszelídítettél - és ezen irányvonalat követve ők a kutyájukra szánnak időt. Nem annyit, amivel tulajdonképpen túléli, hanem annyit, amennyire szüksége van, és megérdemel.

2013. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat,de KUTYAFAJTÁKAT írjatok légyszi.További váalszokat is várok nagy szeretettel:)

És megtennétek hogy az ellenszenveiteket nem itt folytatjátok le?Köszi :)

2013. nov. 1. 20:15
 10/23 sippara ***** válasza:
Nem tudjuk ennél érthetőbben leírni, hogy az elvárásaidnak SEMMILYEN fajta nem felel meg.
2013. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!